Cain

__EGZEKUTOR__

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2005
Posty
11
[center:346ee510ee]Witam. Chciałbym się dowiedzieć, jak używać Caina. Przeszukałem już kilkadziesiąt stron i forów, ale nigdzie nic nie znalazłem. Na jednym pisali, że tutaj mogę znaleźć odpowiedź. Przeszukałem wszystkie działy i nic nie ma, więc zakładam nowy temat.
Dokładniej interesuje mnie przechwycanie pakietów i wyciąganie haseł. Sieć lan, switche. Próbowałem już, ale kiepsko mi to wychodzi, więc mam nadzieję, że pomożecie
smile.gif
[/center:346ee510ee]
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by !EGZEKUTOR!
Dokładniej interesuje mnie przechwycanie pakietów i wyciąganie haseł. Sieć lan, switche.

Jak interesuje Cię sniffowanie i te sprawy to poniżej podam kilka linków:
Big Sniffing Tutorial
Sniffing - Fakty i mity
Sniffing na switchach
Sieci Lan
Opis protokołu TCP/IP
Opis protokołu SMTP
Opis protokołu POP3
Packet Sniffing
Packet Sniffers - good or bad?

Kilka snifferów:
Dsniff 2.3 (linux)
Ethereal 0.99.0 (Windows)
Ettercap 0.7.3 (linux?)
EffeTech HTTP Sniffer
Ace Password Sniffer
EtherDetect Packet Sniffer
ICQ Sniffer

//ok FDJ, poprawiłem :mruga:
 

__EGZEKUTOR__

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2005
Posty
11
[center:39f34e262b]Chodziło mi o poradniki dotyczące obsługi caina
smile.gif
Te arty już czytałem.[/center:39f34e262b]
 

Daaniell30

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2005
Posty
31
Mam ten sam klopot. Prosze uwazniej czytac temat. Obaj szukamy poradnika najlepiej po polsku (angielksi help jest przeciez w programie),a nie "czegos" na jakiejs stronie. Na www.haxite.org takiego poradnika nie ma. Odsylanie do poradnikow i tutoriali uwazam za przegiecie paly i tyle.
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by Daaniell30
Mam ten sam klopot. Prosze uwazniej czytac temat. Obaj szukamy poradnika najlepiej po polsku (angielksi help jest przeciez w programie),a nie "czegos" na jakiejs stronie. Na www.haxite.org takiego poradnika nie ma. Odsylanie do poradnikow i tutoriali uwazam za przegiecie paly i tyle.

Jak przeginamy pale to poszukaj sobie sam.
 

V0lrath

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 9, 2006
Posty
25
Cain jest dosyć intuicyjny...
Nie wiem, ja nigdy helpa, faq ani żadnego opisu do Caina nie czytałem.

Podejrzewam, że najlepiej szukać u źródeł, czyli na stronie twórców, ewentualnie google.
 

Daaniell30

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2005
Posty
31
Szukam, ale forum jest od czego? Pomysl zanim odpiszesz, ale czy przypadkiem nie mozna by na kazde pytanie w ten spososb odpowiadac - poszukaj sobie w internecie??? No ale wtedy po co jest to forum?
Obaj z kolega szukamy instrukcji po polsku do Caina. Uwazazs, ze ktos nam to tutaj znalazl? Bo ja nie.
Pozdrawiam
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by Daaniell30
Szukam, ale forum jest od czego? Pomysl zanim odpiszesz, ale czy przypadkiem nie mozna by na kazde pytanie w ten spososb odpowiadac - poszukaj sobie w internecie??? No ale wtedy po co jest to forum?
kolejne pytania 'filozoficzne'.
pomoc - tak, wyreczyc - nie. (wedka - tak, ryba - nie)
 

Daaniell30

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2005
Posty
31
Swietnie to ujales. Nie chce wyreczania, chce pomocy. Rybe zlowie sobie sam, gdy dostane wedke, tymczasem tu slysze , ze owszem wedki istnieja. Tyle wiedzialem wczesniej.
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by Daaniell30
Swietnie to ujales. Nie chce wyreczania, chce pomocy. Rybe zlowie sobie sam, gdy dostane wedke, tymczasem tu slysze , ze owszem wedki istnieja. Tyle wiedzialem wczesniej.
ech... ech... ... ...
to ja Ci dam inna wedke. google.com <- tu znajdziesz poradniki i tutoriale (ale raczej nastaw sie na wersje angielska...)
i sam sobie zlow rybe.
zaraz pewnie zaczniesz narzekac, bo nie tego chciales. ale powiedziales ze chcesz wedke... wiec sie zdecyduj -> ryba czy wedka ?
 

Daaniell30

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2005
Posty
31
eh, eh.. Ty swoje, ja swoje. Jak poradniki i tutoriale znalezc wiem, instrukcje do Caina mam przeciez w samym programie. Gdybys go uzywal (wypowiadasz sie na ten temat, wiec zakladam ze z pwenoscia znazs ten program) to wiedzial bys, ze obszerny help jest tam zalaczony. Niestety nie zgadzam sie do konca z inna wypowiedzia, ze program jest latwy i dziala intuicyjnie, i mocno pomogla by mi instrukcja w jezyku polskim. Ja jej nie znalazlem. Ty widze tez nie. Napisz wiec po porstu ze nei wiezs gdzie ona jest, albo ze jej nie ma, albo nic nie pisz nie chcac pomagac w tym wzgledzie.

Pozdrawiam
 
Do góry Bottom