dziwny problem

adam3076

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2006
Posty
71
witam od pewnego czasu mam problem z kompem który pod 100% obciązeniem sie sam wylancza
poczatkowo myslałem ze to moze byc problem z zasilaczem wiec go wymienilem bo byl na gwarancji
ale nic to nie zmienilo, oddalem kompa do sklepu bo w domu nie mam czesci na podmianke w sklepie
powiedziali mi ze to dysk ale po przelozeniu dysku z laptopa nic sie nie zmienilo zauwazylem ze
gdy wlaczylem tryb oszczedzania energii resety byly troche rzadsze wiec postanowilem pokombinowac z
opcjami zasilana w systemie (win7) i mniejszylem na procku zeby max bylo 80% i komp przestal sie resetowac
nawet po lekkim oc

moj konfig to

plyta msi p965 neo-f
proc e2180 2.0GHz
ram 4 gb
grafa ati 5770
zasilacz corsair cx500 v2

dodam ze procek po zmniejszeniu do 80% chylał na 1.6GHz, z poziomu biosu podnioslem go na 2.5GHz
czyli wrucil do swoich ustawien standardowych ale sie nie resetuje

moje pytanie co moze byc padniete proc ? czy plyta ?
 

kondziu0120

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 13, 2012
Posty
26
Może przyczyną tego wyłączania się komputera jest po prostu zbyt słabe chłodzenie, zasilacz (jeżeli to wina zasilacza, wymień na taki o większej mocy), uszkodzenie karty graficznej, lub innego podzespołu. Aby sprawdzić temperaturę poszczególnych podzespołów możesz pobrać jakiś darmowy program: EVEREST lub AIDA32 oba dostępne na vortalu.
 

adam3076

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2006
Posty
71
temperaturki odpadaja mam bardzo niskie proc 25 a grafa 30 w spoczynku w stresie grafa 60 proc proc 55 co do zasilacza nie mam pojecia czy jest za slaby ale jak by nie dawal rady to teraz tez by sie resetowal to samo sie tyczy grafy
 

kondziu0120

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 13, 2012
Posty
26
Możesz spróbować otworzyć klapę od kompa na jakiś czas, to może być wina sprzętu. Jeżeli to nie pomoże, to jest to pewnie trojan i ktoś robi sobie z cb. pośmiewisko, albo masz dodane automatyczne wyłączanie się komputera co 1h? Sam kiedyś robiłem takie wirusy... ;]
 

adam3076

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 22, 2006
Posty
71
tronaj odpada bo bez neta jest to samo a co do ustawienia kompa na wylanczanie czasowe to tez odpada bo on sie wylancza nie co jakis czas tylko jak obciaze procka do 100% np progralem orthos.. oczywiscie jak zmniejszylem w systemie ze proc do konca sie obiazyc to sie juz nie resetuje pod obciązeniem ,czasem sie tylko zresetuje podczas startu systemu jak sie jeszcze nie zdążą zaladowac ustawienia systemowe
 

pusty98

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2012
Posty
14
Według mnie odpowiedź jest prosta:
Mi się komputer wyłączał po przegrzaniu procesora.
Więc u ciebie prawdopodobnie jest to samo.
Rada(jeśli to pc):
1.Sprawdź czy wiatraczek nad procesorem działa prawidłowo.
2.Wyczyść dokładnie wszystko dookoła procka z kurzu.
(jeśli to laptop)
1.Polecam zaopatrzeć się w podkładkę chłodzącą bo takie przegrzewanie procka sprawi że długo nie podziała.
2.W czasie grania/pracy czy co ty tam na nim robisz nie trzymać go w miejscach które utrudniają chłodzenie (np. na grubej kołdrze)
Przypominam że 2.0 GHz to nie jest wielka moc i trzeba ją w miarę możliwości oszczędzać.
Pomogłem?
 
Do góry Bottom