Czym zastąpić include/require?

octonapewno

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2008
Posty
110
kilka dni temu napisałem sobie skrypt(mój pierwszy), który wystawiłem do oceny i wskazania błędów. Okazało się że ma on bardzo dużą liczbę wad, więc poczytałem posty od innych i teraz zamierzam poprawić kod, ale mam taki problem że stworzyłem coś takiego :

PHP:
$query = "SELECT art.articles, art.title, com.id_articles, count( com.id_articles ) as count_id 
                        FROM tbl_articles AS art, tbl_comments AS com
                        WHERE art.id_articles = com.id_articles
                        GROUP BY com.id_articles ORDER BY count_id DESC
                        LIMIT 0 , 5 ";
            $result = mysql_query($query);

while($art = mysql_fetch_assoc($result))
       {
          include("topArticles.php");
       }
ale podobno używanie include w pętli nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Niestety nie wytłumaczono dlaczego, przeszukując google poczytałem o tym i chyba zrozumiałem czemu to nie jest dobry pomysłu, ale niestety nie mam innego pomysłu jak zastąpić include. Wiem również, że używanie html w php nie jest najlepszym rozwiązaniem.

plik topArticles.php
PHP:
<h3><?php print $art['title']; ?></h3>
<p><?php print $art['art'];></p>
dzięki temu mogę sobie szybko zmienić wygląd.

Ps. prosiłbym o podawania innych rozwiązań niż zastosowanie MVC, bo dopiero poznaje PHP
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Kod:
while($art = mysql_fetch_assoc($result))
Dopóki mysql_fetch_assoc będzie coś zwracało, będzie wykonywane include, w efekcie będziesz miał ten sam plik załączany kilkukrotnie.

używanie html w php nie jest najlepszym rozwiązaniem
Jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem, chyba że chodzi Ci o plik .html w który jest kod php. W takim momencie wszystko zależy od konfiguracji serwera, serwer może parsować php w htmlu ale nie musi. Dla pewności lepiej jest plikom w których jest coś z php dawać rozszerzenie .php.
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
a może chodzi ci o
if(mysql_num_rows($result))
{
include(
"topArticles.php");
}
 
Do góry Bottom