Dialnet->laptop->stacjonarny

Blaa

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2013
Posty
6
witam wiele podobnych tematów znalazłem ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi
posiadam neta z dialnet kablem podłączam do laptopa do stacjonarnego kompa dokupiłem Tp-link TL-WN727N. Łączą się bez problemu przez wi fi ale jest taki kaprys ze gdy chcę udostępnić internet przez wi fi to wyskakuje mi informacja (w skrócie że tylko jedno połączenie sieciowe może udostępniać drugie połączenie wywala) i tym sposobem trace całkiem internet jak to obejść

informacje co do posiadam:
windows 7 <oba kompy>
Tp-link TL-WN727N
laptopa
internet dialnet tv+internet

mam jeszcze d-link dsl-2640b ale go nie podłączam bo ponoć z switch od dialogu nie współpracuje :confused:
 

Blaa

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2013
Posty
6
d-link dsl-2640 to jest ruter ale nie działa z puszką od dialogu, połączenie między kartami bezprzewodowymi mam ale nie mogę udostępnić internetu to jest mój ból. Kupiłem jedną puszkę mówili że będzie ok w takiej kolejność- net do rutera z rutera kablem do stacjonarnego a do laptopa radiowo pociągnąć tylko że to nie zadziałało poszedłem więc po rade do innego sklepu wyśmiali to bo switch z dialogu ponoć nie połączy się z ruterem kazali kupić zwykłą kartę sieciową bez przewodową i przez nią udostępnić mam połączenie ale neta nie mogę udostępnić bo połączenia koligują. nie chce się pchać w kolejne koszty bo to wszystko kosztuje a do szafy aby leżało bezużytecznie mam co wsadzać :) o co chodzi z tym mac adresem ?

ftp://ftp.dlink.pl/dsl/dsl-2640b/documentation/dsl-2640b_man_revb_4-00_eu_pl_20080804.pdf<-- to jest ruter mój
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Rozumiem ze Twoj router D-link podlaczony jest do "puszki" dialogu ktora udostepnia internet, tak?
Jakie urzadzenie nadaje sygnal wifi, "puszka" dialogu czy Twoj router?
 

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41
powoli - podajesz info ale nieusystematyzowane (albo ja nie moge zaskoczyc)

jak masz podlaczony internet ??
- ze sciany (puszki) kablem TV do modemu ?? // czy ze ściany podlączasz kablem telefonicznym do modemu ??
- czy masz modem dialogu ?? (jak tak to jaki)

napisz kolejnosc: od początku do kompa (od sciany do stacjonarnego i wypisz wszystkie nazwy urządzeń i jakimi kablami masz połączone) - bo wtedy ci dziala rozumiem ?

czy jak masz podlaczony stacjonarny do "puszki" dialogu to jest to kabel RJ-45 ?? (skrętka)


P.S. udostepnic poaczenie chcesz z laptopa do stacjonarnego ??? czy chcesz zrobić podsiec i laczyc sie kompan=mi bezposrednio do routera ??
 

Blaa

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2013
Posty
6
trochę się jeszcze bawiłem i udało mi się posunąć troszkę do przodu choć niewiele raczej

Do switcha wchodzi jeden kabel podpisany line, ze switcha wychodzą kable(lan) do dwóch dekoderów i internetu <switch to T263R4-B1>. Kabel internetu podpinam pod laptopa chciał bym internet wysłać radiowo do stacjonarnego posiadam ruter ale nie ma on "anex b" wiec się nie nadaje. Mam dwa połączenia jedno z Dialogiem a drugie bezprzewodowe zmieniłem ip w jednym komputerze aby się nie gryzły, ustawiłem domyślną brame dostępu i udało mi się połączyć oba połączenia w udostępnianiu <dialog udostępnia internet połączeniu bezprzewodowemu> i to jest na chwile obecną ale jest haczyk taki ze w jednym kompie pokazuje ze połączenie bezprzewodowe posiada dostęp do internetu a w drugim komputerze jest że brak połączenia z internetem choć są połączone tym samym połączeniem bezprzewodowym. Mam nadzieje że nie zamotałem :)
 

Blaa

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2013
Posty
6
Rozumiem ze Twoj router D-link podlaczony jest do "puszki" dialogu ktora udostepnia internet, tak?
Jakie urzadzenie nadaje sygnal wifi, "puszka" dialogu czy Twoj router?




