Blokowanie strony pod IE.

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
Mam pomysł na zrobienie strony i teraz analizuje co mi będzie potzrebne a nie wszystko wiem jak zrobić.
Chciałbym zrobić coś takiego by jak ktoś wchodzi z przeglądarki IE na stronkę moją to mu sie pojawia jakaś informacja typu: obejrzenie strony jest dostępne tylko z przeglądarki Firefox, Opera, ... i dalej nie można było wejść. miej więcej cos takiego. Wiem że cos takiego jest bo widziałęm na forum jak chciałem wejść to tak było. Czy to jest jakiś skrypt do tego czy wystaczy jakiś kod w php napisać czy jeszcze coś innego ??
Chciałem w google poszukać ale nie wiem jak to fachowo nazwać pod jakim hasłem.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Re: Strona www

Originally posted by jackal_21
jak ktoś wchodzi z przeglądarki IE na stronkę moją to mu sie pojawia jakaś informacja
Mo4x's IE Detector xD, napisałem go na początku nauki java script:
Kod:
<script language="JavaScript">

if(-1 != navigator.userAgent.indexOf("MSIE"))

{

document.write("[b]Oh shit! Internet Explorer detected![/b]")

}

// Nie usuwać komentarzy, bo złamiesz prawa autorskie!

// Copyright 2006 by Mo4x. Wszystkie prawa zastrzeżone!

// Zapraszam na [url]http://mo4x.glt.pl/[/url]

</script>
Kod wklejać w sekcje <head> strony internetowej!
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
Kod działa bez zarzutów bardzo dziękuję
smile.gif

To wszystko mi potzrebne gdyż zawsze robiłem strony dopasowujące się do przeglądarek IE i Firefox (inaczej widać stronę w jednej i drugiej). A dzięki temu będe mógł dopasowywac do jednej przeglądarki i określonej rozdzielczości
smile.gif
i pewnie zastosuje komendę DIV.

[ Dodano: 19-08-2006, 14:05 ]
niestety ale sie pomyliłem jest parę niedociągnięć w domu sprawdziłem gruntownie ten kod i jest coś takiego jak odpalam firefox ten plik z kodem to elegancko chodzi a jak przez IE to wyskakuje Oh shit ... i tu jest problem bo jak napisze cos między znacznikiem BODY to on wyswietla Oh shit... + jeszcze to co w znaczniku BODY jest
<
. Szczerze powiem że z javą miałem mało doczynienia. Jeśli by sie dało w javie zrobić cos takiego by wyświetlał te ostrzeżenie bez tego co jest między BODY bymbył wdzięczy. Kombinowałem zrobic to w php mam plan gorzej z realizacją. Otóż można wymysliłęm by zrobić coś takiego:
gdy wchodzę przez IE skrypt php sprawdza jaka to przeglądarka jesli FireFox to przepuszcza jeśli IE to np. odwołanie do pliku z podstroną o tym że IE jest nieobsługiwana czy coś takiego i wyświetla ta podstronę (trochę zagmatwałem). I nie weim własnie jak zrobić w php by sparwdzał jaką przeglądarką dana osoba wchodzi ??
 

grzesiek123

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 7, 2006
Posty
2
Witam
smile.gif
to jest moj pierwszy post na tym forum i mam nadzieje ze nie ostatni
<
posiedzialem pare minut iprosze oto skrypt ktory blokuje IE napisany calkowicie w php.

Ponizszy fragment kodu wklej zaraz pod znacznikiem body!!!
Kod:
<?php

if (strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'MSIE') !== false) {

echo 'Jakiej ty przeglądarki używasz...

      </BODY>

      </HTML>';

exit();

}

// Nie usuwać komentarzy, bo złamiesz prawa autorskie!

// Copyright 2006 by izzy. Wszystkie prawa zastrzeżone!

// Zapraszam na [url]www.GScripts.prv.pl[/url]

?>

Pozdrawiam i zycze milego uzytkowania

PS: sprawdzone i dziala

[edit]

jezeli chcesz jakas podstrone to zamiast echo 'Jakiej...'; daj include
<
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
@grzesiek123
Wielkie dzięki dopiero teraz zobaczyłem że ktos odpisał na mój temat skrypt sprawdziłem i bardzo mi odpowiada
smile.gif
Oczywiscie że masz pomógł.
Ps. Sorki ze tak późno
smile.gif



I mój drugi ostatni problem odnosnie stronki:
robie stronkę w rozdzielczości 1024 na 768 gdy zmiejsze rozdzielczośc kompa na 800 na 600 to mam te poziome paski przewijania jak zrobić by nawet przy zmianie rozdzielczości ustawienia na stronie w rozdzielczości 1024 na 768 nie uległy zmianie przy rozdzielczości 800 na 600 ?? coś się wpisywało width=" %" ale nie wiem jak to do końca zrobić ;/

