Czy exploity działają poza lanem?

Pakerq

Użytkownik
Dołączył
Marzec 25, 2006
Posty
39
Ehh.. widze, ze ostatnio bardzo praktykowaną metodą na tym forum jest odsyłanie do googli.
Google to faktycznie ogromny zasób wiedzy, ale w koncu na forum ludzie mają sobie wzajemnie pomagać więc prosze Was o pewien rodzaj wyrozumiałosci.
Zadam 2 pytania :
1. Czy da się mieć kontrole za pomocą exploitów nad komputerem, który nie znajduje się w LAN-ie.
2. Jezeli jest to mozliwe to czy mógłby ktoś wyjaśnic mniej więcej jak tego dokonać i prosiłbym bez wysyłania do googli =/
Z góry dziękuje & pozdrawiam..
 

Roaders

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2006
Posty
79
Witam!

No więc tak:

Ad 1) Tak. Za pomocą exploitów (np. Kaht) możemy uzyskać kontrolę nad innym systemem który nie jest z nami w LAN-ie.

Ad 2) Poczytaj w dziale exploity. Tam znajdziesz pełno informacji np. Co to exploit ... jak kozystac ... rodzaje i funkcje ich wykorzystania itd.

PS: Jesli pomogłem to kliknij na ... :faja:

Pozdrawiam!
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
Re: Moze ktos dobry sie zlituje.. ;(

Originally posted by Pakerq+--><div class='quotetop'>CYTAT(Pakerq)</div>
1. Czy da się mieć kontrole za pomocą exploitów nad komputerem, który nie znajduje się w LAN-ie.[/b]

da sie ale nie bedziesz mial odzewu z danego kompa
tzn to co napiszesz zostanie wykonane ale bez potwierdzenia (połaczenia LAN > Neo)
rózwiez mozna exploitowac inna siec lan ale to juz wiecej zabawy

<!--QuoteBegin-Pakerq

2. Jezeli jest to mozliwe to czy mógłby ktoś wyjaśnic mniej więcej jak tego dokonać i prosiłbym bez wysyłania do googli =/

powiem ci jak exploitowac inna siec lan
<

a wiec podstawa to zarazony komputer np jakims trojanem z dostepem do ftp i cmd (chodzi o kompa w obcej sieci lan)
nastepnie zasysasz exploita na tego kompa za pomoca ftp i po przez cmd exploitujesz daną siec

proste co nie
<
 

Pakerq

Użytkownik
Dołączył
Marzec 25, 2006
Posty
39
@ jeden i drugi Pan
Metoda z zasysaniem samemu exploita tez przyszla mi do głowy, ale obaj pomogliscie rozwiac moje wątpliwosci i dlatego obu klikam: Pomogł
smile.gif


Teoretycznie rozwialiscie moje wątpliwosci i faktycznie kliknąłem "Pomogł" , ale mimo wszystko co do tego ze oprocz metody, zeby mu samemu na dysk zapisac exploita czy istnieje inna możliwosc aby to zrobic?
Oczywiscie nie w LAN-ie.
Zachęcam do udzielana się i oczywiscie nagroda to przycisk "pomógl" :faja:
 

Eliot

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2004
Posty
37
Możesz sprobowac postawic serwer z evul wmf'em ktory bedzie zarazony sploitowym kodem (niesety microsoft juz wypuscil latke jednak jeszcze wiele komputerow pozostaje niezabezpieczonych). Jezeli juz bedziesz mial strone z wmfem to mozesz podac linka do niej osobie do ktorej chcesz sie wlamac. Sa tez exploity na ie, calkiem sporo. Poszukaj na tym forum o wmf exploicie, poczytaj co to pakiet Metasploit, mozesz tez wejsc na www.milw0rm.com i w dziale filmy znajdziesz przykladowy klip z prezentacja zastosowania exploitu wmf za pomoca konsoli metasploit.
 

Pakerq

Użytkownik
Dołączył
Marzec 25, 2006
Posty
39
Originally posted by Eliot
Możesz sprobowac postawic serwer z evul wmf'em ktory bedzie zarazony sploitowym kodem (niesety microsoft juz wypuscil latke jednak jeszcze wiele komputerow pozostaje niezabezpieczonych). Jezeli juz bedziesz mial strone z wmfem to mozesz podac linka do niej osobie do ktorej chcesz sie wlamac. Sa tez exploity na ie, calkiem sporo. Poszukaj na tym forum o wmf exploicie, poczytaj co to pakiet Metasploit, mozesz tez wejsc na www.milw0rm.com i w dziale filmy znajdziesz przykladowy klip z prezentacja zastosowania exploitu wmf za pomoca konsoli metasploit.
Nie wiem czy o dobra rzecz mi chodzi ale zeby postawic serwa z evuil wmf'em to trzeba.
1 - tworzymy server trojana np Big Ben
2 - wrzucamy go do neta
3 - tworzymy server exploita z adresem naszego trojana w necie
4 - wysylamy lamerowi server exploita
5 - trojan sam mu sie sciaga na dysk i odpala
6 - cieszymy sie zyciem ;]
o to chodzi??
 

Eliot

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 7, 2004
Posty
37
Wmf exploit wykorzystuje luke w podgladzie obrazow i faxow win xp sp0/sp1/sp2 bez latki na ta luke. Metasploit pozwala Ci uruchomic serwer http na twoim komputerze i odrazu wzuca na niego tenze plik, pozwala Ci ponadto wybrac payload, shellkód ktory zostanie wstrzykniety kiedy ofiara wejdzie na ten twoj serwer. (jezeli wybierzesz np. win32_reverse to po udanym polaczeniu dostaniesz sie odrazu do lini komend skad mozesz bez wiedzy atakowanego pobrac np. jakis plik z ftp i go uruchomic )
 
Do góry Bottom