Czy majac 2 karty sieciowe, mozna ukryc sie w sieci?

Macias

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2002
Posty
21
Witam.

Mam pytanko dotyczace kart sieciowych.
Na przyklad mam jedna karte sieciowa :mrgreen:
i chce kupic druga.
Jedna bedzie do netu a druga do cichych dzialan w sieci. :wink:

Moje pytanie brzmi:

Czy jest mozliwosc sprawdzenia ze to moja karta sieciowa?
A moze wogole niema takiej mozliwosc jak podaje powyzej? :roll:

(XP-Prof)
 

Nisia

Użytkownik
Dołączył
Listopad 29, 2002
Posty
243
1. jedna karta sieciowa dla jednego polaczenia. Znaczy to, ze nie mozesz uzywaqc dwoch dla tego samego polaczenia, bo w wiekszosci nie ma takiej mozliwosci, a juz na pewno jesli masz ip przez dhcp, bo dhcp przydziela adres karcie o konkretnym adresie MAC i jak zmienisz karte to bedzie lipa. Czyli dla jednego polaczenia jedna karta - gdybys chcial sam kombinowac z konfogurowaniem przy ip stalym to zycze powodzenia

2. Dwie karty sieciowe za jednym zamachem jesli korzystasz z dwoch odrebnych polaczen, tzn dostawcow internetowych. Kazda karta dla osobnego polaczenia, np jesli budujesz siec to masz dla swojego lanu jedna karte, a dla polaczenia ze swiatem druga, zadna z nich nie jest zalezna od drugiej i nie moga chodzic razem dla tego samego polaczenia.

3. Zalozmy, ze cos takiego by sie udalo, masz jedna karte, jak to mowisz do netu, a druga do "cichych dzialan w sieci". Ale wez pod uwage, ze karta sieciowa nie rodzi adresow ip i jest tylko urzadzeniem. Wiec druga karta nie oznacza innego adresu ip, bo czy statyczne czy dynamiczne i tak zostaje przydzielone niezaleznie od ciebie. Wiec w sumie nikogo nie bedzie obchdozic czy to twoja karta sieciowa, bo adres ci zostanie taki sam (stale to stale nic nie wykombinujesz, najwyzej ci net nie bedzie chodzil a kochanego servera dhcp nie zmusisz, zeby ci przydzielil inny adres ip, jesli sie w ogole da zmusic zeby przydzielil "nieswojej" karcuie sieciowej bez ingerencji w konfiguracje)


hmmm, chyba troche zamotalam, wiec podsumuje, dla jednego polaczenia - jedna karta, dwie karty = dwa rozne urzadzenia = nie ma zmiany ip = nie jest to sposob kamuflarzu. Co najwyzej powiedz ile masz "polaczen" np wlasny "zamkniety" lan + wyjscie na swiat, czy jedno polaczenie, a do tego jakiego rodzaju provider, bo to nam tu czyni kolosalne roznice
smile.gif
 
Do góry Bottom