Czy SLACK jest warty grzechu??

X

xywa

Gość
Uzywam Mandarynke 8.2, wszyscy tu chwalice SLACKA jako dosc stabilnego Lina. Czy warto sie przesiadac na SLACKA? Uzywam kompa glownie jako stacji roboczej + surfowanko po www. Calosc mi niezle buczy i nie mam z nim (M 8.2) wiekszych problemow. Polatalem dziury itp. Czy to prawda ze jak bede mial SLACKA to musze wszystko instalowac ze zrodel?? Czy w Slacku jes cos takiego jak menager pakietow w Mandraku? np.poszukuje xrippera, wpisuje w wyszukiwarke, a instalator mowi mi ze np. taki program istnieje, a podczas instalacji, jak mi brakuje pakietu doinstaluje inne.
reansumujac, czy jezeli czesto instaluje i odistalowywuje rozne programy, warto przesiasc sie na SLACKA???
 
B

b4d4ss

Gość
a tak bardzo boisz sie zrodel ????
na marginesie slack mial rpm juz w wersji 1.0 zanim pieprzony red hat wymyslil sobie ze to ich patent ... (sic. przyp. autora. : niezle cioty!)
jak chesz baw sie z rpm ale nie lepiej poznac all od podszewki ???
czy na prawde chcesz sie skupic na instalowaniu wszystkiego jak w windzie ?
jesli tak po co ci linux ? po co ci te 3050 komend ?
moze lepiej klikaj ???
najprosciej nie ?
 
M

mastereq

Gość
Czlowieku ....

Zainstaluj sobie Debiana
<
Pozdrawiam
<<< ...:::Linux Rules!:::... >>>
 
L

latest

Gość
Yeeee

wogole to smierdzi mi dupa bo sie nie myje a strasznie poci mi sie row w majtach, chcialbym temu jakos zapobiedz ale smrod jest przerazliwy i odgania nawet mnie od moejej wlasnej dupy,
smrod jest taki ze odpedzil by nawet swinie !!!
dziekuje za uwage, pozostaje z szacunkiem

kupa lajna.
 
X

xywa

Gość
do b4b4ss

Jezeli chodzi o zrodla, wprost przeciwnie. Przekonalem sie do nich szczegolnie po przeczytaniu dokumentacji (!!po polsku) do MPlaeyra. Autorzy mowia wyraznie ze instalacja ze zrodel wykorzystuje na maksa konkretny typ sprzetu uzytkownika i np.filmy po Divixem chodza o wiele szybciej.

Generalnie chodzi mi o to, czy podczas instalacji (instalka calego systemu) musze po koleji instalowac ze zrodel wszystko (ile to trwa?), i druga rzecz, jak odinstalowac prosto niepotrzebne programy. Czy musze recznie grzebac po katalogach (nie we wszystich zrodlach jest opcja uninstall).

apropo Debiana (jakie sa jej plusy i minusy)

apropo RedHata (w dokumentacji do MPlayera jest opisany ciekawy przypadek z gcc 2.96, i postepowaniem RedHata) warto poczytac
 
L

latest

Gość
chce powiedziec ze jestem kupa gowna !!!
smierdza mi stopy i wali mi spod pachy !!!
a wogole to mam malego siurka
<

i problemy z kobietami,
a ponadto mocze sie w nocy !!!
 
B

b4d4ss

Gość
Jezeli chodzi o zrodla, wprost przeciwnie. Przekonalem sie do nich szczegolnie po przeczytaniu dokumentacji (!!po polsku) do MPlaeyra. Autorzy mowia wyraznie ze instalacja ze zrodel wykorzystuje na maksa konkretny typ sprzetu uzytkownika i np.filmy po Divixem chodza o wiele szybciej.

Generalnie chodzi mi o to, czy podczas instalacji (instalka calego systemu) musze po koleji instalowac ze zrodel wszystko (ile to trwa?), i druga rzecz, jak odinstalowac prosto niepotrzebne programy. Czy musze recznie grzebac po katalogach (nie we wszystich zrodlach jest opcja uninstall).

apropo Debiana (jakie sa jej plusy i minusy)

apropo RedHata (w dokumentacji do MPlayera jest opisany ciekawy przypadek z gcc 2.96, i postepowaniem RedHata) warto poczytac[/b]

no jak nie chcesz recznie, bo fakt nie zawsze ale w 90 % jest uninstall ;] ... no to zawsze mozesz dac prefix i instalnac wszystko w jednym katalogu a pozniej ten katalog wypieprzyc a wogole mozesz tez samo make bez make install i nie instalowac w systemie a uruchamiac z tego katalogu ;]
widzisz mozliwosci jest duzo ...

a teraz znikam musze dalej popisac jak temu kolesiowi od spamu bardzo smierdza stopy ...

hahaah
 
X

xywa

Gość
Czyli ze (powiedzcie czy dobrze wnioskuje)

1) po wykonaniu make mam gotowy i dzialajacy program w katalogu w ktorym przeprowadzalem kompilacje?

2) po wykonaniu make install pliki wykonywalne sa instalowane do odpowiednich katalogow zeby mogly byc wykorzystane przez roznych uzytkownikow.


3) jak to jest z tym prefixem. Czy gdy podam tam np. katalog /home/programy , to zainstaluje sie w tym katalogu. Czy musze potem ustawiac recznie sciezke dostepu do pliku programu?
 
Do góry Bottom