Exploity-FAQ

kamilet

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 2, 2005
Posty
32
Witam.Moze ktos napisac w tym poscie dla zielonych co to jest exploit jakie ma dzialanie w jaki sposob mozna go wykorzystac itd. mysle ze dla takich poczatkujacyhc jak ja to juz cos
smile.gif
Ja to wiem tylko tyle ze przy pomocy exploita mozna sie polaczyc z jakism IP(komputerem czyims) ale ja tez slyszalem o exploitach ktore mozna wykorzystac w luce IE ale trzeba miec jakis kod i tu jest problem
smile.gif
Jak ktos byl by tak mily i napsial mi na PW jakies moze znacie kody na strone zeby wykorzystac luke w IE i jakies przykladowy exploit najlepiej z instrukcja obslugi
<


Z gory dzieki za wypowiedzi
 

Tusek

Użytkownik
Dołączył
Październik 17, 2006
Posty
5
Co to jest exploit??

Exploit to program mający na celu wykorzystanie błędów w oprogramowaniu.

Najczęściej program taki wykorzystuje jedną z kilku popularnych technik, np. buffer overflow, heap overflow, format string. Exploit wykorzystuje występujący w oprogramowaniu błąd programistyczny i przejmuje kontrolę nad działaniem procesu – wykonując odpowiednio spreparowany kod (ang. bytecode), który najczęściej wykonuje wywołanie systemowe uruchamiające powłokę systemową (ang. shellcode) z uprawnieniami programu, w którym wykryto lukę w zabezpieczeniach. Ludzi używających exploitów bez podstawowej wiedzy o mechanizmach ich działania nazywamy script kiddies.
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
A po kiego grzyba przepisywać/przeklejać jeden kawałek sieci w innym miejscu?
google->exploit
Kod:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Exploit
Pierwszy wynik.
 

Tusek

Użytkownik
Dołączył
Październik 17, 2006
Posty
5
No włąsnie przeciez user mógł to zrobic to samo co ja może mu sięneichiało wiec zorbiłem to zaniego:p
 

kamilet

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 2, 2005
Posty
32
masz racje to samo znalazlem na gogle ale nie takiej odpowiedzi sie spodziewalem
smile.gif
ale mam jedno konkretne pytanie czy exploit wykorzystuje sie w postaci kodu ktory wstawimy na strone i jak ktos wejdzie z IEna ta strone to mu sie wgrywa exploit, ktory nastepnie otwiera dany plik czy poprstu odpala sie plik exploit.exe i wpisuje IP jakies i sie wbijamy mu na kompa?
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by kamilet
masz racje to samo znalazlem na gogle ale nie takiej odpowiedzi sie spodziewalem
smile.gif
ale mam jedno konkretne pytanie czy exploit wykorzystuje sie w postaci kodu ktory wstawimy na strone i jak ktos wejdzie z IEna ta strone to mu sie wgrywa exploit, ktory nastepnie otwiera dany plik czy poprstu odpala sie plik exploit.exe i wpisuje IP jakies i sie wbijamy mu na kompa?

Zalezy
 
Do góry Bottom