Co Vista może zrobić z pen drive

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Nowy 8GB pen drive działa sobie ładnie tydzień na XP bez zarzutów. Pewnego dnia został włożony do systemu z Vistą, co było najgorszą dla niego rzeczą. Posiedział u niej kilka minut i został mu uraz do końca życia. Najpierw długo się ładował w XP a później nastąpiło najgorsze - [tu proszę o pobranie krótkiego filmiku który prezentuje działanie Visty na ofierze. Plik jest czysty więc proszę się nie bać]. Każdy plik zmieniał pozycję po ponownym włożeniu pendrive'a do czytnika. Wkońcu wysiadł i koniecze było to


Jednak i to na gówno się zdało i konieczne było coś czego nikt nie chciał by robić swojemu pen drive'owi na którym trzymane są bardzo ważne pliki o wadze 5GB. Plików nie da się skopiować ani usunąć, nic z nimi nie można zrobić. Więc pozostał tylko format pen drive. Niemam screenów i nie mam też 5GB plików. Wszystko dzięki Viscie. Odrazu napiszę że Vista była nowa, nic na niej nie było instalowane.
To kolejna wada Visty.
 

skynet1248

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 21, 2008
Posty
41
Uwaga !!! teraz napisze coś bardzo lamerskiego.

Może spróbuj odczytać to na viście, skoro jest taka super itd to może się uda
<
.

A tak na poważnie próbowałeś pod linuksem podmontować?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Na Viście to samo a z linuxem mam problem z zainstalowaniem (wada pliku albo płytki). Tak się złośliwie śmieję, że nie działa mi ten linux bo na Viście wypalałem, hehe.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Wy to zawsze macie jakies jaja a potem ino narzekac na Viste jakoś ja wpinałęm z 10 pendrive i normalnie chodzi, pomysl, jakie Convert f: /fs NTFS /v jak pamięci przenośne są na systemie Fat wiec jak Ci ma taka operacja ukonczyć sie poprawnie?? sprobuj sformatować moze masz coś z gniazdkiem USB, sprobuj sformatować z przełącznikiem /FS FAT32, albo tez moze masz coś z wejsciem USB
 

sokimicro

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2009
Posty
26
eh eh eh.. te komputery i systemy to ja bym zaproponowal oczywiscie jesli masz jakas okazje to wziac plyte z xp i sprobowac sformatowac z pod instalki z tym ze masz pewien dylemat bo format dysku bredzie dziwaczny ale pozniej juz z pod normalnego xp i bedzie chadziac
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
yyyy, troszkę namieszałes:p wystarczy ze zainstalujesz Virtual PC i tam mozesz XP sobie instalnąc,
<
a po drugi będzie dobrze jak sformatuje nie /NTFS tylko /FAT32
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
...A po trzecie funkcja bezpiecznego usuwania sprzętu w końcu po coś jest, szczególnie z tym systemem plików należy używać.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Jak już pisałem dysk został przeformatowany i wszystkie dane zostały usunięte. Po formacie nastąpiła konwersja na NTFS. Chciałem tylko pokazać co mi z pen drive się stało.
A Vista jest na laptopie matki więc XP odpada
smile.gif


// EDIT
Udało się Wam pobrać film?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Tak, jak piszę, że coś jest czystego to tak jest. Jeśli bym nie napisał to mógłbyś mieć wątpliwości. Choć gdybym nie napisał to też byłby czysty bo nie wrzucam syfu na forum.
 
Do góry Bottom