C++ jak zaczac?

timpler

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 28, 2008
Posty
95
C++ nie działa w CMD, c++ może występować w okienku konsolowym jako aplikacja CUI ale nie może "działać w cmd", jeśli chcesz najszybciej i najprościej tworzyć okienka zacznij się uczyć WinAPI (na początek najlepsze)
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
<div class='quotetop'>CYTAT(timpler @ 21.08.2008, 14:27) <{POST_SNAPBACK}></div>
jeśli chcesz najszybciej i najprościej tworzyć okienka zacznij się uczyć WinAPI (na początek najlepsze)[/b]


po 1. ani nie najszybciej anie nie najprosciej bo mozna to latwiej zrobic(co nie znaczy lepiej)
po 2. nie tylko na poczatek najlepsze ale ogolnie najlepsze.
 

Kiui

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 27, 2008
Posty
12
hej. wczoraj szukając znalazłem bardzo ciekawą książkę napisana jak dla nie "dojebów" totalnych. od 0 do gier i coś co na bank się przyda do tego bez tego ani rusz Visual C++ EE ten program wam zastąpi Visual c++ 7 . net i co najlepsze jest prosto z witryny micro. wersja darmowa bo okrojona do minimum banalna w obsłudze ale ma błędy. no chyba ze ktoś znajdzie właśnie visual c++ 7. net chętnie sobie ściągnę
 

jacmiszcz92

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 22, 2008
Posty
6
ale z kad moge to wziac bo jak wpisuje w google to mi sie pojawia ze w maju zostala opublikowana ale nie moge znalesc/sciagnac
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Wpisujesz w google MSDN Library i masz tutaj pierwszy link jak byk:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/default.aspx

I jest tam tak zwane SEARCH co po Polsku znaczy SZUKAJ.

Pobrać też się da, wystarczy znajomość słowa DOWNLOAD
smile.gif
 

jacmiszcz92

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 22, 2008
Posty
6
i dalej niewiem bo na asngielskiej stronie sobie nie poradze a w polskiej microsoftu jest blad bo nie istnieje. <span style="color:#000000">do jutra bede szukal

//kolorów mogą używać TYLKO moderatorzy

</span>
 

max0000

Użytkownik
Dołączył
Marzec 17, 2009
Posty
3
Witam... Pierwszy post ! ;]

Odniosę się tylko do C++.
Kurs Karola Kuczmarskiego "od zera do gier kodera" pochodzi ze strony www.gamedev.pl - tak, zjedzcie mnie za reklamę xD ... Po drugie niektórzy mnie zaraz "opieprzą" za podawanie pozycji książkowych. Ja je lubię ;p !

Ja polecam Visual C++ 2008 express [darmowe ;p]. SZCZEGÓLNIE do aplikacji użytkowych
<
[kurs video można znaleźć w różnych miejscach. Oryginalny w księgarniach, a nieoryginalny choćby na torrenty.org]. Do pozostałych także jest najlepszy [zaraz za nim Dev-Cpp]

Co dalej:

Po pierwsze odradzam symfonię. Niektóre sprawy niejasno. Znowu z drugiej strony patetycznie i... nudno napisana. Przynajmniej w porównaniu do książki autorstwa Steven'a Prata'y "Szkoła Programowania C++" - wszystko wyjaśnione "młodzieżowym" językiem [lekko, przystępnie, życiowo !] i do tego ślicznie opisane. Autor nie traci czasu na funkcje zawarte w C [printf() to nie C++ ;], pliki nagłówkowe <XX.h> - są z ANSI C tak samo]. Mało tego, dokładnie i krok po kroku objaśnia każdą funkcję/obiekt/typ/cokolwiek innego.

Po drugie: do WinAPI [wymaga znajomości przynajmniej odrobinę C++], oraz przede wszystkim dla DevCpp [chociaż kod tam pisany łatwo przenieść do Visual'a ;] - właściwie nie trzeba przenosić
<
! Książka Pawła Borkowskiego "Tworzenie Aplikacji dla Windows".

Dla osób dobrze piszących i myślących o optymalizacji kodu: "Piękny Kod" ;]

Wszystko [o dziwo
<
] z wydawnictwa Helion można nabyć drogą internetowo-pocztową.
 

max0000

Użytkownik
Dołączył
Marzec 17, 2009
Posty
3
Niby można "nabyć", ale zauważ jak absurdalne to jest. Ściąganie czegokolwiek z neta.

Gry: przez to, że nie inwestujemy w oryginały [tzn Wy
<
- akurat gry mam zawsze oryginalne... (mało, ale oryginalne ! Diablo I i II ;D i kilka innych)], to:

a) kosztują tyle
<
można narzekać, że mało pozycji wychodzi

Filmy... No tutaj akurat i tak z kina jest większość kasy xP

Książki: skąd je wziąć jeśli nikt nie będzie kupował ? ;] Nikt nie będzie pisał, proste ! Dlatego też wolę poczekać dłużej i kupić, niż nie czekać i ściągnąć ;/

Pieniądze ? Zawsze tak było, jedni mają więcej inni mniej. A tak naprawdę. Ilu z Was nie stać na kupienie książki oryginalnie wydanej ? xP Jednej na kilka miesięcy ! ;]
 

ian92

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 17, 2009
Posty
55
Książki: skąd je wziąć jeśli nikt nie będzie kupował ? ;] Nikt nie będzie pisał, proste ! Dlatego też wolę poczekać dłużej i kupić, niż nie czekać i ściągnąć ;/[/b]

Odnośnie książek. IMO nie ma gorszej rzeczy niż e-book xD Strasznie męczą oczy a czytniki e-booków nie są dobre na kieszeń przeciętnego Kowalskiego... Dlatego lepiej zainwestować w papier.
 

pioncz

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2007
Posty
130
Jestem na początku lektury "Wstęp do programowania w języku C++" Radosława Skoła wyd. Helion. Poprosiłem p. od infy, bo ma wtyki do biblioteki i zakupił ten tytuł, teraz ja wypożyczyłem ją.
 

max0000

Użytkownik
Dołączył
Marzec 17, 2009
Posty
3
Jakieś wrażenia ? Cokolwiek ?

W tym momencie, bez obrazy
<
, potraktowałeś forum jak bloga. Czytasz, dobrze - ŚWIETNIE ! :] Tylko coś więcej ? Jaki język ?

Jak jest opisywana ? Są porównania C++ do C [choćby we Wstępie lub na początku] ? Są typy danych ? [int, double itp]
 

nowix666

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
34
To i ja również dodam coś od siebie
<
Polecam coś takiego "multimedialny kurs programowania w języku visual c++". Legalnie można to znaleźć na allegro lub poszukać na rapidshare czy innych hostingach
<
Dla początkujących powinien pomóc
<

Wszystko ładnie i pięknie ale czasami lektor zapomina, że kurs został przygotowany dla początkujących
<
 
Do góry Bottom