ten ruter nie posiada anex b więc jest bez użyteczny jak już napisałem chcę połączenie Komputer-komputer jako połączenie sieciowe bezpośrednie ale mam problem z udostępnieniem internetu między komputerami
 

sir.COLA

Użytkownik
Dołączył
Marzec 8, 2010
Posty
41
za bardzo kombinujesz :)

moje propozycje:
1) dokupujesz router w wejsciem LAN (koszt do 100zl) podlanczasz : modem (ten ze switchem T263R4-B1) - router (tworzysz siec) - komputery (ile chcesz i jak chcesz)
2) udostepniasz polaczenie ze stacjonarnego do laptopa (w/g mnie lekka lipa ponieważ:
- potrzebujesz 2 karty sieciowe (jedna przyjmujaca sygnal , druga nadajaca)
- musi byc wlaczony stacjonarny zeby net dzialal na laptopie
- zasięg kary sieciowej i jej mmozliwosci sa ograniczone (w porownaniu do routera)


P.S. nie sluchaj "fachowcow" ktorzy proponuja zakup routera z modemem - tansze bedzie kupienie samego routera ( a z tego co piszesz wnioskuje ze masz jakis pakiet podawany czyli TV, telefon, NET )
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
ten ruter nie posiada anex b więc jest bez użyteczny jak już napisałem chcę połączenie Komputer-komputer jako połączenie sieciowe bezpośrednie ale mam problem z udostępnieniem internetu między komputerami

Kup uzyteczny router -.-
 

Blaa

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2013
Posty
6
za bardzo kombinujesz :)

moje propozycje:
1) dokupujesz router w wejsciem LAN (koszt do 100zl) podlanczasz : modem (ten ze switchem T263R4-B1) - router (tworzysz siec) - komputery (ile chcesz i jak chcesz)
2) udostepniasz polaczenie ze stacjonarnego do laptopa (w/g mnie lekka lipa ponieważ:
- potrzebujesz 2 karty sieciowe (jedna przyjmujaca sygnal , druga nadajaca)
- musi byc wlaczony stacjonarny zeby net dzialal na laptopie
- zasięg kary sieciowej i jej mmozliwosci sa ograniczone (w porownaniu do routera)


P.S. nie sluchaj "fachowcow" ktorzy proponuja zakup routera z modemem - tansze bedzie kupienie samego routera ( a z tego co piszesz wnioskuje ze masz jakis pakiet podawany czyli TV, telefon, NET )

znam niedogodności związane z połączeniem komputer-komputer, lecz jak wcześniej pisałem nie chce zarzucić zbędnymi puszkami szafy bo te puszki kosztują dziś byłem w sklepie odpiąłem switcha zabrałem, laptopa, kartę bezprzewodową co kupiłem i ruter poszedłem do sklepu chciałem dał mi taki ruter aby wszystko działało i aby upewnił mnie że te wszystkie rzeczy co mam będą ze sobą współgrać to dowiedziałem się że nawet ten co mam ruter da rade ale muszę dokupić modem z dialogu bo switch który mam nie posiada ponoć funkcji modem... a ruter z modemem będzie mnie kosztował 198zł. możesz znaleźć w internecie odpowiedni ruter dla mnie jeżeli faktycznie facet ze sklepu się myli ? :) Powoli odechciewa już mi się tego internetu na dwa komputery
 

Blaa

Użytkownik
Dołączył
Maj 28, 2013
Posty
6
za bardzo kombinujesz :)

moje propozycje:
1) dokupujesz router w wejsciem LAN (koszt do 100zl) podlanczasz : modem (ten ze switchem T263R4-B1) - router (tworzysz siec) - komputery (ile chcesz i jak chcesz)
2) udostepniasz polaczenie ze stacjonarnego do laptopa (w/g mnie lekka lipa ponieważ:
- potrzebujesz 2 karty sieciowe (jedna przyjmujaca sygnal , druga nadajaca)
- musi byc wlaczony stacjonarny zeby net dzialal na laptopie
- zasięg kary sieciowej i jej mmozliwosci sa ograniczone (w porownaniu do routera)


P.S. nie sluchaj "fachowcow" ktorzy proponuja zakup routera z modemem - tansze bedzie kupienie samego routera ( a z tego co piszesz wnioskuje ze masz jakis pakiet podawany czyli TV, telefon, NET )

wkurzyłem się i kopiłem TPlink TL-Wr740n zrobiłem tak jak sugerowałeś modem-->ruter--->komputer ale i tak jest problem ustawiam tak jak w instrukcji na ppoe sieć wi-fi tworzy elegancko ale ruter nie może się połączyć z internetem w ruterze ciagle pisze conected choć poprawnie wpisuje login hasło potem wyłączam i włączam ruter (ustawianie z płyty która jest załączona też wiele nie daje bo na końcu wyskakuje jakiś błąd)
 
Do góry Bottom