Brak "filtrowania" w wyszukiwarce.

nowix666

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
34
Mam pytanko na pewnej stronie jest wyszukiwarka która zwarca nam to co wpiszemy, np. jak damy w wyszukiwarce costam to wyszuka nam te cos tam(z sasobów strony) ale jest jeszcze taki maly myk
<
jak dam
to w wyniku wyświetli mi się ten obrazek blablabla.jpg i wnet zrodzilo się pytanie
<
czy moge to jakoś wykorzystać aby przejąć kontrole nad stroną(panel admina, ftp czy jakieś komendy na serwie)? Czy da się jakoś zagnieździć shellcoda?
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
czy moge to jakoś wykorzystać aby przejąć kontrole nad stroną(panel admina, ftp czy jakieś komendy na serwie)?[/b]
W pewnym sensie.

Czy da się jakoś zagnieździć shellcoda?[/b]
Nie w ten sposób.

Możesz zabrać adminowi ciastka lub dokonać XSRF w jakimśtam celu, wszystko zależy od skryptu i czynnika ludzkiego. Tymczasem wejdź łaskawie na google i wpisz "cross-site scripting".
 

nowix666

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
34
To pojawiło mi się małe pytanko da się jakos przesłać pzrez url dane do formularza które normalnie przesyłane sa przez POST? Strona napisana w ajaxie.
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
przez url'a post'a nie prześlesz, ale możesz zrobić stronę z ramką, tam wysyłać post. swego czasu można było wysyłać tak wiadomości od kogoś kto wszedł na taką strone na naszej-klasie, ale nie wiem czy dalej jest ten błąd.
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Jeśli register globals są włączone to jak najbardziej istnieje taka możliwość, nawet nie sprawi żadnych trudności. Polecam wszczepić formularz taki jak ten który chcesz zaatakować (z tym że dla przykładu wszystkie pola typu hidden) i prosty kodzik JS który po połowie sekundy ów formularz wyśle.
 

nowix666

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
34
Tylko właśnie, że nie mogę w żaden sposób przesłać tego co wkleję przez tą wyszukiwarkę bo to co wpiszę jest odrazu wyświetlane tylko dla mnie i nigdzie nie jest to zapisywane:/ sql incjection też niedziała :/ Cóż bd szukał więcej zmiennych na stronie
<
Może gdzieś trafię
<
Dzięki wielkie za pomoc.
 
Do góry Bottom