C++-Pisanie sterowników

TDK8GB

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2013
Posty
105
Witam!
Przyszedł mi pomysł żeby napisać keyloggera w formie sterownika. Czy do sterowników jest jakieś specjalne sdk?
Jeśli tak to jakie? (ma działać w mingw i visual c++).
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Sterownika? I z jakim urządzeniem ten sterownik jak to określasz ma się komunikować? Może miałeś na myśli że chcesz napisać keyloggera i podpiąć go jako usługa systemowa.
 

TDK8GB

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2013
Posty
105
Do klawiatury w moim systemie jest sterownik : i8042prt.sys. Chodzi mi o to ,żeby napisać taki sterownik *.sys ,który będzie przechwytywał naciśnięte klawisze z i8042prt.sys.
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Do klawiatury w moim systemie jest sterownik : i8042prt.sys. Chodzi mi o to ,żeby napisać taki sterownik *.sys ,który będzie przechwytywał naciśnięte klawisze z i8042prt.sys.
Napisz lepiej zwykłego keyloggera z niskopoziomowym hookiem na klawiaturę. Coś mi się wydaje, że na zabawę ze sterownikami jest troszkę za wcześnie. :)
 

TDK8GB

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2013
Posty
105
Aha. :D A jak przechwycić znak * albo ą? Na przykład z shiftem jest łatwo bo jest VK_SHIFT.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Złośliwy cel użycia sterownika to głównie hooking w celu ukrycia pliku/procesu/wpisu w rejestrze lub podmianie jakichś danych "w locie".

Keylogger z funkcją rootkit byłby niezły. Chociaż lepiej nawet sam rootkit i konfigurator, aby użyć go w połączeniu z dowolnym narzędziem.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Tylko czy można to wtedy nazywać nadal sterownikiem... ? Jest taka książka Windows Internals.
 
Do góry Bottom