Czy mam dobrą kartę do Wardrivingu

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Witam ponownie mam taką kartę sieciową Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller.Czy tą kartę bedzie mi widział BackTrack 3 którego pięknie mam już wypalonego na płycie cd-r.Tylko nie wiem czy będzie to grało z ta kartą sieciową.Bardzo prosze o odpowiedź.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Najwyżej będę walczył z tą kartą.Będe sobie musiał jakoś poradzić.A co do bootowania czy jak zmienię w ustawieniahc tam aby mi bootowało z płyty to gdy opuszczę już potem środowisko linuksa i wyjme płytę z napędu to windows wczyta się normalnie czy będą jakieś problemy.Bo niechiałbym aby się coś stało.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Jeśli masz dystrybucje LiveCD to po zresetowaniu PC i wyjęciu płyty wszystko będzie po staremu (no chyba, że sam coś pozmieniasz na którejś partycji).
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
No tak się składa,że mam właśnie dystrybcuję LiveCD BackTrack 3 final Iso.A na partycjach nic nie zmieniam bo nie chcę czegoś porobić z windowsem.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Mam jeszcze jedno pytanie.Czy jak jestem w Polsce to czy moge złamać jakąś sieć za granicą np. w Ameryce czy USA.Czy jest coś takiego możliwe za pomocą karty przewodowej lub bezprzewodowej lub przez system satelitarny.
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
Zadaj sobie pytanie "Jak moge zbierac pakiety?" i sobie odpowiedz. :)

Co do tej karty, to mozesz jedynie snifowac/"sniferowac?" siec.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
O zbieraniu pakietów już patrzyłem parę tematów na google.Ale o zbieraniu pakietów za granicą z Polski niestety nic nie znalazłem.Czyli rozumiem,że jest to niemozliwe lub musiałbym się włamać do satelity żeby móc zbierać pakiety.Tak ?????????
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
Tak i nie, co ty chcesz setelita robic? Namierzac sieci niezabezpieczone poprzez GPS? haha :D

//gut dżołk :D
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
No w sumie nie.Ale mam jeszcze jedno i ostatnie pytanie.Czy jak mam sniffer w BackTracku to czy jak będę nasłuchiwał jakiś port to mogę wtedy przechwycić jakąś wiadomośc gg.Bo siostra ma komputer wogóle niezabepieczony nic a nic.Czy jak złamię hasło jej sieci bezprzewodowej i będe nasłuchiwał jej porty to czy przechwycę jakąś wiadomośc gg,którą ona będzie wysyłać np. do koleżanki.Bo czytałem,żeby nasłuchiwać porty to wtedy coś się przechwyci.
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
Porty można skanować, nasłuc***e się pakiety. GG nie można sniffować już od dłuższego czasu (przynajmniej jeśli ktoś używa nowego klienta) - wprowadzili SSL.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Aha czyli bedę musiał nasłuchiwać pakiety bo nie dam rady sniffować skoro wprowadzili SSL a na dodatek ta osoba,której będę nasłuchiwał pakiety ma nowego klienta więc sniffować nie będę mógł.Ale dzięki za radę hxv zrobię tak jak mówisz czyli będę nasłuchiwał pakiety.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Aha czyli bedę musiał nasłuchiwać pakiety bo nie dam rady sniffować skoro wprowadzili SSL a na dodatek ta osoba,której będę nasłuchiwał pakiety ma nowego klienta więc sniffować nie będę mógł.Ale dzięki za radę hxv zrobię tak jak mówisz czyli będę nasłuchiwał pakiety.
Rety, co Ty piszesz?
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Co łamię prawo_Osoba,której będę nasłuchiwał pakiety to moja siostra więc nie ma powodów do obaw.
 

Notebook

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 2, 2010
Posty
44
Discovery44 błagam pomóż albo hxv.Mam problem odpaliłem dzisiaj rano BackTrack 3 i gdy wpisuję airmon-ng nie pokazuje mi mojej karty sieciowej ale gdy wpiszę start wlan0 down to mi wywala -bash: start:command not found.Co to znaczy bo nie wiem.albo gdy wpisuję taką kolejnośc
1-airmon-ng
2-airmon-ng stop wlan0
3- i gdy wpiszę ifconfig wlan0 down to mi wtedy wywala ERROR while getting interface flags:No such device.Co to ma znaczyć.mam liveboxa a jaką kartę sieciową to już pisałem ale napisze jeszcze raz.Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit ethernet Controller.Już nie wiem co mam zrobić aby przestawić kartę w tryb nasłuchu i zeby mi nie wywalalało tych errorów i tych bash jakis.Błagam niech ktoś pomoże.
 
Do góry Bottom