Desktop - tapeta na SZTYWNO

Grucha_ss

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 1, 2005
Posty
10
Witam

Ostatnimi czasy wiele osob zostalo zainfekowanych wirusem z sieci ktory m.in. umieszczal "na sztywno" tapete - niebieska z czarna tabelka "Spywere Infected" czy jakos tak. Zastanawia mnie jakim wpisem do rejestru lub inna metoda mozna umiescic na komputerze tapete na SZTYWNO bez mozliwosci zmiany jej z "Wlasciwosci Ekranu" i czy musi to byc odnosnik do pliku znajdujacego sie na dysku czy moze byc tez to plik z sieci?

Z gory dzieki za odpowiedz
 

rafal

Były Moderator
Dołączył
Marzec 30, 2005
Posty
392
korzystaj z programow uniemozliwiajacych edycje rejestru i monitorujacych proby zmiany go np: dodatek z programu Spybot : Search & Destroy , ktory nazywal sie bodajze TeaTimer
 

Grucha_ss

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 1, 2005
Posty
10
Z Twojego postu, MaSs, rozumiem ze bez dodatkowego oprogramowania w postaci np takiej blokady rejestru jest to niewykonalne, tak?

Pamietam, że kiedy poprzez jakas strone zostala ustawiona mi tapeta na "sztywno" wpis znajdowal sie w tej lokalizacji:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersion

Jednak dzis juz nie jestem sobie wstanie przypomniec jak dokladnie on wygladal, wiem ze w tej chwili wyglada on tak:

%SystemRoot%WebWallpaper

Probowalem dac adres do jakiegos pliku .jpg, jednak nic to nie daje... Niestety nie jestem jakims znawca, praktycznie nigdy nie zagladam do rejestru a juz napewno nie w takim celu...

Moze ktos z was wie jak to zrobic i oswieci "ciemnote" (w domysle mnie ;P)
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
Ja pamietam ze jak bylem u znajomego to bez narzedzi wywalilem mu recznie to wszystko
wpisy i pliki typu evil sa widoczne dla tego typu infekcji
 

SZKOD[nick]

Były Moderator
Dołączył
Maj 2, 2003
Posty
808
<div class='quotetop'>CYTAT("Grucha_ss")</div>
Z Twojego postu, MaSs, rozumiem ze bez dodatkowego oprogramowania w postaci np takiej blokady rejestru jest to niewykonalne, tak?[/b]
Chodzi raczej o to, że jak coś będzie Ci monitorowało zmiany w rejestrze to dowiesz się jaki klucz i jaka wartość chciała się dodać... To będzie odpowiedzą na Twoje pytanie
 
Do góry Bottom