Bezpieczeństwo Windy Se7en

toperprg

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 18, 2013
Posty
14
Witam wszystkich szanujących się hakerów tego forum ! ;)
mam pytanie dotyczące luk w systemie windows 7 home edition, oraz chciał bym uzyskać kilka wskazówek dotyczącą zabezpieczeń mojego systemu przed przejęciem kontroli. A więc tak , moje zabezpieczenia to :
->hasło bios
->hasło syskey.exe
->hasło administratora
(wszystkie hasła są typu np. "hk4G%^_cv1"
->antywirus kaspersky 14 - na razie trail, ale będę kombinował aby uzyskać pełną wersję
->zapora systemowa standardowa windy
->standardowy windowsowy program do usuwania programów crime ( podobno )
->wył usługa telnet i serwer
->aktualizacje windowsa(wszystkie)system orginalny
->we wszystkich programach aktualizacje automatyczne
->ccleaner
->od czasu do czasu ściągam combo fix i usuwam niechciane pliki ;)
->cyber ghost vpn do zmiany ip
->podczas używania haseł na przeglądarkach używam klawiatury ekranowej

a teraz pytanko co zrobić mogę jeszcze żeby spać spokojnie wiedząc że nikt nie włamie mi się do systemu za każde porady,wskazówki będę wdzięczny :)
pozdrawiam,
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Wymieniłeś praktycznie wszystkie punkty, które trzeba zrealizować aby uzyskać w miarę wysoki poziom bezpieczeństwa. Dodam kilka od siebie:

->podczas używania haseł na przeglądarkach używam klawiatury ekranowej
1.Zmieniłbym na szyfrowany i zabezpieczony hasłem portfel haseł typu Sticky Password lub inne popularne portfele.

2. Cykliczne np: raz w tygodniu skanowanie programem typowym antymalware, dla przykładu zaktualizowany Malwarebytes i jego szybki skan co tydzień w niedziele. Można robić to rotacyjnie co niedziele z różnymi darmowymi antymalware.

3. Dążyć do używania orginalnego, nie pirackiego oprogramowania. Czasem warto poszukać odpowiedników o zbliżonej funkcjonalności.

4. Co do Cyber Ghost to chodzą słuchy, że niemieckie służby dzielą się danymi identyfikacyjnymi bez problemu z pewnymi organizacjami rządowymi.

5. I oczywiście rozważne myślenie na temat oprogramowania które się ściąga i stron które ogląda.
 

toperprg

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 18, 2013
Posty
14
Super pomysł z tym portfelem na pewno skorzystam z tej porady, podziękował dobry człowieku ;)
Natomiast co do oryginalnego oprogramowania to mam pytanie, a mianowicie jeżeli uda mi się scrackować wersję próbną Kacpra do pełnej to czy otworze tym sposobem lukę w systemie ? Czy może lepiej zacząć używać wersji darmowej Kacpra kiedy skończy się okres magicznych 30 dni ..

1.dodam że:
-wyłączyłem ciasteczka i historie w obecnej przeglądarce jakiej używam
-staram się ściągać programy tylko z oficjalnych stron producentów,jeżeli istnieje taka możliwość
-skanuje od czasu do czasu czy mam jakieś otwarte porty tutaj -----> http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ (nie wiem czy to skuteczne i prawdę mówi,ale spróbować nie zaszkodzi)


Wymieniłeś praktycznie wszystkie punkty, które trzeba zrealizować aby uzyskać w miarę wysoki poziom bezpieczeństwa. Dodam kilka od siebie:


1.Zmieniłbym na szyfrowany i zabezpieczony hasłem portfel haseł typu Sticky Password lub inne popularne portfele.

2. Cykliczne np: raz w tygodniu skanowanie programem typowym antymalware, dla przykładu zaktualizowany Malwarebytes i jego szybki skan co tydzień w niedziele. Można robić to rotacyjnie co niedziele z różnymi darmowymi antymalware.

3. Dążyć do używania orginalnego, nie pirackiego oprogramowania. Czasem warto poszukać odpowiedników o zbliżonej funkcjonalności.

4. Co do Cyber Ghost to chodzą słuchy, że niemieckie służby dzielą się danymi identyfikacyjnymi bez problemu z pewnymi organizacjami rządowymi.

5. I oczywiście rozważne myślenie na temat oprogramowania które się ściąga i stron które ogląda.
 
Ostatnia edycja:

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Używanie klawiatury ekranowej nie jest żadnym zabezpieczeniem, każdy dobry keylogger i tak wychwyci operacje na klawiaturze ekranowej. Warto tutaj wspomnieć o takim programie jak: "Sandboxie", który umożliwia uruchomianie programów w odizolowanym od systemu środowiska. Uruchamianie przeglądarki internetowej w tym programie zabezpiecza przed metodami Drive-By :)
 
Do góry Bottom