Dns whois, odzyskanie strony z przed 2 dni

lacedemon

Użytkownik
Dołączył
Październik 30, 2013
Posty
2
Witam
chciałbym odzyskać stronę lub obraz strony na której byłem 2 dni temu , mam ją w hisorii
przeglądarki .

Problem polega na tym, że jest to strona whois pl (baza domen z informacjami o nich )
w histori po wejściu na stronę pojawa się tylko wyszukiwarka domen , strona z informacjami o danej domenie ginie po wyjściu ze strony , tak jakby wyświtla sie tylko jednorazowo .

Pytanie: Czy jest możliwość odzyskania takiego widoku strony żeby wyświetlały się informacje o domenie które sprawdzałem 2 dni temu ?
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Moim zdaniem nie jeśli nie był monitorowany ruch za pomocą analizatorów ruchu sieciowego (snifferów). Problem leży w mechanizmach wykorzystanych na tej stronie.

Dane wyszukiwania nie były przekazywane za pomocą GET (w pasku adresu WWW) a za pomocą POST (w niewidzialnych dla użytkownika przeglądarki www nagłówkach HTTP) - co również wpływa że raczej nie są zaindeksowane pojedyncze strony i nie ma ich gdzieś w archiwach internetowych. Niestety bezstanowość protokołu HTTP oznacza, że jeśli wchodzisz na dowolną stronę WWW a następnie na kolejną to wszystkie dane się traci. Zacytuje Wikipedie aby zrozumieć to dogłębiej:
Protokół HTTP jest użyteczny, ponieważ udostępnia znormalizowany sposób komunikowania się komputerów ze sobą. Określa on formę żądań klienta (tj. np.przeglądarki www) dotyczących danych oraz formę odpowiedzi serwera na te żądania. Jest zaliczany do protokołów bezstanowych (ang. stateless) z racji tego, że nie zachowuje żadnych informacji o poprzednich transakcjach z klientem (po zakończeniu transakcji wszystko "przepada").

Działanie w przeglądarce mechanizmu WSTECZ i DALEJ wykorzystuje historie przeglądarki. Jeżeli facebook wie że jesteś zalogowany nawet jak odświeżysz stronę lub przejdziesz na inną witrynę to oznacza że wykorzystuje mechanizm SESJI i ciasteczek.

Dane odwołań na pewno są w logach serwerów tej wyszukiwarki domen.


Być może nie usunąłeś auto uzupełniania formularzy i jak przyciśniesz dwa razy na nim na wyszukiwarce domen to będziesz wiedział co wpisywałeś, dodatkowo MOŻE (w co wątpię) dane o danej domenie (z tej witryny) zostały zindeksowane gdzieś w jakimś webarchiwum (wątpliwe).
https://archive.org

Niektóre wyszukiwarki posiadają również historie domen akurat tutaj chyba płatna opcja ale pewnie i są gdzieś darmowe:
http://whois.domaintools.com/haker.com.pl
"Whois History:208 records have been archived since 2007-01-29 "
 

lacedemon

Użytkownik
Dołączył
Październik 30, 2013
Posty
2
Dziękuje za obszerną odpowiedź.

nie da się ukryć po prostu strona przepadła ...

znam stan tej domeny na dziś , i wiem jaki był 2 dni temu ,ale potrzebowałem ten stan z przed 2 dni"na papierze" (np. zdjęcie ekranu )
życie , na niektórych ludzi trzeba kupować laleczki voodoo
Pozdrawiam
 
Do góry Bottom