Co powiecie o tym procku ?

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
Witam.

jak w temacie
<
zamierzam złożyć sobie jakiś w miarę dobry komputer
<
no i dużą role odgrywa procesor
<
myślałem nad Q6600 ale zaproponowano mi taki Q9550 2,83GHz 12Mb cache.

http://www.allegro.pl/item718898443_intel_...2mb_box_e0.html


Prosiłbym o wasze opinie
<




pozdro
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Według mnie polecał bym intel I7 720, jest to 4rdzeniowka, bardzo dobra, i co najwazniejsze przyszłościowa, w przyszłości będa powstawać nowe procki pod ta podctawkę, lub tez mozna kupic lepszego intel I7, procek ten tez posiada kontroler pamięci ram, przez co droga między procesorem a ram nieodbywa sie poprzez chipset tylko bezposrednio, dzięki czemu zyskujemy na wydajności, jednak dotyczy to tylko DDR3 (chyba)
<
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
<div class='quotetop'>CYTAT(legalnl @ 29.08.2009, 21:07) <{POST_SNAPBACK}></div>
Według mnie polecał bym intel I7 720, jest to 4rdzeniowka, bardzo dobra, i co najwazniejsze przyszłościowa, w przyszłości będa powstawać nowe procki pod ta podctawkę, lub tez mozna kupic lepszego intel I7, procek ten tez posiada kontroler pamięci ram, przez co droga między procesorem a ram nieodbywa sie poprzez chipset tylko bezposrednio, dzięki czemu zyskujemy na wydajności, jednak dotyczy to tylko DDR3 (chyba)
<
[/b]


nie no mi wystarczy któryś z tych co napisałem wyżej.... i właśnie mam problem teraz który wybrać
<




Pozdro
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
aaaaa
<
no to ja bym wziął q9550, chciałęm go kiedyś kupić ale nie wziąłem ze względu na to ze są juz nowsze poctawki, i w przyszłosci bedzie mniej mozliwości rozbudowy, ale taki procek Ci starczy na dłuuugo
<
 

prefix

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2009
Posty
17
Q9550 wykorzystuje nowszy proces technologiczny, co za tym idzie-żre mniej prądu, ma lepszą wydajność i wyższe taktowanie -> Q9550 > Q6600.
Q6600
Q9550

PS. Na pewno wykorzystasz wszystkie 4 rdzenie?
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
<div class='quotetop'>CYTAT(prefix @ 30.08.2009, 23:15) <{POST_SNAPBACK}></div>
PS. Na pewno wykorzystasz wszystkie 4 rdzenie?[/b]


hmm..... no czy je wykorzystam w 100% to nie wiem
<
no ale lepiej chyba mieć zapas
<

Bo co trzeba by było robić żeby np wykorzystać go w 100%
<
??


Pozdro
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
lepiej kupic 4-rdzeniowy procek, bo w przyszlośći z pewnością wiecej oprogramowania bedzie wykorzystywać 4 rdzenie
<
no a nawet jezeli wykorzystywane są 2 rdzenie, to przynajmniej mniej prądu pobiera a i tak dobrze sobie radzi
<
 

prefix

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2009
Posty
17
Np. nawrzucać dużo aplikacji naraz, albo używać jakiejś wykorzystującej 4 rdzenie. Ja osoboście wolę szybkie 2 rdzenie, które nieźle się kręcą, stąd kupując komputer rok temu wybrałem E8400-domyślnie taktowany jest zegarem 3,0, ale bez problemu wyszło mi z niego 4,2 GHz. Z duuużym zapasem wystarcza mi do wszystkiego
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no e8400 to dobry procek
<


a tak się zapytam
<
czy ktoś kiedyś dowiedział się o prockach Intel dual core T4200 do laptopow?? bo widziałem fajnego lapka, ale ten procek mi nie pasi a w necie nie znalazłęm testow
<
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Na granie bym się nie nastawiał tongue.gif (zresztą jak na każdym laptopie) Do pracy powinien wystarczyć, na pewno wydajniejszy niż w moim laptopie xP[/b]

A słyszałeś o poduktach AlienWare? I powiedz teraz że laptopy nie nadają się do grania;)
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Dzieki
<
no i zgodzę się z THC Flow, teraz to se puscisz na lapku za 3000 Crysisa pod DX 10
<
a najbardziej mnie rozwala laptop z kartą 9600GTS, 4gb ramu a procek T4200 :/ zrąbali to a taki łądny
 

prefix

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2009
Posty
17
Chciałbym widzieć jak taki laptop ma się do stacjonarnego
<
Wg. opisu to faktycznie potęga i nowe gry powinny nieźle śmigać, ale mimo wszystko np. karty graficzne musisz liczyć jak gdyby była to o serię wcześniejsza niż na stacjonarnym (coś ok, gtx260m->9800 na stacjonarnym [?], a to już naprawdę nieźle kosztuje)...
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
<div class='quotetop'>CYTAT(prefix @ 31.08.2009, 20:55) <{POST_SNAPBACK}></div>
Np. nawrzucać dużo aplikacji naraz, albo używać jakiejś wykorzystującej 4 rdzenie. Ja osoboście wolę szybkie 2 rdzenie, które nieźle się kręcą, stąd kupując komputer rok temu wybrałem E8400-domyślnie taktowany jest zegarem 3,0, ale bez problemu wyszło mi z niego 4,2 GHz. Z duuużym zapasem wystarcza mi do wszystkiego
<
[/b]


czyli nawet jak się nie wykorzysta tego Quada w 100% to i tak lepiej go kupić
<
szczególnie że nie będzie służył tylko do grania xD
a Quady tez można nieźle podkręcać
<
a zawsze co 4 rdzenie to nie 2
<



Pozdro
<
 

prefix

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 11, 2009
Posty
17
Szczerze mówiąc, nie pamiętam kiedy ostatnio na nim grałem.. I dotąd nie używałem aplikacji, która by mi zamuliła moje e8400. Zależy od potrzeb, tylko sugeruję, że MOIM ZDANIEM jeśli nie weźmiesz się za zaawansowane aplikacje wykorzystujące 4 rdzenie, niepotrzebnie stracisz te paręset złotych różnicy w cenie. Ty decydujesz, my tylko wypowiadamy swoje opinie
<
Daj znać na co się zdecydowałeś
<
 

zerocool

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2007
Posty
141
<div class='quotetop'>CYTAT(THC Flow @ 3.09.2009, 22:17) <{POST_SNAPBACK}></div>
NA RAZIE nie zamuliło twojego e8400, pomyśl co będzie za rok...[/b]


dokładnie.... nigdy nie wiadomo co się będzie robić na komputerze
<
tym bardziej że co chwila się wszystko zmienia
<

a ja nie jestem zwykłym użytkownikiem co gra tylko w gry i siedzi na gygy
<


więc chyba jak już to właśnie tego quada
<




Pozdro
<
 
Do góry Bottom