C++ i pliki .ini

Vexiorus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2009
Posty
51
Mam taki problem. Robie program który będzie musiał pobrac dane z pliku .ini
Problem tkwi w tym ze nie wiem jak o zrobic. Jak poprzez c++ mozna wprowadzac oraz wczytywac dane z pliku .ini

np mój plik wygląda mniejwiecej tak


sila=5
zycie=50
obrona=10
zwinnosc=10
zrecznosc=8
inelekt=6
madrosc=8


i teraz naprzykład w programie potrzebuje pobrac do zmiennej ile mam punktów zręczności...


int zrecznosc=//tutaj powinno sie wczytac z pliku .ini samą liczbe która jest w 5 linijce (zrecznosc=8) i zeby zapisała się tylko liczba 8

czy jest mi ktos w stanie pomuc ??

potrzebuje tez znac komede ktora wprowadza dane do plik .ini


np

int sila=2
int zycie=5
int obrona=3
int zwinnosc=4
int zrecznosc=7
int inelekt=8
int madrosc=9


i teraz zeby wartosci tych zmiennych wprowadzic w odpowiednie linijki pliku .ini
 

RobertG

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
391
Najlepiej użyć gotowych bibliotek, a czas zaoszczędzony na pisaniu parsera poświęcić na napisanie lepszego kodu aplikacji. biblioteka, zapytanie. Szukając rozwiązania warto od razu wybrać coś przenośne między rozsądną ilością OS'ów. Jeśli chcesz to pisać samemu to eleganckim rozwiązaniem było by użycie maszyny stanów.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Vexiorus naucz się najpierw C++. Przerwałeś naukę w połowie i zadajesz głupie pytania na 1/200 punktów.
LINK

//glupia to jest w tej chwili Twoja odpowiedz
 

Damn3d

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2009
Posty
88
Napisz sobie parser INI lub użyj dostępnego. Nie znajdziesz takiej funkcjonalności w standardowych bibliotekach C++.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Ja bym użył funkcji WinAPI, bardzo prosta obsługa i żadnych dodatkowych bibliotek.
 

Vexiorus

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 25, 2009
Posty
51
Mo4x a jak to sie robi za pomocą WinApi ?? Nie prosze o gotowy program tylko o podanie funkcji oraz ich działanie i najwyzej jezeli juz sprubuje napisac samemu program i mi nie wyjdzie to poprosze o pomoc
<


A jeszcze ciekawi mnie jedna żecz...

przykładowo w pliku ini mam zapisane

sila=5

to gdy pobiore dane do zmiennej to dlaczego w mojej zmiennej będzie liczba 5 a nie całe zdanie "sila=5" ??

albo gdy mam podane 3 informacje w pliku ini
np:

sila=5
zycie=10
intelekt=3

to jak to napisac zeby do mojej zmiennej w Cpp pobrac liczbe zycia ??
 

shoorick

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 17, 2008
Posty
66
z WinAPI GetPrivateProfileInt możesz chytać liczb[ą?] z ini, ale żeby pisać w ini - trzeba popierwsze skonwertuwać jej w tekst i potem korzystać WritePrivateProfileString.
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Vexiorus, mam prośbę do ciebie, jak będziesz miał następny problem, weź kup sobie książkę na temat C++, poczytaj MSDN, dopiero pytaj. Bo inaczej będziesz tylko zasypywał forum pytaniami na które odpowiedź można znaleźć w kilka sekund nawet w sieci. Zauważyłem po tobie, że olałeś naukę na samym początku, a teraz tylko wypytujesz ludzi o fragmenty kodu które są ci aktualnie potrzebne.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
//glupia to jest w tej chwili Twoja odpowiedz[/b]
Co jest głupiego że mu daję radę? Ty natomiast zamiast pomóc piszesz bezsensowne komentarze. I komu teraz jest do śmiechu? THC_Flow mnie zrozumiał, ma temat na wzór - niech poczyta a później zadaje pytanie.
 
Do góry Bottom