Dane komputera

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Wie ktoœ może jak można sprawdzić informacje o danym serwerze, np. jakiego używa systemu operacyjnego?
 

ghark

Użytkownik
Dołączył
Luty 19, 2002
Posty
19
Hmmm jak na moj gust to najprosciej polaczyc sie telnetem z danym serwerem...
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
Hmmm jak na moj gust to najprosciej polaczyc sie telnetem z danym serwerem...[/b]


ale telnet podaje za mało informacji,
sš nawet programy,które podajš jakiego programu w danej chwili używa użytkownik, wiem, że można skorzystać z komendy finger i host ale to pod linuxa, nie wiem czy jakoœ można pod windowsa
 

a5a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 1, 2002
Posty
579
No ale jak np. kolo ma cafeiniego a ty znasz haselko do serwera (o ile jest zabezpieczony serwer), port i IP to trojany pokazuja cala mase info!!
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
No ale jak np. kolo ma cafeiniego a ty znasz haselko do serwera (o ile jest zabezpieczony serwer), port i IP to trojany pokazuja cala mase info!![/b]


to ja wiem bo sam używam tego trojana, ale jak ktoœ nie ma troja to jak się dowiedzieć?
 
B

b4d4ss

Gość
pod lindolsem wogole niewiele mozna
<

ale.. widzialem gdzies przerobionego nmapa z linuxa na Nmap'a NT z tego co sie orientuje chodzi to pod windami serii nt.
a gdzie to widzialem ???
tutaj : http://nt.faq.net.pl/
 

Miki

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2002
Posty
286
Wie ktoœ może jak można sprawdzić informacje o danym serwerze, np. jakiego używa systemu operacyjnego?[/b]


Nie sprawdzalem empirycznei ale Nessusem pod lina.
 
B

b4d4ss

Gość
no nie dokonca samo skanowanie bo jak powiedzialem nessus przeprowadza symulowane ataki poprzez znane bugi i exploity co moze doprowadzic nawet do rozpieprzenia skanowanego os'a ... a to juz ...
smile.gif
 

Miki

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 14, 2002
Posty
286
no nie dokonca samo skanowanie bo jak powiedzialem nessus przeprowadza symulowane ataki poprzez znane bugi i exploity co moze doprowadzic nawet do rozpieprzenia skanowanego os'a ... a to juz ...
smile.gif
[/b]

A jest nessus pod wina.
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Scaner.

Pod winde to wlasciwie tylko skaner. Chyba najlepszym zeby sie dowiedziec jakiego systemu gosc uzywa jest Rx3 oraz Lannetscan. Ten ostatni uruchomiony pod Win 200 czy XP daje bardzo duzo mozliwosci wlacznie z laczeniem sie pod Nullsess, lamaniem kont itd. Wyprobuj moze tego szukasz. Wedlug mnie obecnie Lannetscan jest najlepszym scanerem pod wina.
 
Do góry Bottom