Drukarki igłowe

Status
Zamknięty.

Mario(pl)

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 26, 2008
Posty
12
Tak jak w temacie. Dlaczego w bankach i instytucjach są stosowane drukarki igłowe zamiast np. atramentowych? Pomijamy oczywiście względy finansowe i powiązań z firmami produkującymi takowe. Takie pytanie ostatnio mi zadał kolega i nie wiem co mam mu odpowiedzieć.
 

unlock

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 16, 2008
Posty
128
igłowe sa tansze w eksploatacji, o ile dobrze pamietam igłowe nie potrafia drukowac zdjec ani nic kolorowero, a w urzedach nic nie jest wiecej potrzebne
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Originally posted by Wikipedia.pl
Drukarka igłowa, drukarka mozaikowa (ang. dot-matrix printer, needle printer, wire printer) – niegdyś najpopularniejszy typ drukarek. Wykorzystują do drukowania taśmę barwiącą podobną do tej stosowanej w maszynach do pisania. Ich główną zaletą są niskie koszty eksploatacji i możliwość drukowania kilku kopii na papierze samokopiującym; do dziś często używana do druku faktur itp.; najczęściej spotykane są głowice 9- i 24-igłowe, istnieją także drukarki wielogłowicowe (każda głowica drukuje fragment wiersza).
Mówi samo przez się... sądzę, że głównie chodzi o możliwość drukowania na papierze samokopiującym.
Nie trudno także zauważyć, że owe drukarki mają możliwość wydruku na specjalnym papierze fakturowym (ten z tymi dziurkami po bokach), której to funkcji inne chyba nie mają
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom