Buffer Overflow - w Windowsie??

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
Witam. Z tego co każdy artykuł dotyczący przeprowadzania BO mówi że przeprowadza się atak w linuxie z poziomu linii komend. Skoro tak to nie jestem pewny ale w najnowszym magazynie Hakin9 w artykule "Buffer Overflow w Gadu-Gadu" autor przeprowadził atak na Windowsie. W dodatku pisząc robaka korzystał z WinAPI. Czy można przeprowadzić ten atak w Windowsie? Wszędzie czytałem że tylko na linuxie się da: $gdb main.o i tak dalej, jak to się na Windowsie robi?
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
jak? wszędzie (Szkoła Hakerów, arty na stronach www ) piszą "musisz mieć linuxa" własnie zawsze chciałem uczyć się tego ataku tylko że nie miałem linuxa (i jeszcze nie mam ale za pare dni ;D ) tylko nie wiedziałem gdzie wpisywać polecenia. No własnie gdzie je wpisywać?
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
akurat szkola hakerow nie jest raczej dobrym źródłem wiedzy.
nie musisz miec linuxa ale poprostu linux ma wiele potrzebnych narzedzi w sobie. np. perla ktorego w windowsie musisz zainstalowac Active Perl.
a te polecenia ktore widzisz to tylko uruchomienie programu ktory mozesz tez napisac w windowsie
 

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
ten art nie opsiuje zbyt dobrze co zrobić. Nie umiem zrobić tego pierwszego korku do BO, tylko nie wiem GDZIE wpisywać komendy i gdzie to będzie wyświetlne np. stos, w cmd??
 
Do góry Bottom