Dysk 500 gb jaki wybrać.

Michal2196

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 20, 2010
Posty
8
Witam. Od jakiegoś czasu planuje sobie kupić dysk 500 gb bo zgrywanie filmów na płytę to już udręka. I chciałbym się was zapytać który z tych dwóch będzie dla mnie najlepszy :

Kod:
http://www.allegro.pl/item1082069118_500gb_seagate_okazja_2_5cala_500_aluminium_rikiki.html

Kod:
http://www.allegro.pl/item1083422306_niezawodny_dysk_iomega_500gb_2_5_usb_2_0_gw_fv.html

Jeśli macie jakieś inne propozycje co do dysku to proszę napisać :)
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Osobiście uważam że nie opłaca Ci się kupować dysku zewnętrznego jeżeli chcesz zgrywać tylko filmy. To moim zdaniem nie ma większego sensu. Ja osobiście polecam coś innego jeżeli wolisz dołożyć parę złotych więcej i mieć z tego większy pożytek. Ja na Twoim miejscu zakupiłbym nagrywarkę blue ray. Dlaczego? Płyta Blue Ray zmieści 25 gb. Większej jakości filmy zmieszczą Ci się na pewno. Płyty możesz przechowywać i wrócić do niego nawet za kilka lat.
Przydaje się nie tylko dla filmów między innymi dla kopi zapasowych dysku, czy obrazu dysku.

Zobacz sobie chociaż to
Kod:
http://allegro.pl/item1090588135_nagrywarka_lg_bh10ls30_blue_ray_lightscribe_em.html

To jest moje zdanie ale źle Ci nie radzę jeśli tylko masz trochę kasy żeby jeszcze dołożyć do tej ceny.
Pozdrawiam.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Osobiście uważam że nie opłaca Ci się kupować dysku zewnętrznego jeżeli chcesz zgrywać tylko filmy. To moim zdaniem nie ma większego sensu. Ja osobiście polecam coś innego jeżeli wolisz dołożyć parę złotych więcej i mieć z tego większy pożytek. Ja na Twoim miejscu zakupiłbym nagrywarkę blue ray. Dlaczego? Płyta Blue Ray zmieści 25 gb. Większej jakości filmy zmieszczą Ci się na pewno. Płyty możesz przechowywać i wrócić do niego nawet za kilka lat.
Przydaje się nie tylko dla filmów między innymi dla kopi zapasowych dysku, czy obrazu dysku.

Zobacz sobie chociaż to
Kod:
http://allegro.pl/item1090588135_nagrywarka_lg_bh10ls30_blue_ray_lightscribe_em.html

To jest moje zdanie ale źle Ci nie radzę jeśli tylko masz trochę kasy żeby jeszcze dołożyć do tej ceny.
Pozdrawiam.


Mam rozumiec ze juz masz taka nagrywarke?
Doamyslam sie ze potrafisz liczyc,i wiesz ze zakup 8 płyt BL w media markt to koszt tego dysku?

I nie blue ray, tylko "Blu-ray"

domyslam sie ze kolega potrzebuje dysk zewnetrzny z przeznaczeniem do laptopa. Proponuje jakikolwiek dysk twardy+adapter ide do usb (lub sata do usb) adaptery sprzedaja z obudowami lub bez,i bywaja na allegroszu. A dysk jak dysk. Ja mam wszystkie z napisem "segate" z czego jeden kupiony w 1999 roku,i do dzis smige bez problemu (kiedys byl w kompie stacjonarnym,teraz sluzy jako dodatek do laptopa,taki wiekszy model pendraka :) )
 
Ostatnia edycja:

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Mam rozumiec ze juz masz taka nagrywarke?
Doamyslam sie ze potrafisz liczyc,i wiesz ze zakup 8 płyt BL w media markt to koszt tego dysku?

I nie blue ray, tylko "Blu-ray"

Tak kolego dokładnie wiem. Nie musisz kupować płyt w media markcie możesz zarejestrować w pewnych źródłach np na stronie dostawcy i kupisz o wiele taniej aż byś się zdziwił.
Co do blue ray - Blu-ray to spójrz o której godzinie był pisany post i oczy mi się już sklejały.

I nie Doamyslam, tylko "domyślam".

Nagrywarka Blu-ray bardziej Ci się przyda niż dysk to moje zdanie. Wiem że jest droższa ale to jest tak jak kupić np radio samochodowe. Kupujesz radio pioner z otwarzaniem audio cd za 150, a 300 kupujesz radio pioneer z odtwarzaniem np mp3. Od razu słychać inny dźwięk i wiesz, że tu nagrasz płytę z mp3 (całą kolekcją raz np 100 szt) a w audio nagrasz około 20.
Zrobisz jak będziesz uważał. Licz się z tym że sprzęt tanieje i za parę miesięcy te wszystkie płyty BL nie będą już kosztowały w sklepach tyle.
Pozdrawiam.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Literowka kontra niewiedza?:)

Płyta DVD DL przez okolo 2 lata utrzymywala cene ponad 50 pln.
A co do płyt za 20 pln BL i za 37 pln BL DL,to u mnie na kanale youtuba widac gdzie sobie je mozna wsadzic... To ta z media marktu na 55 plnows sie bynajmniej nagrywa. Wiem...Mozna zamawiac płyty z rpa (ze specjalnym nadrukiem mundialowym) w promocyjnej cenie. Napewno sie oplaci zwlaszcza jak ktos 100 sztuk zamowi. Z tym ze 100 sztuk tazy powiedzmy 20 pln to jest tyle co paliwo na miesiec mojego dojazdy do pracy. Niewiem jaki ty widzisz ten przelicznik opłacalnosci,ale zakup dysku jest ekonomiczniejszy,no i mozna z nioego cos pokasowac jak sie znudzi.
 

