Copyright w stopce.

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Cześć Wam.
Ja mam takie pytanie. Czy pisząc na stronie w stopce:
Š Copyright 2007 - 2008 by DJ Mentos
robię to legalnie? Czy może musze gdzieś rejestrować to?
Co daje taki napis? Czego się dotyczy?
Wszystko go używają to i ja bedę ;D Ale może ktoś mnie oświeci po co?
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Jeśli Ty stworzyłeś tą stronę w 100%, to jak najbardziej możesz to napisać. Jeśli jednak korzystasz z czyjegoś komponentu lub gotowca, no to wiadomo. Zawsze możesz napisać że to zmodyfikowałeś
smile.gif
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Dajesz ? w stopce, czyli nie zezwalasz na kopiowanie, czyli jak ktoś skopiuje to parter łokieć but
<
Lub bowi group ;]
A tak serio, o ile się nie mylę, to to jest tylko ostrzeżenie, że ktoś ma tego nie kopiować... i tyle ;]
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Prawo broni Twojego dzieła więc nawet lepiej jak napiszesz bo będzie wiadomo ze to Twoje i jak by ktoś to "ukradł" to wiesz
<
Ja to zawsze takie cos dodaje do moich projektów
smile.gif
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
podłączę się bo ostatnio też się nad tym zastanawiałem... mam na stronce jakieś zdjęcie z netu i przez to właśnie miałem dylemat..w końcu napisałem tylko "...Created by Beamer..."
<
ale nadal nie wiem czy można napisać z tym Copyright czy nie...
<
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
To czy ktoś napisze copyright czy nie nie ma żadnego znaczenia. Wszystko kontroluje ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Beamer, biorąc zdjęcie z neta i pisząc że to twoje też łamiesz to prawo ;p
 

beamer

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2004
Posty
144
ja nie chcę napisać, że to moje zdjęcie tylko właśnie pytam czy jakbym napisał że zastrzegam prawa to czy ta stopka obejmuje też zdjęcia i obrazki czy one są chronione swoją drogą czy cuś...?
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Sam się nie znam ale to co możemy przeczytać w Wikipedii (fragmenty):
Autorskie prawa osobiste są prawami "ojcostwa utworu" i obejmują przede wszystkim prawo autora do wiązania z dziełem jego nazwiska. Prawo to nigdy nie wygasa (...)[/b]
Czyli zdaje się że jeśli ktoś skopiuje twoją stronę/grafikę/program/cokolwiek i podpisze że to jego to łamie prawo.
Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).
(...)
Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego od chwili ustalenia, chociażby miał postać nieukończoną. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności.[/b]
Z tego, jak mi się zdaje, wynika że prawa autorskie obowiązują bez względu na to czy napiszemy "Copyright by Stefan" czy też nie.
I jeszcze jeden ciekawy fragment:
Nie korzystają z ochrony prawem autorskim
(...)
* elementy utworów pozbawione charakteru twórczego, np.: typowe tabele, rysunki, zestawienia pozbawione oryginalnej koncepcji np. alfabetyczne,[/b]
Czyli np. spis wszystkich funkcji jakiegoś języka nie będzie podlegał ochronie prawem (ale pewnie dokładne opisy każdej z nich tak).
 
Do góry Bottom