Blokada LAN na routerze?

MaL3K

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
19
Witam.
Lacze sie z niezabezpieczona. Kiedys byl z niej net ale pozniej siec zniknela na pare dni i gdy pojawila sie ponownie neta juz nie bylo.
Mam dostep przez siec do routera. I zauwazylem ze pakiety chodza tylko poprzez lan, a przez WAN nic nie idzie.



Receive Transmit

WAN 0 Packets 43 Packets
LAN 2042 Packets 2570 Packets
Wireless 1024 Packets 1297 Packets


Po 2 godzinach

WAN 0 Packets 322 Packets
LAN 6854 Packets 8285 Packets
Wireless 3430 Packets 4300 Packets


WAN nie moze rowniez sie polaczyc.

MAC Address 00-1C-F0-87-8B-C9
Connection DHCP Connecting....
Remaining Lease Time 00:00:00
IP Address 0.0.0.0
Subnet Mask 0.0.0.0
Gateway 0.0.0.0
Domain Name Server 0.0.0.0


Nie wiem czy moja diagnoza jest dobra lecz wydaje mi sie ze koles jakos zablokowal neta bezprzewodowego i z routera ciagnie neta przez kabel. Czy da sie jakos z routera zablokowac sygnal LAN?
 

MaL3K

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
19
Domyslilem sie. Domyslam sie ze nie da sie go zdalnie przywrocic
<
Wiec wpadlem na pomysl aby zablokowac mu LAN
<
Jak bedzie miec zablokowany LAN pusci neta przez WAN
<
I wszyscy beda zadowoleni
<
 

MaL3K

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
19
Panowie no co zrobic w takiej sytuacji? Moze jest jakis inny sposob? Model routera - D-Link DI-524. Ma ktos jakies pomysly? Moge porobic screeny z kazdej zakladki routera.
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Po pierwsze, nie pisz postów jednego pod drugim (opcja edit).

Po drugie, co to ma znaczyć:

Wiec wpadlem na pomysl aby zablokowac mu LAN wink.gif Jak bedzie miec zablokowany LAN pusci neta przez WAN[/b]

Co Ci da zablokowanie LANu (cokolwiek miałoby to oznaczać) i co miałby "puścić przez WAN"? Po prostu interfejs WAN na ruterze nie jest podłączony do żadnej innej sieci. Może całkowicie wyłączył dostęp do Internetu, albo też wykorzystuje inny router, a tego używa jako switcha/AP
 

MaL3K

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
19
WAN Settings
Please select the appropriate option to connect to your ISP.
Dynamic IP Address Choose this option to obtain an IP address automatically from your ISP. (For most Cable modem users)
Static IP Address Choose this option to set static IP information provided to you by your ISP.
PPPoE Choose this option if your ISP uses PPPoE. (For most DSL users)
Others PPTP , BigPond Cable , L2TP and Telia.


Czy ktos moglby mi wyjasnic co oznacze PPPoE?
 

MaL3K

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
19
<div class='quotetop'>CYTAT(jurgensen @ 25.03.2009, 23:05) <{POST_SNAPBACK}></div>
Co Ci da zablokowanie LANu (cokolwiek miałoby to oznaczać) i co miałby "puścić przez WAN"? Po prostu interfejs WAN na ruterze nie jest podłączony do żadnej innej sieci. Może całkowicie wyłączył dostęp do Internetu, albo też wykorzystuje inny router, a tego używa jako switcha/AP[/b]

Ok moze powiem wprost. Chce zrobic cos, aby przez ten router nie byly przesylane dane poprzez LAN. Jak to zrobic?


Edit: Przepraszam za brak edycji :/ troszke wciety jestem i mi sie pomylilo :/
 

nejmix

Użytkownik
Dołączył
Marzec 15, 2009
Posty
23
Zmien adresacje czyli jak np Ap przydzielal adresy 192.168.1.0/24 to zmien na 192.168.0.0/24
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Jedyna możliwość, żeby połączenia LAN były odseparowane to router z wbudowanym switchem z obsługą VLANów
 
Do góry Bottom