Brak dysku podczas instalacji Windows XP

tremendous07

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2009
Posty
10
Cześć. Mam taki nie typowy problem... Dokładnie opiszę mój problem:
Instalator sobie kopiuje pliki, pojawia mi się okno z opcjami - wybieram rozpocznij instalację i klikam Enter i teraz się pojawia problem... Pisze mi, że nie widzi stacji dysków i do wyboru mam tylko opcję Zakończ...
Da się z tym coś zrobić?
I prosiłbym o odpowiedzi takie trochę dla newbie.
<


Pozdrawiam,
tremendous07.
 

tobix10

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
65
jaki masz dysk? jeżeli sata to właśnie dlatego mogą być problemy
musisz zainstalować dodatkowe sterowniki dla swojego dysku, albo je integrujesz z płytą xp(nie wiem np. n-litem) albo zgrywasz na dyskietke i podczas ladowania plikow instalacyjnych klikasz F6 i je instalujesz
pogoogluj
 

tremendous07

Użytkownik
Dołączył
Maj 14, 2009
Posty
10
Zrobiłem jak mówiłeś - włożyłem dyskietkę z sterownikami SATA i podczas instalacji nacisnąłem F6 lecz to nic nie dało, ponieważ nie było żadnego efektu.
 

tobix10

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
65
F6 musisz wcisnąć w odpowiednim momencie.
Kiedy trwa ładowanie tych wszystkich plików, to postęp i to co w danej chwili jest ładowane widnieje na dolnym pasku ekranu(jest to pierwszy ekran, jeszcze przed wyborem czy chcesz naprawić/zainstalować na nowo system).
Jak tam będzie pisać wciśnij F6, żeby zainstalować sterowniki innej firmy niż(czy jakoś tak) to wtedy klikasz F6.
smile.gif
 

angel_punx

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
1
Często robię kompy i kilka razy miałem ten sam problem, zwłaszcza przy nowych laptopach. W większości przypadków pomogło mi przestawienie w BIOS-ie trybu pracy dysku z SATA lub RAID na stary IDE. Nie piszę dokładnie nazw bo różniły się zależnie od BIOS-u.
 
Do góry Bottom