Boobie

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2008
Posty
195
Literowka kontra niewiedza?:)

Widzę że mam do czynienia z osobą zadufaną w sobie... Jeśli chodzi o niewiedzę to bardzo możliwe ale nie z mojej strony :)

Płyta DVD DL przez okolo 2 lata utrzymywala cene ponad 50 pln.
A co do płyt za 20 pln BL i za 37 pln BL DL,to u mnie na kanale youtuba widac gdzie sobie je mozna wsadzic... To ta z media marktu na 55 plnows sie bynajmniej nagrywa. Wiem...Mozna zamawiac płyty z rpa (ze specjalnym nadrukiem mundialowym) w promocyjnej cenie. Napewno sie oplaci zwlaszcza jak ktos 100 sztuk zamowi. Z tym ze 100 sztuk tazy powiedzmy 20 pln to jest tyle co paliwo na miesiec mojego dojazdy do pracy. Niewiem jaki ty widzisz ten przelicznik opłacalnosci,ale zakup dysku jest ekonomiczniejszy,no i mozna z nioego cos pokasowac jak sie znudzi.

Zgodzę się, że przez 2 lata się utrzymywała w cenie ale zauważ, że klienci dopiero teraz zaczęli się tym interesować, dopiero teraz więcej firm się tym interesuje, nawet hurtownie robią większe przeceny na sprzedaż sprzętu dlaczego? Zobaczysz za parę lat zostaną wycofane nagrywarki CD i DVD. Prędzej czy później i tak ją kupisz. Płyty obecnie są jeszcze drogie ale są różne źródła (nie mówiłem o tych, które wymieniłeś) z których można kupić dużo taniej po hurtowej cenie bez żadnego problemu.
Skoro Ty sugerujesz się filmikami z yt to chyba nie mamy o czym rozmawiać i tym bardziej o nie wiedzy. To tak jakbyś sobie obejrzał filmik o windzie - instalacja i to miało by Ci pomóc w wyborze np systemu domowego.
Zawsze możesz sobie kupić płytę BL wielokrotnego zapisu np:
Kod:
http://www.abis.pl/index.php?marka=&kod1=9259001&kodkat=h&kodkat2=h02&kodkat3=h0206
Nie napisałem nigdzie że jest ekonomiczniejszym zakupem gdyż więcej trzeba na niego wydać na początek ale później okazać się może że zakup się opłaca.
Koniec gadania chcesz się posprzeczać to na priv - to jest łamanie regulaminu częściowo...
@ Michal2196 jeśli nie masz kasy weź dysk zewnętrzny segate albo toshiba lub wewnętrzny jako drugi.
Pozdrawiam.
 

TripleX

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 10, 2006
Posty
715
Widzie z czytaniem panocku masz nielada problemy...

Kkiedys potanieje, wtedy kupi sobie kolega i bedzie miał dysk i nagrywarke.
A filmy na tuba zrobilem ja,by pokazac ludzia ile warte sa "tańsze" krażki. No ale decyzje czy skorzystac z rady zadufana w sobie osoby bedącej w posiadaniu nagrywarki BL,czy tej drugiej kterej ktora taka nagrywarke prawdopodobnie widziała tylko na alledrogo,i do tego w ramach niemocy ckliwe wypowiedzi stawia... pozostawię autorowi tematu ;)
 

linux1234

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2011
Posty
16
Witam jeśli chodzi o dyski polecam Western Digital w wersji blue
co do segate miałem 3 baracudy 500 gb i wszystkie zjadły bad sektory od tego czasu podziękowałem segate poza tym kumpel miał identyczny problem na serwisach też na to narzekali że strasznie dużo zwrotów więc to nie były pojedyncze przypadki
możliwe też że wyszła jakaś wadliwa seria


co do samych bad sektorów jeśli już coś wykaże to można sprawdzić co to za bady fizyczne czy logiczne jeśli są logiczne można wyzerować dysk i będzie ok :) a jeśli fizyczne to wymiana dysku prędzej czy później najlepiej sprawdzać to w mhdd lecz jeśli ktoś się na nim nie zna jedną głupią komenda można popsuć dysk na dobre więc używać z rozwagą i wiedzą ;)

zerowanie dysku= utrata danych bez możliwości ich odzyskania ;) więc przed ta operacją najlepiej skopiować dane lub cały dysk 1do 1 na inny ;)
 
Ostatnia edycja:

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
wiele osób do odtwarzania B-L nadal kupuje PS3. Co do Western Digital słyszałem złe opinie o wersji terabajtowej. Osobiście mogę polecić HP SimpleSave 500GB USB 3.0 http://www.euro.com.pl/dyski-twarde/hp-simplesave-500gb-usb3-0-etui.bhtml .
+cichy
+dosyć ładny
+dosyć szybki i na 2.0
+nie grzeje się
+USB 3.0 na zapas
+wielkość
-czasem denerwuje dioda migająca przy odczycie na biało
-palcuje się troszkę
 
Do góry Bottom