Brak internetu z sieci bezprzewodowej

MaL3K

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
19
Opisze calosc pokolei.
Mialem remont i przestawilem kompa w inne miejsce. A ze mialem karte Wi-Fi to w innym miejscu okazalo sie ze sa sieci bezprzewodowe. Jedna jest zabezpieczona WEP2 wiec odpada, lecz druga byla niezabezpieczona. Polaczylem sie i bylo wszystko pieknie ladnie. Net smigal az milo bylo patrzec. Transfery po 800 kb/s. Miodzio :) Trwalo to okolo 3 tygodnie i siec zniknela. Po dwoch dniach pojawila sie znow, znow laczylem sie z nia bez problemu lecz juz nie szedl z niej internet :/ Wiec zapewno ktos cos przy niej grzebal. No to ja pogrzebalem rowniez i stwierdzilem ze siec ma ustawione filtrowanie adresow MAC. Wiec zaczalem skanowac siec programem SoftPerfect Network Scanner oraz NetworkView. Okazalo sie w calej sieci jest tylko jeden komputer o adresie 192.168.0.1 . Taki sam adres ma brama domyslna. Przeskanowalem ip od 192.168.0.1 do 192.168.255.255. Znalazl wlasnie tylko kompa o ip 192.168.0.1 oraz mojego. Gdy ustawilem adres MAC taki jak 192.168.0.1 to nie przypisywano mi ip, a gdy zmienilem na jakikolwiek inny to mialem przypisany adres przez DHCP i bylo to pomiedzy 192.168.0.180 - 192.168.0.190 i nie mialem z tej sieci internetu.
I moje pytanie jest nastepujace: Co moge zrobic, aby podlaczyc sie do tej sieci oraz jak i jakim programem to zrobic?
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
taki adres to zapewne nie jest komputer
<
tylko moze jakis router itp. sprobuj wklepac do przegladrki ten adres i jezeli bedzie to ruoter to sprubuj uzyc standardowych hasel jakie są ustawione fabrycznie, moze ich nie zmienili
 

MaL3K

Użytkownik
Dołączył
Marzec 10, 2009
Posty
19
Tak sobie przegladam ten router i filtrowanie MAC jest wylaczone..
Wiec co proponujecie?


Dodam ze model to D-Link DI-524
 
Do góry Bottom