dzial Release

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
Tak jak mentos mowi, lepiej zeby byla jakas grupa ktora by sprawdzala kod, bo jak moderator bedzie kazdy plik sprawdzal to kompa sobie zasyfi tymi kompilatorami,interpreterami i dodatkowymi bibliotekami
smile.gif
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
Tak, tylko lepiej, żeby to była jakaś zaufana grupa, która za kilka złotych nie zaakceptuje z góry czegoś niesprawdzonego.
<

Chociaż sprawdzanie by się przydało, gdyż wiele osób zapewne nie umie zrobić nic innego niż wrzucić na skaner.
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Najlepszym rozwiązaniem jest udostępnianie tego kodu... Moderatorzy będą mieli trochę roboty, ale przynajmniej nie zasyfią sobie kompa i nikt nie będzie wrzucał syfu. Wtedy każdy będzie miał pewność, że to zaufany sofcik i wszystko po kolei nie będzie leciało na skanery.
 

Eltrial

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 27, 2004
Posty
325
<div class='quotetop'>CYTAT(Levy_PL @ 29.06.2009, 11:48) <{POST_SNAPBACK}></div>
Najlepszym rozwiązaniem jest udostępnianie tego kodu... Moderatorzy będą mieli trochę roboty, ale przynajmniej nie zasyfią sobie kompa i nikt nie będzie wrzucał syfu. Wtedy każdy będzie miał pewność, że to zaufany sofcik i wszystko po kolei nie będzie leciało na skanery.[/b]
Nie wiem jak Ty, ale ja gdybym napisał coś, za co będę w późniejszym czasie żądał zapłaty za np. użytkowanie, bądź gdybym obawiał się, że ktoś napisze podobny soft do mojego - nigdy nikomu bym nie dał źródeł.
<
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
malo kto daje kod, ale wierz mi ze czesto nie trzeba kodu bo zachowanie aplikacji i tak to wykaze. VMware i nie zasyfisz sobie kompa, debugger i wio.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Przeskanowanie na skanerze online, a potem tak jak grzonu mówi, instaluje się wirtualną maszynę i tam uruchamia plik, jakiś monitor aplikacji, która sprawdziłaby jakie program dodaje wpisy do rejestru, jakie pliki tworzy, czy łączy się z Internetem itp.
Nawet jakby jakiś zainfekowany plik się prześlizgnął to zostałoby to szybko wykryte, ale takie sprawdzanie od razu zmniejsza prawdopodobieństwo i nawet trochę odstrasza tych co chcą infekować użytkowników forum.
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
Z drugiej strony jak ktos da kod w jezyku ktory moderator nie zna to co? Chyba nie da komus przeanalizowac, bo jeszcze kod moze gdzies wycieknac
smile.gif
 
K

Khalt

Gość
A może po prostu każdy przy ściąganiu będzie na tyle ostrożny, że sam to sprawdzi i później podzieli się 'wrażeniami' z innymi użytkownikami? Moderatorzy nie będą mieli dużo do roboty, twórcy nie będą musieli uploadować kodu, a użytkownicy będą sobie pomagać nawzajem - trochę zaufania do innych xP.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Właśnie, nawet jeżeli będą pytania w temacie o danym programie to będą w jednym temacie, a teraz jest pełno tematów "szukam ...", "mam problem z ...". Teraz jak ktoś szuka programu to musi się przekopać przez pełno tematów opisujących problemy itp. A tak w jednej kategorii by były tematy tylko z download'em i byłby porządek.

Ja wiem czy taki naprawdę duży problem by sprawdzanie robiło?
Na przykład, pojawia się temat, moderator wstawia tekst, że program jest aktualnie sprawdzany czy nie zawiera złośliwego kodu etc. I jak zostanie sprawdzony to wtedy link się pojawia i jakiś tekst lub obrazek, że program został sprawdzony i niezawiera żadnego złośliwego kodu. Natomiast sądzę, że użytkownicy dodatkowo też mogliby sprawdzać, byłoby to takie 'nieoficjalne' sprawdzenie. Po prostu ktoś ściąga, sprawdza na własną rękę i pisze w temacie, że sprawdziłem. I wtedy jak ktoś ufa użytkownikowi to ściąga, jak nie ufa to czeka na oficjalne sprawdzenie.

Ja powiem, że jeżeli chodzi o sprawdzanie to mógłbym w tym pomóc, ale wolałbym to robić 'nieoficjalnie', czyli bez należenia do żadnej grupy itp.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
ja tez moge pomoc sprawdac
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Ja jestem jak najbardziej za, chociaż pewnie nie sam z niego nie skorzystam, wielu osobom się przyda i ułatwi życie, a argumenty typu "będzie bałagan" są chyba lekko przesadzone, jeśli temat będzie ostro moderowany i będzie zawierał tylko to co w założeniu to imho będzie większy porządek niż obecnie w tematach keyloggery/trojany etc
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł co do tego. Za każdy opublikowany, niezainfekowany niczym program użytkownik dostawał by np. jakiś punkt do reputacji (czy jak to tam się nazwie).
 

Levy272

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2009
Posty
171
Kod:
A może po prostu każdy przy ściąganiu będzie na tyle ostrożny, że sam to sprawdzi i później podzieli się 'wrażeniami' z innymi użytkownikami? Moderatorzy nie będą mieli dużo do roboty, twórcy nie będą musieli uploadować kodu, a użytkownicy będą sobie pomagać nawzajem - trochę zaufania do innych xP.

Coś mi się zdaje, że jak ktoś "sam to sprawdzi" to co drugi będzie słał na skany, przez co wykrywalność znowu pójdzie w... pójdzie sobie.

Chyba, że założeniem tematu będą softy yyy... typu Peace & love ;]
 
K

Khalt

Gość
Heh... wątpię aby znalazł się ktoś genialny, kto by sprawdzał (słał na skanery) soft "nie typu Peace & Love" XD.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
anubis jest gorszy niz VT a zeby nic nie wykryl to jest 5 lini kodu

bardzo latwo go wykryc a wtedy ExitProcess i nic nie jest wykryte. Spakuj np. Dantona moim crypterem i anubis stwierdzi ze plik czysty.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
To mozna liczyc na jakis jednoznaczny odzew od moderatorow co do powstania tego dzialu?
 
Do góry Bottom