CMD - komendy

nighthunter95

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2010
Posty
28
Witam,
mam pare pytań co do cmd.

Po 1 załóżmy, że jestem w pracowni informatycznej i chce żeby na komputerze obok pojawił sie komunikat z wiadomością np. "Administrator: OBSERWUJE CIĘ!". To jakiej komendy musze użyć i czy jest to związane z echo?

Po 2 czy da sie zrobić tak żeby jedna komenda zadziałała kilka razy? W sĘsie, że wpisze w uruchom komede np. "ping -t wp.pl 10x" albo "mspaint 10x" tak żeby mi sie otworzyło 10 aplikacji?

Po 3 czy znacie jakieś fajne tricki dotyczące komed cmd? Interesowało by mnie coś fajnego i prostego co łatwo zrobić. Nie musi być związane z cmd. Może to dotyczyć jakiś bugów WWW lub coś w tym stylu. :)

Po za tym jak macie jakieś ciekawe informacje to piszcie. Chetnie poczytam ponieważ jestem początkujący. :)
 

5.56

Użytkownik
Dołączył
Luty 1, 2010
Posty
102
ad 2.
Kod:
for /l %x IN (1,1,10) DO mspaint.exe
/l na początku traktuje zbiór jako ekhem,"rozwijalny ciąg liczb" - (pierwsza liczba, następne kroki, ostatnia liczba).Po więcej odsyłam do for /?
ad 3.
Dziewczyny lepiej wyrywa się na randkach, aniżeli na lekcji informatyki :p
Ale z trików z kategorii ":O" to np.
Kod:
javascript:R=0; x1=.1; y1=.05; x2=.25; y2=.24; x3=1.6; y3=.24; x4=300; y4=200; x5=300; y5=200; DI=document.getElementsByTagName("img"); DIL=DI.length; function A(){for(i=0; i-DIL; i++){DIS=DI[ i ].style; DIS.position='absolute'; DIS.left=(Math.sin(R*x1+i*x2+x3)*x4+x5)+"px"; DIS.top=(Math.cos(R*y1+i*y2+y3)*y4+y5)+"px"}R++}setInterval('A()',50); void(0);
wklejone w pasek przeglądarki i zatwierdzone enterem na jakimś wyszukaniu w google imejdżys.
 

skaktus

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2010
Posty
24
1) google -> net send
2) google -> bath loop
3) google -> bugtraq

Dziekuję:)
 

maly3900

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 18, 2005
Posty
362
Dziewczyny lepiej wyrywa się na randkach, aniżeli na lekcji informatyki :p
Ale z trików z kategorii ":O"
[...]
wklejone w pasek przeglądarki i zatwierdzone enterem na jakimś wyszukaniu w google imejdżys.
Jak jej to pokażesz, na bank jest TWOJA! ;DDD

-> To ja jeszcze dorzucę swój "pr0triCK" . Wejdź na jakaś stronę gdzie masz zakodowane hasła gwiazdkami (po prostu, zapamiętane hasło w programie, na przykład) i w pasek adresu wklej:
Kod:
javascript:(function(){var s,F,j,f,i; s = %22%22; F = document.forms; for(j=0; j<F.length; ++j) { f = F[j]; for (i=0; i<f.length; ++i) { if (f[i].type.toLowerCase() == %22password%22) s += f[i].value + %22\n%22; } } if (s) alert(%22Hasla na tej stronie:\n\n%22 + s); else alert(%22Nie ma zadnych hasel na tej stronie.%22);})();
 

nighthunter95

Użytkownik
Dołączył
Maj 27, 2010
Posty
28
Co do tricków to dobre, dobre właśnie o to mi chodziło! ;)
Coś prostego i efektownego. xD
Czekam na wiecej. ^^




ad 2.
Kod:
for /l %x IN (1,1,10) DO mspaint.exe
/l na początku traktuje zbiór jako ekhem,"rozwijalny ciąg liczb" - (pierwsza liczba, następne kroki, ostatnia liczba).Po więcej odsyłam do for /?

Dzieki! O tym myślałem ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom