Ethereal

Grzem

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
55
Mam sieć opartą na przełącznikach więc ściągnołem sobie etherala żeby posniffować
<
. Gdy chciałem włączyć sniffowanie wyskoczył mi błąd że

Kod:
No capture interface selected!

Wiec wszedłem w opcje żeby wybrać jakiś ale tam żadnego nie było. A gdy wezmę capture => interfaces.. szuka i nic nie znajduje. Co mam zrobić żeby to działało?
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Zainstaluj bibliotekę winpcap. Jeśli masz tą bibliotekę a używasz Windowsa NT/2000/XP to przeczytaj sobie ten
tekst
 

Grzem

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
55
Tamten tekst dotyczy tylko łącza dial-upCzyli nie mnie. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?? Ewentualnie innego dobrego sniffera który działa na łączach z przełącznikami i na windzie xp
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Jeśli masz bibliotekę winpcap to powinien ethereal działać, spróbuj z kilkoma wersjami tej biblioteki, znajdziesz je na stronie: http://www.winpcap.org/
Z mojego doświadczenia wynika, że Ethereal bardzo łatwo się uruchamia i niemal bezproblemowo działa.
/edit
Ethereal w sieci z przełącznikami będzie jedynie przechwytywał połączenia z Twojego komputera. Do takich sieci powinno się stosować zatruwanie pakietami arp, np sniffer Ettercap. Ale pisałeś powyżej, że nie ma w ogóle w liście wyboru karty sieciowej, czy jest już czy nie, bo na innych snifferach cudu nie dokonasz.
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Originally posted by Grzem
Dalej nic. Czy ettercap działa na xp?
Jest wersja pod Windowsa XP ale czy działa i jak działa to nie wiem. Używam pod Linuksami. Kiedyś sprawdzałem wersję pod Windows 98 (0.6) fatalnie działał i nie było z niego pożytku.
 

Grzem

Użytkownik
Dołączył
Marzec 18, 2006
Posty
55
Zainstalowałem ettercapa i teraz przy próbie włączenia wyskakuje mi takie coś

ether.bmp


czy to znaczy że mam złe biblioteki wincap?
 

Speedie88

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 31, 2006
Posty
148
A jaka ty masz wersje wincap? Starszą niz 3.1? Bo i mnie na starszej zle dzialalo, a na 3.1 wszystko bylo OK.
 
Do góry Bottom