Delphi7 Belka Tytulowa z Win7/WinVista

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Jak dodać nową belkę tytyłową?
BorderStyle na BsNone i własna belka nie, ponieważ nie wychodzi tak ładnie.
Da się w ogóle jakieś nowe belki pobierać?
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Jak belke? powiedz jaśniej co masz na myśli.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Ten pasek na którym są przyciski [close,minimize,maximize]. Na XP wygląda hooyowo, na BackTracku nawet nawet. Jednak ja chce żeby ten pasek wyglądał troche lepiej.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
mozesz ustawic forme na bsnone i samemu zrobić belke kladąc timage i do niej koniecznie bitmapke jakąś mała ktora potem rozciagniesz.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Hmm, jak napisałem BsNone nie chce. Potrzebuje ściągnąć belkę od Win7 / WinVista ale nie mogę nigdzie tego znaleźć (jedynie w dll-kach).
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
a moze komponent xpmanifest?
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Sprawdze, ale jak pisałem mam też problemy z dodawaniem komponentów [mam Indy9] -.- Choć ostatnio pomimo błędu pewien komponent wbił się jakoś w pakiet i działa.

EDIT:
Ja właśnie chce uniknąć WinXP :p i nadać programowi wygląd siódemki albo visty.

Z tym ściągnąć to w sensie że pobrać skina od 7/Vista
 
Ostatnia edycja:

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Belka w programie jest sprawą systemową, nie będziesz mieć belki z sevena pod windows 98 czy tam xp. XPmanifest powoduje że elementy na formie wraz z belką stają sie takie jak w systemie. Nie są takie jak z systemów windows 95/98 tylko takie jakie mają inne okna. Jeżeli chcesz pod każdym systemem mieć jakaś szczególna belke czy wygląd aplikacji to musisz zrobić to sam. Ewentualnie skorzystac z komercyjnych pakietów.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Pogoogluje jeszcze, jak nic nie znajde to zrobie sam belkę, tylko że to nie będzie takie ładne bo button z bmp nie ma OnMouseEnter.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jak ladnie zrobisz to ladnie bedzie ;d
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
Jak się podoba? Własnej roboty [GIMP].
conio.png
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no i bardzo ladna. Oczywiście jezeli będziesz chciał by okno się powiekszało to ładujesz kawałek grafiki do image i ją powtarzasz w nieskończoność. Tak samo boki ustawiasz na rozciągliwe itd. timage ustawiasz by jego rozmiar ustawiał się automatycznie z powiekszaniem formy (poczytaj o align)


Dodaj jeszcze ikonki na wyłączenie i minimalizacje

// i usun tlo z obrazka, zamiast tego zmien kolor formy na biały. grafike zapisz w formacie bmp ponieważ png jest dość obciążające dla programu, lepiej załadować bmp która wczytuje się duzo razy szybciej i mniej obciąża pamięć o raz sam program.
 

VR8

Moderator
Członek Załogi
Dołączył
Wrzesień 24, 2011
Posty
325
lugr.png


A co powiesz na to ? Zarezerwowane dla trojanów :]
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Niebieska lepsza :D
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Kwestia gustu, mi ta 2. bardziej się podoba, ale jak bym robił sam to bym zrobił zupełnie inną.
 
Do góry Bottom