[Delphi] WinExec poprzez polecenie GG

Grucha_ss

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 1, 2005
Posty
10
Witam

Mam maly problem i nie moge wymyslec jak sobie z tym poradzic. Otoz:

Po wyslaniu z GG komendy "open", serwer odsyla mi wiadomosc o oczekiwaniu na adres do pliku ktory ma otworzyc poleceniem WinExec. Probowalem juz na rozne sposoby ale nie chce mi to wyjsc.

If (GGNumber=client) and (MessageContent='Open') or (MessageContent='open') then
begin
GG.SendMessage(client,'Open file from:',[]);

W jaki sposob zapisac to? Moze ktos wie? Moze ktos chociaz podpowie... nastepny post z numeru klienta - jego tresc ma zostac zapisana jako zmienna EXEC - wydaje sie banalne ale wogole nie chce wyjsc... :/
 

damian0170

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 16, 2005
Posty
31
Ja bym to zrobił za jednym razem :

Client wysyła np.Open-C:windowsplik.exe

Wyszukuje znak '-' i kopiuje wszytko za tym znakiem , jest dużo sposobów , wystarczy troszke pomyśleć ,popróbować
smile.gif


var
a,exec:string;
begin
If (GGNumber=client) and (MessageContent='Open') or (MessageContent='open') then
begin
a:=MessageContent;
exec:=copy(a,pos('-',a)+1,length(a));
 

Grucha_ss

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 1, 2005
Posty
10
Dzieki za odpowiedz.

Nie mam w tej chwili dostepu do kompa z Delphi takze sprawdze to pozniej - ale wydaje mi sie ze w ten sposob to nie ruszy.

Wszystko to zostane wykonane jesli Serwer otrzyma wiadomosc Open lub open. Trzeba by zapisac to jakos MessageContent='open'+ ... wlasnie co... cos co oznaczalo by nieskonczona ilosc obojetnie jakich znakow.

Sorry za takie lamerskie pytania ale ciezko znalezc mi takie wlasnie wydawaloby sie "banalne" sprawy w tym calym natloku informacji na 4programmers lub google...

---

Dopiero teraz mam dostep do komputera z Delphi

Kopiowanie od danego znaku dziala - bardzo dziekuje za pomoc

Caly czas kiedy dzis nie mialem mozliwosci uzytkowania Delphi spedzilem w "Kompendium" na 4programmers jednak mimo to nie znalalem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie... Jak zapisac ten fragment poprawnie - tak aby kompilator wiedzial co z tym zrobic

..... If (MessageContent = 'Open' + [reszta znakow]) then .......

Chodzi mi o ten fragment kursywa...
 

damian0170

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 16, 2005
Posty
31
Heheh sorki za tamto , pisałem na szybko ...

Trzeba było tylko coś dodać , jak byś się chwile pomęczył też byś do tego doszedł , czekanie na gotowce to nie jest rozwiązanie . Poczytaj jakieś kursy , jak byś przeczytał chociarz 1 nie zadałbyś tego pytania .... Napisz do mnie , żuce ci pare fajnych kursów albo użyj google ( http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ku...&lr=lang_pl )
Spadam do szkoly , zawsze wszystko w biegu robię /

var
a,exec:string;
begin
a:=MessageContent;
If (GGNumber=client) and (copy(a,1,4)='Open') or (copy(a,1,4)='open') then
begin
exec:=copy(a,pos('-',a)+1,length(a));
 

Grucha_ss

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 1, 2005
Posty
10
Wiadomo, kursy przede wszystkim poza tym staram sie jak najwiecej robic samemu bo chce zeby program byl moj a nie poprostu kopia i zero satysfakcji.

Staram sie pochlaniach jakies kursy, kozystam poza tym forum rowniez z 4programmers, United Crew - wczoraj caly dzien probowalem znalezc odpowiedz na to pytanie ale naprawde nie moglem znalesc dlatego to pytanie.

Jesli masz jakies kursy ktore uwazasz za naprawde dobre to z mila checia. Na PW wysle Ci moj mail
smile.gif
 
Do góry Bottom