[Delphi] Przyciemnianie Monitora

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Witam.

Mam pytanie. Zna ktoś może sposób lub spotkał się z biblioteką pozwalającą na ściemnianie ekranu? Przydało by się np. w nocy troszeczkę ściemnić ekran bo daje mi po oczkach ;p
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
A co? Przycisków jasności nie masz na monitorze? Rozwiązaniem jest albo obniżenie gammy wyświetlanego obrazu albo jakieś specjalistyczne funkcje obsługujące ekran o ile może coś takiego być
<
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
To chyba logiczne
<
Szukałem, szukałem ale nic nie ma
<
można by pokombinować z pulpitem, lub nałożyć przyciemniającą forme xD
Ale z drugiej strony to bardzo trudny do zrobienia ruch wciśniecie kilka razy buttonów w monitorze xD
Można by poszukać kodu do zabawy sterownikami Plug and play
<
// ja go nie znalazłem
<
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
BTW przyciemnianej formy...a jak kanarku miałbyś zamiar przez nią cokolwiek kliknąć, jasne, zobaczyć da się, ale co z używaniem systemu?
<
 
K

Khalt

Gość
Szukałem i nic nie znalazłem. Ale wiem, że jest możliwe bo znalazłem aplikację (220 KB), która to robi przy pomocy prostego suwaka xP.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no to moze jest i taka aplikacja sterowana z konsoli?? wtedy by się juz w prosty sposob dało zaprogramwać taki sowak, albo jakies stery co przez konsole ale nie za bardzo mi sie wydaje zeby takie były
<
ale moze sa
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Co do mojego monitora to nie ma na nim żadnego przycisku. Nawet uruchamiany jest na dotyk ;p
 
K

Khalt

Gość
Sprawdź, czy masz w rejestrze: HKCU->Control Panel->Backlight.

@Down: Tego się nie doczytałem XD.
 

adikx

Użytkownik
Dołączył
Maj 21, 2007
Posty
415
Niestety nie mam takiego klucza w rejestrze.
Ps. Ten klucz to pod windowsa mobile ;p
 
Do góry Bottom