Albo coś takiego że skrypt sprawdza jaką rozdzielczośc ma internauta odwiedzający stronę jesli inną niz 1024 na 768 to wyskakuje okienko (np. od alert lub błedu) i na niej "Uzywasz rozdzielczości innej niż 1024 na 768 prosze na nią zmienić i spróbowac jeszcze raz wejść i po zamknięciu tego okienka pojawia się np. pusta strona. A jak wchodzi z rozdzielczości 1024 na 768 to otwiera strone bez wyskakującego okna. Coś takiego wogole da się zrobić ??
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Tę stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1023x769@17,5bps w przeglądarce M$IE v. 6.12345232. Komputer powinien stać na wysokości 123,3483m n.p.m. Wiatr powinien wiać ze wschodu, a słońce być 5 stopni ponad horyzontem.

Kurka, twoja strona jest dla internautów, czy internauci dla strony? Jak tak lubisz firefoxa to pisz zgodnie ze standardami i olewaj ie (lub wyświetlaj dodatkowe info, że przeglądarka może wyświetlać niepoprawnie), a nie blokuj. A zmuszanie do określonej rozdzielczości świadczy o jednym - kiepski z ciebie webmajster. No i nie mówiąc o tym, że nikt nie zmieni rozdzielczości, żeby obejrzeć sobie jakąś głupią stronę. (Nie mówiąc o tym jak będzie wyglądała twoja strona na 19 calowym lcd po zmianie rozdzielczości na 1024x768....)

Stop webmasterom-debilom!!!



Co do pytania o przewijanie: http://www.quirksmode.org/css/overflow.html
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
@M1ch00
Strona jest dla mnie nie dla internautów. Robię ją dla siebie i kumpli (niewielka ilość) pozatym oni wiedzą że jak cos tam umieszczę to jest warte uwagi więc się nie skarzyli na moje blokady (każdy ma rozdzielczość 1024 na 768 ustawioną i nie uzywa IE). Więc nie pisz że:
kiepski z ciebie webmajster[/b]
Pozatym każdy chce rozwijać się w tym co robi to nie problem żeby wpisac w width=" %" lub zrobić tabelkę wyśrodkowaną lub (tego nie polecam) ramki na stronę zeby ładnie wygladało.
Krok po kroku umiesz coraz więcej aż w końcu zrobisz swoją funkcjonalną stronę dla każdego coś odpowiedniego.
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Uzywasz rozdzielczości innej niż 1024 na 768 prosze na nią zmienić i spróbowac jeszcze raz wejść i po zamknięciu tego okienka pojawia się np. pusta strona.[/b]
Jak robisz stronę dla znajomych to po co coś takiego? Wogóle nie wpuszczaj bez hasła. Albo niech zamiast index.htm będzie AlaMaKota.htm, i każdy "nie swój" dostanie 404.

Pozatym każdy chce rozwijać się w tym co robi to nie problem żeby wpisac...[/b]
Podałem ci odsyłacz w którym jest pokazane jak to css'em zrobić. Możesz też głównemu div ustawić sztywne wymiary.

zrobić tabelkę wyśrodkowaną lub (tego nie polecam) ramki na stronę zeby ładnie wygladało.[/b]
Co złego w ramkach? Przy braku php powiedziałbym, że są dość uzyteczne.

Krok po kroku umiesz coraz więcej aż w końcu zrobisz swoją funkcjonalną stronę dla każdego coś odpowiedniego.[/b]
NIE. Jeżeli na początku napiszesz stronę "żeby była ładna tylko tak jak ja chcę", to potem nie będzie ci się chciało jej zmieniać.
Niektórzy myślą, że sztuką jest zrobić stronę która się trzyma standardów i wyglada tak samo na wszystkim. Ale zapewniam cię, że da sie w 2 dni z pomocą googli coś takiego napisać.
 

grzesiek123

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 7, 2006
Posty
2
szczerze mowiac jak mi dobrze wiadomo w php nie ma takiej funkcji ktora by sprawdzala rozdzielczosc
<
da sie to zrobic wlaczajac jave w php
<
(cos na poziomie zaawansowanym
<
) i zabardzo sie na tym nie znam
<
po za tym ta funkcja jest niepewna, tn ze na niektorych wersjach php nie dziala, wiec lepiej ustaw divami sztywna rozdzielczosc
<
albo cos podobnego
<



pozdrawiam
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
grzesiek123, zacznijmy od tego, ze nie wiesz jak php działa. (odp: Po stonie serwera.)
 

jackal_21

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 11, 2006
Posty
220
@M1ch00
Szkoda czasu na polemizowanie z Tobą zresztą odbiegamy od tematu.

Też cos słyszałem że można w javie zrobić sprawdzanie rozdzielczości z jaka wchodzi internauta a potem połaczyc ten skrypt java ze skryptem PHP tylko nigdzie nie było napisane jak to zrobić ;/
 
Do góry Bottom