Chłodzenie karty graficznej

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Witam,
Mam pewien problem, a na sprzęcie to ja się wogóle nie znam, zatem piszę tutaj.
Wymieniłem w komputerze płytę główną, procesor, pamięć ram. Teraz w tym co mam jest stara karta graficzna, której nie wymieniałem (GeForce FX 5200 128mb), gdy karta mocniej "popracuje" cały komputer się zawiesza. Tzn. włącze komputer, odpalę jakąś np. grę, wszystko działa do momentu, gdy karta graficzna się nagrzeje i w pewnym momencie komputer się zacina i tylko restart zostaje. Na zintegrowanej grafice nic takiego sie nie dzieje, wszystko dobrze. Przez co to może być i jak temu zaradzić? Czy to przegrzewanie się karty? Może jakieś chłodzenie jej potrzebne?

Sterowniki zainstalowałem najnowsze.

Pozdrawiam, Mo4x.
 

tobix10

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
65
Najprościej wyczyścić chłodzenia na karcie i założyć nową pastę. Można też dodatkowy wiatrak puścić, żeby chłodził ją.
Ściągnij sobie jakiś program, nie wiem jakie są do nvidii, ale dla ati to zarąbisty jest AtiTool(działa chyba też dla kart nvidii). W nim możesz przetestować kartę pod kątem artefaktów, które wywoływane są często przez przegrzewanie się sprzętu. Zmniejszaj częstotliwości i sprawdź czy nie ma żadnych.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Dzięki za odpowiedź.

//edit. Dodałem chłodzenie i dalej się zawiesza...
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
A jaki masz zasilacz? Bo u mnie mialem podobne objawy, po jakims czasie wymienilem grafe i zasilacz, ale moim zdaniem to byla wina zasilacza (firma megabajt mowi sama za siebie ;D )

//edit\\ Napisz jeszcze do ilu stopni ci sie grafa nagrzewa
smile.gif
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
z tą kartą graficzną bywają problemy i w sumie najnowsze stery nie zawsze dają naprawę problemu.
Spróbuj pobawic się Riva Tuner i zmień ustawienia AGP na niższe
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Dzięki za odpowiedzi, znajomy ma przyjść co się zna, może naprawi
smile.gif
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Okazało się, że jeden kondensator był "spuchnięty". Teraz wszystko działa :)
 
Do góry Bottom