exploit tut

Meechow

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2003
Posty
45
zauwazyliscie ze na tym forum brakuje jakiegos tuta dotyczacego exploitow ?
z tego co sie orientuje to mozna go wykorzystujac zdobyc roota na linuxie badz adma na windzie
tylko zapewne oprocz mnie jest wiele osob ktore chcialy by sie dowiedziec jak zdobyc takiego administratora na powiedzmy standardowym szarym uzytkowniku internetu ktory nie posiada setek tysiecy latek i do ktorego exploita trudno znalesc nie bedzie
chcialbym sie takze dowiedziec czy atak mozliwy jest spod windy czy obowiazkowy jest linux
czy jest tu ktos taki ktory potrafil by to opisac step by step ? takie cos mysle sie przyda
 

Meechow

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2003
Posty
45
chodzi mi bardziej o praktyczne zastosowanie
co z tego ze ktos ma exploita jak nie wie jak go uzyc...
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
heh
ja dodam tez swoje 3gr

A wiec słuchaj
jak by ktos miał napisac jakiegos turotiala na temat exploitów to by go pisał do konca swego życia. uzywania exploitów nie mozna podzielic w odpowiednie kategorie, kazdy jest inny :!:

Wide ze jestes osoba która interesuje tylko to czy kod jest bez błedu i czy da sie go "zkomplikowac"*.
Chciałbym dodac ze kazdy exploit posiada swój opis przed kodem i to jest bardzo wazna informacja jaką trzeba zrozumiec. Dowiesz sie wtedy dokładnie na co jest exploit jak działa a czasem sa podane fragmety kodu gdzie jest bug i ten fragmet akurat atakujemy.

Więc trzeba dobrze poczytac a wszystko sie zrozumie.
Bo jesli chciałbys to krok po kroku to powiem ci ze opisanie jednego buga by zajeło tyle plus to.

i teraz sobie wyobraz ze to tylko na temat jednego buga czyli exploita
a co z reszta :?: wiesz ile to jest pisania :?:
wiec radze czytac nagłowki textowe w kodzie exploita i uzywac głowy bo to jedyne wyjscie :]

[hide:2c7b7153c4]*komplikowanie- hehe chodzilo mi przeca o kompilowanie[/hide:2c7b7153c4]
 

Roaders

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2006
Posty
79
No wydaje mi sie to ciekawe. Jak narazie udało mi się skorzystać tylko z 4-erech różnych exploitów.

Pozdro!
 

maly3900

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 18, 2005
Posty
362
ogólnie - exploity są dziecinnie proste w opsłudze...
 

tarkin92

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2006
Posty
1
co do samego topa, to zgadzam sie z zalozycielem. niemal niemozliwe jest znalezienie jak obsluzyc exploita. i wbrew pozorom nie chodzi o to, zeby dokladnie opisac kazdy exploit. wiedza wiekszosci ludzi ogranicza sie do przeskanowania portow, sciagniecia katha ewentualnie oraz exploita, z ktorym nie wiedza co zrobic.
 

Meechow

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2003
Posty
45
a moze ktos podac opis przykladowego exploita i uzyciem go ?

jak to zrozumiem to bedzie mi juz latwiej przy innych konkretnych pod dana luke
jak go uzyc na dany bug
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by Meechow
a moze ktos podac opis przykladowego exploita i uzyciem go ?

jak to zrozumiem to bedzie mi juz latwiej przy innych konkretnych pod dana luke
jak go uzyc na dany bug

sa o tym faq'i i flimiki wiec nikt nie moze powiedziec jak nie umiecie szukac
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
Tylko po co Wam te exploity? Moze z ciekawosci - nie watpie. Jesli tak to nie tedy droga! Temat jest bardzo ciekawy ale bez znajomosci programowania i zwlaszcza znajomosci systemu interesowanie sie nim jest glupota. Nie mowie tu o budowie plikow PE stosie stercie etc. ale o odpalaniu cmd uruchamianiu exe'ka... Skaczecie na glowke a plywac nie potraficie. Zawsze milej jest jak sie samemu do czegos dojdzie a nie przepisze gotowy kod. W miesiac dwa kazdy moglby dobrze wladac C Asmem i pisac modyfikowac samemu i tylko dla wlasnej satysfakcji a nie grzebac komus po komuterze nie potrafiac dobrze poruszac sie we wlasnym systemie. Podane jest jak na dloni jak kompilowac itp. co jest glupota poniewaz zwalna Was z obowiazku nauki czego kolwiek... Pepi podal link do swojego textu warto przeczytac a nie prosic o gotowe. Na 99% nie zrozumiecie w czym rzecz a to jest najlepszym powodem by cofnac sie o krok nizej i poznac nieco C Asma i Linuxa...
 

Pepi

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
245
Originally posted by fl3a
Pepi podal link do swojego textu warto przeczytac a nie prosic o gotowe. Na 99% nie zrozumiecie w czym rzecz a to jest najlepszym powodem by cofnac sie o krok nizej i poznac nieco C Asma i Linuxa...

ja tylko wytłumacz im to ze ja nad tym siedziałem ponad miesiac
a co do zejscia krok nizej to naprawde polecam
umiejetnosc w kwesti znania jakiegos jezyka c czy asm czy innego oraz zapoznanie sie z danym systemem to bardzo porzadana rzecz aby co kolwiek zrozumiec :]
na dniach bedzie moj next art o manipulacji danych na sztosie ciekawe czy ktos to wogole zrozumi :]

thx fl3a za mądre słowa
 

D0han

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 27, 2005
Posty
975
@Pepi
Czy ja wiem, tamten art nie byl zbyt trudny do zrozumienia (asma nie znam wogole, c minimum podstaw).
Bynajmniej jesli chodzi o idee, bo to chyba jest w tym najwazniejsze (reszte mozna zrobic na kilka sposobow).
 

fl3a

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2005
Posty
538
D0han: wiadomo... Wystarczy chciec i myslec... Ja kiedys tez przewijalem kod i dawalem sobie spokoj a bo to za dlugi a bo ma wstawki Asma... Czyste lenistwo!

Pepi: pisz pisz... to mize za jakis czas skodzimy jakiegos polimorfa niskopoziomowego z socketami KM
<
 
Do góry Bottom