Delphi tetris

veg

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 24, 2006
Posty
4
Moj problem jest taki zabieram sie za pisanie tetrisa w delphi. Szukałem po necie jakiegos sensownego kursu w którym byłoby sporo rozjasnione jak to napisac. Niestety szukałem i szukałem i nie znalezłem prosze o pomoc Pozdro
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by veg
Moj problem jest taki zabieram sie za pisanie tetrisa w delphi. Szukałem po necie jakiegos sensownego kursu w którym byłoby sporo rozjasnione jak to napisac. Niestety szukałem i szukałem i nie znalezłem prosze o pomoc Pozdro
Nie kumam. Jak wy to robicie, że: szukacie szukacie i nie znajdujecie. Jak mówi Ewangelia Mateusza 7:7 "...szukajcie, a znajdziecie...". Coś jest chyba nie tak z waszym szukaniem.

Może nas oświecisz jak i gdzie szukałeś? Bo ja ledwo kliknę w parę miejsc i mam ponad 10.000 stron na ten temat. Każda z przykładami.

Na mój gust wogóle nie szukałeś...
 

veg

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 24, 2006
Posty
4
Heh cały senk w tym zeby znalesc cos sensownego. Szukałem uzywajac google i haseł typu "tetris delphli" "tworzenie gier w delphi" itd. Jesli znalazłeś kurs delphi'ego w ktorym jest wyjasnione jak napisac tetrisa to składamy pokłony pozdro PS nie mowiłem ze nic nie znalazłem tylko nic sensownego
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by veg
Heh cały senk w tym zeby znalesc cos sensownego. Szukałem uzywajac google i haseł typu "tetris delphli" "tworzenie gier w delphi" itd. Jesli znalazłeś kurs delphi'ego w ktorym jest wyjasnione jak napisac tetrisa to składamy pokłony pozdro PS nie mowiłem ze nic nie znalazłem tylko nic sensownego
To wpisuj logiczne pytania do wyszukiwarki. Np. "pascal kody" "delphi"

Znajdziesz na 100% i to juz na 1-szym page-u
 

veg

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 24, 2006
Posty
4
znalesc sam kod do tetrisa badz program to nie problem. Niestety nie moge znalesc zadnego kursu ktory by wyjasniał jak napisac tetrisa. Skoro twoja wyszukiwarka jest taka magincza prosze podaj z jeden konkretny link. Do konkrtenego artykułu gdzie bedzie opisane jak stworzyc tetrisa ;]
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by veg
znalesc sam kod do tetrisa badz program to nie problem. Niestety nie moge znalesc zadnego kursu ktory by wyjasniał jak napisac tetrisa. Skoro twoja wyszukiwarka jest taka magincza prosze podaj z jeden konkretny link. Do konkrtenego artykułu gdzie bedzie opisane jak stworzyc tetrisa ;]
Słuchaj bo to jest tak. nie wiem czy znajdziesz gdzieś kod "jak napisac tetrisa", zapewne tak, ale nie o to chodzi. Znajdziesz wiele samouczków jak pisać w delphi. Do tego jeszcze trzeba dołączyc wyobraźnie i cały problem rozwiazany.

Ja nigdy tetrisa nie pisałem, ale mogę Ci powiedzieć jak ja bym sie do tego zabrał. Przedewszystkim potzrebna by ci była jakas tablica. Ta tablice by się wykożystywało jako plansze. Zapisane tam informacie by mówiły programowi czy w danym miejscu jest klocek czy nie.
Druga sprawa. Generator losowy klocków. Też trzeba troszke pomyśłeć, ale nie jest to nie wykonalne.
nastepnie procedurka sterującai zaraz po niej sprawdzajaca czy ulozyla sie linia i zliczajaca punkty.

Ot i caly sekret tetrisa. Gorzej by było jkabys chciał napisać np Counter strike
<
 

veg

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 24, 2006
Posty
4
jesli chodzi o jakies kursy ebooki itd z delphi to posiadam sporo i moja wiedza tez jest stanu sredniego. Kumpel znalazł konkretny kurs gdzie było opisane dosyc ciekawie jak napisac sapera. Myslałem ze z tetrisem tez nie bedzie problemu. No nic zajmie mi to o wiele wiecej czasu ale jakos sobie poradze jakby ktos był wstanie jakos pomoc (materiały) to dziekuje . Pozdro Faktycznie dobrze ze nie staram sie napisac counter strike'a
<
:D
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by veg
jesli chodzi o jakies kursy ebooki itd z delphi to posiadam sporo i moja wiedza tez jest stanu sredniego. Kumpel znalazł konkretny kurs gdzie było opisane dosyc ciekawie jak napisac sapera. Myslałem ze z tetrisem tez nie bedzie problemu. No nic zajmie mi to o wiele wiecej czasu ale jakos sobie poradze jakby ktos był wstanie jakos pomoc (materiały) to dziekuje . Pozdro Faktycznie dobrze ze nie staram sie napisac counter strike'a
<
:D
A sapera kiedys napisałem. Nie było to nic trudnego. Tak samo jak arkanoid, tylko ze tu juz trzeba sie popisac wyobrażnia przy projektowaniu plansz. Mi sie nie chciało i tak zakączył żywot w katalogu niedokończonych programów.

Zawsze wolałem pisać "utilities" =]
 
Do góry Bottom