"Edycja" Windowsa

Ci3ba

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 3, 2007
Posty
43
Witam, od niedawna nurtuje mnie jak zmienić nazwę przycisku "Start" na pasku Windowsa.
Osobiscie widziałem nazwy o długości do 10 znaków (łącznie ze spacjami), może ktoś napisać jak się to robi? Próbowałem Hexami w explorer.exe, ale nie zmieniało się (być może w złym miejscu edytowałem). + gwarantowany!
:hmmm:
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
uzyj programu RESTORATOR
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by Ci3ba
Witam, od niedawna nurtuje mnie jak zmienić nazwę przycisku "Start" na pasku Windowsa.
Osobiscie widziałem nazwy o długości do 10 znaków (łącznie ze spacjami), może ktoś napisać jak się to robi? Próbowałem Hexami w explorer.exe, ale nie zmieniało się (być może w złym miejscu edytowałem). + gwarantowany!
:hmmm:
Nie możesz zminenić napisu start dlatego że to nie jest napis tylko obrazek. Są oczywiście sposoby na to aby zmienić ten obrazek na inny i jest kilka programów które to potrafi zrobić. Dawno już nie uzywalem takich programów ale bodajże XP tweaker potrafi sporo mieszac w wyglądzie windowsa. możliwości porównywalne do np KDE w Linuxie gdzie mozna dowolnie zmieniac wyglad calego pulpitu.
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
ja bym spróbował podmienić obrazek resource hackerem, oczywiście w kopii explorera, a później z pod jakiejś np dyskietki startowej podmienić z oryginałem, nie wiem czy się uda, tak mi tylko przyszło do głowy xD
 

mario2345

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2007
Posty
2
Przycisk start to wcale nie jest żaden obrazek, tylko zwykły tekst który można zmienić najlepiej programem "ResHacker"

1) Uruchamiamy program ResHacker. File/Open wybieramy explorer.exe (domyślnie C:WINDOWSexplorer.exe)

2) W okienku po lewej odnajdujemy ścieżkę "String Table371045" po prawej stronie okna w kodzie "578" znajduje się napis "Start" i zmieniamy go na dowolny. Tak samo postępujemy ze ścieżką "String Table381045" w kodzie "595"

3) Wciskamy "Ctrl+Alt+Delete" w zakładce procesy, wybieramy explorer.exe i zakończ proces

4)Zapisujemy nasze zmiany pliku explorer.exe w dwóch lokalizacjach
FileSave as.. (pamiętajmy o kolejności zapisu pierwsza lokalizacji "a"
a - C:Windowssystem32dllcachexplorer.exe
b - C:Windowsexplorer.exe

5) W komunikacie że plik istnieje, wybieramy TAK aby go zamienić

6) W komunikacje o "ochronie plików systemu Windows" wybieramy ANULUJ następnie potwierdzamy TAK

Formułka działa sprawdzona klik

Powodzenia :]
 

mario2345

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2007
Posty
2
Originally posted by djmentos
@UP, to nie zadziała...dlaczego?
Proste ;p Najpierw musisz zamknąć explorer.exe, WTEDY zapisać i uruchomić exploer.exe

Uruchomisz i zamkniesz za pomocą taskmanagera.

Przeczytaj dokładnie mój post w punkcie nr 3) jest opisane zamknięcie explorera, sprawdź też screen to zobaczysz że działa :]
 
Do góry Bottom