Dziwne falki na ekranie monitora (LCD)

cephei

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2007
Posty
33
Yoohoo. Mam pewien problem i nie mam pojęcia już jak go rozwiązać. Otóż na ekranie monitora po włączeniu jakiejś gry pojawiają się takie dziwne falki poziome. Przechodzą przez cały ekran. Nie powodują zniekształcenia samego obrazu, a są jakby nad obrazem. Po wyłączeniu gry są nadal, ale po restarcie kompa znikają. Gdy robię cokolwiek innego fale nie wystepują. Nawet podczas filmów. Próbowałem już sterowniki nowe i nic. To się dzieje na nowym sprzęcie. Tylko gdy włączę jakąś grę, ale nieraz jak włączę grę to chwilę jest ok. Czasami jest mniej a czasami więcej. Z góry dzieki za pomoc.
 

jamadry

Użytkownik
Dołączył
Listopad 7, 2007
Posty
36
tylko w czasie gry? jeśli tak, to zmień rozdzielczość i odświeżanie w grze. jeśli nie, to wina monitora. podlacz inny monitor pod tego kompa i zobacz czy dalej smuży. jeśli masz kartę graficzną, i dwa złącza monitora, podłącz do drugiego złącza.
 

vasto

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2008
Posty
3
Spróbuj włączyć synchronizacje pionową (v-sync), powinno pomóc. Tylko, że to obniży max ilość fps-ów w grach do poziomu odświeżania monitora, tzn jeżeli masz odświeżanie 60Hz to będziesz mieć max 60 fps-ów.
 

cephei

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2007
Posty
33
zmiana odświeżania nic nie pomogła...próbowałem. Kiepsko z tym drugim monitorem bo go nie posiadam. Co do vsync to raczej przy tym tego nie zastosuję bo to wygląda inaczej niż przy problemie z synchronizacją karty i monitora. Sam obraz jest nierozmyty i normalny, ale są falki-paski które są jak pisałem jakby nad obrazem...takie przezroczyste. Myślałem że może już się ktoś spotkał z takim problemem i wie co to. Nikt nigdzie tego jeszcze nie widział. Pytałem i szukałem w sieci i lipa...kompletnie nic. Znalazłem coś podobnego ale nie jestem pewien czy ten sam problem....ale nikt temu gościowi nie odpisał.
 
Do góry Bottom