Czy IP może się powtarzać?

rusek990

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 24, 2012
Posty
15
Witam,
od razu uprzedzam że nie wiem czy w dobrym dziale napisałem, ale ten dział mi najbardziej odpowiadał.

Czy IP może się powtarzać? Nie chodzi mi o zewnętrzne tylko wewnętrzne. Pamiętam że dawniej miałem ip wewnętrzne 192.168.0.1 i na serwerach gier np. cs miałem bana, mimo że na danym serwie nie grałem. Albo jak miałem kiedyś forum, to kilka osób miało identyczne ip co ja. O co chodzi z tym? Zawsze myślałem że ip nie może się powtórzyć.
 

KSU

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2010
Posty
35
Wewnętrzne IP nie ma nic wspólnego z tym jak Cię widać na zewnątrz. Wszyscy łączący się przez router mieliby bana wszędzie. Jeżeli Twój operator to neostrada, netia itp. to wytłumaczenie jest proste. Mają ograniczoną pulę adresów, które przydzielają dynamicznie. Bana dostał inny użyszkodnik/gracz potem Ty dostałeś jego IP.
IP powtarza się często, w protokole IPV4 brakuje adresów bo projektanci nie przewidzieli że internet rozwinie się w takim tempie i że tyle urządzeń będzie do niego podłączonych.
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
"Pamiętam że dawniej miałem ip wewnętrzne 192.168.0.1" - serwery gier nie widzą twojego wewnętrznego IP, który zresztą jest adresem liveboxa (czy czego tam używasz), tylko widzą twoje zewnętrzne IP, a że masz dynamicznie przydzielany adres to zmienia on się co reset połączenia z internetem.
 

trade102

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 13, 2013
Posty
5
Możecie być w jednej sieci stosującej wewnętrznie prywatne IP.
Wszystkie komputery takiej sieć "na zewnątrz" - a więc i na takim
forum - są widoczne pod jednym numerem IP.

Jeśli Twój adres IP - ale sprawdzony bezpośrednio na Twoim
komputerze, nie na jakiejś stronie, forum itp. zaczyna się od
10.
172.16-31. (po 172 dowolna liczba z zakresu 16-31)
lub
192.168.
wtedy Twoja sięć wykorzystuje adresy prywatne, a na zewnątrz widoczna
jest jako jeden adres.
 

gkjohn

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 26, 2012
Posty
9
IP jest to unikatowy adres, ale jest on przypisany w czasie. Jest niepowtarzalny - natomiast może nie być stały i ktoś w innym czasie może je przyjąć, wtedy może dostać bana.
 
Do góry Bottom