Czy domena może mieć dwóch właścicieli?

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Czy domena może mieć dwóch właścicieli? Chodzi o to, żeby dwie osoby miały takie same prawa do niej.
 
K

Khalt

Gość
U mnie w szkole jest chyba 5 "Domain Administrators". Ale jest to tylko chyba, ponieważ mogą mieć niższe uprawnienia niż "Enterprise Administrator"(jak to się zwie u mnie w szkole).

...

//Pomyliły mi się "domeny" xD.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
W NASK'u jest rejestracja tylko na jedną osobę, więc prawa ma do niej tylko osoba rejestrująca. Wiadomo, pośrednicy ustalają jakieś tam osoby od kontaktu technicznego i inne pierdoły, jednak wpis w NASK jest tylko jeden i w przypadku chęci odzyskania domeny będzie miał tą możliwość tylko rejestrator.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Ale chodzi mi o to, żeby dwie osoby miały takie same prawa do domeny.
Czyli, że jedna osoba będzie chciała ją sprzedać to musi mieć zgodę drugiej, bo tamta jest współwłaścicielem.
Można takie coś zrobić? Jakąś umowę może trzeba napisać?
 
K

Khalt

Gość
Wikipedia Ci odpowie na wszystko xP:

http://en.wikipedia.org/wiki/Intellectual_property - nie wiem, czy domena może się do tego zaliczać xP ... ale jeśli tak, to:
Ownership is the state or fact of exclusive rights and control over property, which may be an object, land/real estate or intellectual property.[/b]
i
A concurrent estate or co-tenancy is a concept in property law, particularly derived from the common law of real property, which describes the various ways in which property can be owned by more than one person at a given time.[/b]

Ale to tylko Wikipedia. Powinieneś zapytać jakiegoś prawnika xP.
 
Do góry Bottom