Czy w mailu mozna znaleść dane o IP komputera

lapiduch

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 28, 2006
Posty
3
Witam wszystkich i licze na pomoc.
Dokładnie chodzi mi o to co w temacie postam ale może wytłumaczę skąd to pytanie się wzięło.
Mam dwa konta pocztowe założone na inne dane adresowe :mruga:
z jednego kożystam za pośrednictwem Outlooka a z drugie przeglądam tylko poprzez przeglądarkę.
Czy jeżeli wyśle z tych kont dwa maile do tej samej osoby jest możliwe ażeby ta osoba zorientowała się, że te obie wiadomości poszły z tego samego komputera ? Dodam tylko, że mam łącze radiowe ..
 

lapiduch

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 28, 2006
Posty
3
wysłałem takiego maile do kolegi który po porównaniu tych maili za bardzo nie umiał znalęśc Ip tylko dane serwera pocztowego . Jeżeli jednak jest to możliwe to czy to jest skomplikowana sprawa ?

[ Dodano: 28-04-2006, 11:46 ]
no i znalazłem :eek:laboga: Jednak adres IP jest podawany. Może w taki razie ktoś mi powie jak to przeskoczyć (pomijamy oczywiście możliwość pisania z innego komputera :mruga:
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Radiówka ma zmienne IP prawda ?? Więc wystarczy wejśc do połączeń sieciowych rozłączyć się i połączyc raz jeszcze. Masz już inne IP i możesz pisac tak jakby to było z innego komputera.

Pozdrawiam
 

whitehawk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2005
Posty
67
Jezeli ma outlooka lub innego klienta to wtedy tak[/b]
zgodze sie co outlooka- tam podawane sa wszystkie nawet najbardziej szczegolowe dane -pochodza one z naglowka wiadomosci ktory dodawany jes do kazdego maila.
co do klienta thunderbird- to tu jeszcze nie udalo mi sie w ten sposob "rozlozyc wiadmosci na czynniki pierwsze" - no chyb a ze istnieje jakas wtyczka , ale nic mi nie wiadomo.
lapiduch -jak chcesz aby twoje ip bylo nierozpoznawalne i host czy inne tego typu to sprobuj NoIP - on powinien roziazac klopot, aczkolwiek nie testwalem
pzdr
 

lapiduch

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 28, 2006
Posty
3
Originally posted by pkoper
Radiówka ma zmienne IP prawda ?? Więc wystarczy wejśc do połączeń sieciowych rozłączyć się i połączyc raz jeszcze. Masz już inne IP i możesz pisac tak jakby to było z innego komputera.

Pozdrawiam

Właśnie tak mi sie wydawało ... Wysłałem maila za pośrednictwem wp na mojego "normalnego" maila. Potem się rozłączyłem i ponownie weszłem na wp i z innego konta wysłałem ponownie maila.. We właściwościach obydwu maili powtarza się zapis :

X-Mailer: Interfejs WWW nowej poczty Wirtualnej Polski
X-User-Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0)
Organization: Nowa Poczta Wirtualnej Polski S.A. http://www.wp.pl/
X-WP-IP: 81.168.215.32

teraz to już sie całkowice pogubiłem :placze:
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Radiówka jest jak każda inna sieć lokalna, zewnętrzny numer IP ma stały oraz z regóły wewnętrzny numer IP też ma stały (po za rzadkimi wyjątkami). Aby zmienić IP w nagłówku maila mozna spróbować go wysłać bezpośrednio z witryny obsługującej maila, łącząc się z tą witryną przez proxy anonymus. Tutaj może wystąpić problem, że nie połączy z witryną, niektóre witryny tak mają. Jak połaczysz się przez proxy anonymus to sobie napisz sam do siebie maila i sprawdź nagłówek jaki pokaże numer IP. Uwaga, wysyłanie maila może dość długo trwać przy zastosowaniu połączeń za pmoca proxy anonymus. Źródło maila można prawie za pomocą wszystkich klientów do obsługi poczty podglądnąć , z regóły to należy szukać albo we właściwościach albo w menu widok.
Oprócz powyżej opisanej metody mozna anonimowego maila posłać korzystając z usług serwerów służących do anonimizowania maili.
 

whitehawk

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2005
Posty
67
oj speedy teraz to i ja sie zakrecilem
Ale w thunderbird jest cos podobnego jak firefoxie[/b]
a co ma byc podobnego -chyba ze ta sama organizacja go wydaje - jak sie nie myle to firefox jest przegladarka internetowa , a thunderbird jest klientem pocztowym

pozatym ja pisalem o tym ze chyba z maila ktorego odpieramy za posrednictwem thunderbirda nie mozna wyciagnac IP itp. - przynajmniej w standartowej wersji

ty dsylasz mnie to strony z TOR-em a mnie to zupelnie- jak to powiedziec nie interesuje

jesoo ale zamotany post

pozdrawiam :glupek2:
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by whitehawk
pozatym ja pisalem o tym ze chyba z maila ktorego odpieramy za posrednictwem thunderbirda nie mozna wyciagnac IP itp. - przynajmniej w standartowej wersji

da sie? ctrl + u lub widok->zrozlo informacji. o to wam chodzi?
 

Speedie88

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 31, 2006
Posty
148
whitehawk mnie chodzilo o to, ze mozna ukryc IP tym samym sposobem co firefoxie albo przynajmniej sprobowac.

whitehawk napisał/a:
pozatym ja pisalem o tym ze chyba z maila ktorego odpieramy za posrednictwem thunderbirda nie mozna wyciagnac IP itp. - przynajmniej w standartowej wersji


da sie? ctrl + u lub widok->zrozlo informacji. o to wam chodzi?[/b]
mnie o to chodzilo, nie wiem jak innym :whoeva:
 
Do góry Bottom