Exploity-jak zacząć ?

LiFo

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 1, 2005
Posty
3
Czy ktoś zana jakieś dobre strony(faq) o exploitach, tzn interesują mnie informacje na temat metod szukania dziur w systemach, pisania exploitów(najlepiej c++), jakieś wmiare proste przykłady wykrywania i wykorzystania luki itd. Dnx za pomoc
 

s@S@n

Użytkownik
Dołączył
Marzec 2, 2004
Posty
112
Na początku poczytaj o systemach
<
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Originally posted by LiFo
Czy ktoś zana jakieś dobre strony(faq) o exploitach, tzn interesują mnie informacje na temat metod szukania dziur w systemach, pisania exploitów(najlepiej c++), jakieś wmiare proste przykłady wykrywania i wykorzystania luki itd. Dnx za pomoc
Jesli nie wyryjesz asm-a to nie masz o czym praktycznie marzyc. Potem C++ aby to jakos ubrac. Proponuje odrazu zaczac od konkretow - przeanalizuj jakies zrodelka, polecam stealth code z0mbie,go ale jesli nie kumasz nic asm-a to droga daaaaleka. Pobierz sobie zrodelka z0mbie'go (chodzi mi o to stealth code) i przerob cos, wypruboj itd. az wkoncu polapiesz sie co i jak - to jedyna droga. Jesli juz wiesz co to jest sploit to MUSISZ zaczac experymentowac, probowac a wlasnie najlepiej zaczac od przerobek juz sprawnych binarek czy innych kodow.
 
Do góry Bottom