dzial Release

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Mam propozycje aby stworzyc dzial Release, chodzi o to ze w tym dziale publikowaloby sie wlasny soft ale zanim temat sie pojawi musialby byc sprawdzony przez moderatorow. Wiem ze to przysporzyloby troche roboty modom, ale dzieki temu nie byloby sytuacji, ze ktos opublikuje jakis soft z bonusem i zanim moderator usunie temat to juz kilka osob sciagnie i sie zarazi.

Nie trzeba robic w nim od nowa wszystkich dzialow typu keyloggery ,trojany etc. wystarcza przeciez naglowki [binder] , [keylogger] , [backdoor].
User mialby pewnosc ze nie sciagnie syfu bo bylby to sprawdzony soft. Taki dzial bylyby duzo bardziej czytelny niz np. dzial keyloggery w ktorym jest 10 tematow z pytaniem o rozne keyloggery a gdzies miedzy nimi jakis soft.
Co o tym sadzicie?
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Das ist eine gute idee
smile.gif
 
K

Khalt

Gość
What if a moderator cannot protect him/herself and will infect ones PC by downloading and running the file 'with bonus'?

Poza tym, dobry pomsył xP.
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
To do moderatora niech trafiają kody źródłowe, a on po przejrzeniu je osobiście skompiluje i udostępni. Wtedy mod niczym nie zawali peceta
smile.gif
 

dorianmas

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 13, 2007
Posty
194
Grzonu, dobry pomysł

To do moderatora niech trafiają kody źródłowe, a on po przejrzeniu je osobiście skompiluje i udostępn[/b]

To akurat nie najlepszy pomysł, nie wszyscy chcą udostępniać kody źródłowe swoich programów itp
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
To do moderatora niech trafiają kody źródłowe, a on po przejrzeniu je osobiście skompiluje i udostępni. Wtedy mod niczym nie zawali peceta[/b]
Nie przejdzie według mnie
smile.gif
Nie z winy moderatorów tylko 80% userów nie będzie udostępniało kodu.

EDIT:
dorianmas mnie uprzedził, proszę o kasację posta.
Dzięki.
 

Damn3d

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2009
Posty
88
Poza tym ciężko nawet sprawdzić czy udostępniony kod jest ten sam co w skompilowanym pliku.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
od tego istnieja VMware i inne zeby taki kod sprawdzic
 

mrx1

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2006
Posty
94
Ja myślę, że dobrze jest to rozwiązane na forum united crew. Jest sobie dział "Wasza twórczość" gdzie każdy wrzuca swoje dzieła - nie tylko soft, mogą być to też np. layouty. Nie trzeba chodzić po 10 działach żeby sprawdzić czy ktoś coś fajnego ostatnio napisał. A to z moderatorem to moim zdaniem zbędny pomysł - raczej nie ma aż takiej plagi prób infekowania, a jak się raz na jakiś czas trafi jakiś pr0-h4x0r to szybko zostaje zdemaskowany i zbanowany.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
<div class='quotetop'>CYTAT(mrx1 @ 27.06.2009, 20:52) <{POST_SNAPBACK}></div>
dobrze jest to rozwiązane na forum united crew. Jest sobie dział "Wasza twórczość" gdzie każdy wrzuca swoje dzieła - nie tylko soft, mogą być to też np. layouty.[/b]
Nikt na haker.com.pl nie przychodzi po layout do www czy grafikę
<


Taki dział by zastąpił w pewnym sensie download, tam by po prostu był cały soft publikowany.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
najwazniejsze ze nowy user mialby pewnosc ze taki soft jest bezpieczny
 

mrx1

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2006
Posty
94
<div class='quotetop'>CYTAT(grzonu @ 27.06.2009, 19:29) <{POST_SNAPBACK}></div>
najwazniejsze ze nowy user mialby pewnosc ze taki soft jest bezpieczny[/b]

Nowy user jak widzi, że w temacie wypowiada się pełno osób i nikt nie zarzuca autorowi podsyłania syfu to raczej uzyskuje tą pewność. A ile przypadków próby podsyłania syfu notujemy miesięcznie? Raczej niewiele. Nie ma więc sensu obciążać moderatorów dodatkowymi obowiązkami oraz powodować, że autor tematu będzie musiał czekać na publikację swojego tematu ileś-naście godzin.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Ja jestem za, to mogłoby być coś jak `punkt zrzutu` softu wszelakiego. Poza tym moderatorqi i tak sprawdzają większość softu i tak na to samo wychodzi ;] Wg mnie dział powinien być normalnie otwarty dla każdego usera, tylko jakiś nagłówek np `zanim uruchomisz progs zamieszczony w tym dziale, sprawdź czy nie zawiera wirusów` czy cuś.
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
Nikt nikomu nie zabrania umieszczania własnych programów, link do progsu i heja...kazdy może ściagnąć...
Są odpowiednie działy i tam zamieszczana jest twórczość uzytkowników. Zrobiłby się bałagan, gdyż zaraz pojawiłyby sie pytania o konfigurację oczywiscie pisane w danym temacie. I pewnie powtzarzałyby się również w odpowiednich działach...

Ja jestem na nie
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Żaden z moderatorów nie miałby zapewne czasu, aby to sprawdzać.
Ponadto - pomysł dobry, ale przy większej liczbie moderatorów itp., a tutaj o to ciężko.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Przeciez to chwila wystarczy chwila w debuggerze, potem ewentualnie VMware i jakis sandbox dla pewnosci i wszystko wiadomo - caly proces ok. 10 minut
 
Do góry Bottom