FAQ na temat GG -autor aWhite

Achates

Były Administrator
Członek Załogi
Dołączył
Listopad 16, 2001
Posty
147
Gadu-Gadu

Spis treści

1. Wstęp.
2. Emotikony.
2.1 Co to są emotikony w GG ?
2.2 Ukryte emotikony w GG.
2.3 Co zrobić aby dodać własne emotikony ?
3. PowerGG.
3.1 Co to jest PowerGG ?
3.2 PowerGG Ignore.
3.3 Inwiligator.
3.4 CloneGG.
3.5 URL Images.
3.6 Config.
3.7 Ukrywacz.
3.8 Iza.
3.9 Podsumowanie.
4. Archiwum GG.
4.1 Co to jest archiwum GG ?
4.2 Jak odczytać czyjeś archiwum GG ?
5. Numery GG
5.1 Co to jest numer GG ?
5.2 Jak ukraść komuś nr GG ?



1. Wstęp

Zaznaczam że podane tutaj przykładu służą do tego, aby posiąść wiedze dzięki której będzie można się ochronić przed próbami wtargnięcia w nasze prywatne sprawy, a nie do użytku przeciwko innym urzytkownikom. Nie ponosze żadnych konsekwencji w przypadku uszkodzenia wlasnego GG, komputera czy innych sprzętów w wyniku testowania .


2. Emotikony

2.1 Co to są emotikony w gg?

Emotikony to są te małe obrazki w gg, które znajdują sie w folderze Gadu-Gaduemots i tutaj są foldery które są ponumerowane, a standardowo są dwa.

2.2 Ukryte emotikony w GG

Tak GG posiada ukryte ikonki, aby można było je zobaczyć w GG to należy wejść do folderu w emots i tam się znajduje plik tekstowe o nazwie emots.txt. należy otworzyć ten plik i w nim zobaczymy odnośniki znaku do odpowiedzniego obrazka np. "<ok>","ok.gif" gdzie <ok> oznacza wpis w gg zapomocą którego wyświetli się obrazek ok.gif. zauważcie też że są tam linijki przed którymi znajduje się "*" (gwiazdka) i to są właśnie te obrazki których nie możemy zobaczyć w gg, więc jak pewnie się już domyśliliście należy ją usunąć i mamy ten ukrytu obrazek do użytku w gg .

2.3 Co zrobić aby dodać własne emotikony?

Wystarczy stworzyć własny folder np. o numerze 3 i wsadzić do niego swoje gify (pliki obrazkowe w formacie gif ) stworzyć plik tekstowy emots.txt. Następnie do pliku emots.txt należy wpisać po kolei każdy gif, ale należy pamiętać, że nie mogą się powtarzać ich nazwy. należy wpisywać to tak "<niepowtarzajaca_sie_nazwa_ktora_bedzie_widoczna_w_oknie_gg>","<niepowtarzajaca_sie_nazwa_gifu>". No i mamy wszystko gotowe, ale dodam jescze że warto zrobić sobie kopie folderu emots zanim zaczniemy wprowadzać zmiany, bo to może się źle skończyć dla naszego GG . Hm jeszcze jedno, jeżeli macie GG 5.04 to uwaga jak dodacie za dużo emotek to nie będą one wszystkie wyświetlane w polu wyboru, nie wiem czy to poprawią w następnych wersjach


3. PowerGG

3.1 Co to jest PowerGG?

PowerGG jest to znakomity program dodajacy się do GG. sam w sobie nic nie potrafi zrobić, ale dodaje się do niego takie jak by podprogramy, które nazywa się wtyczkami. Program ten oraz komplet wtyczek można ściągnąć ze strony http://powergg.whatisup.net/download.php . Większość jego wtyczek jest omówionych podczas instalacji PGG, a te wtyczki które są najczęściej używane i trudne w obsłudze omówie poniżej.

3.2 PowerGG Ignore

Służy do ignorowania delikwentów których nie lubimy Jest bardziej rozbudowana niż opcja ignorowania, która jest standardowa w GG, można zapisywać treści wysyłane przez zablokowaną osobę do pliku, można też dodać powiadomienie podczas blokowania z poza listy kontaktów.

3.3 Inwiligator

Jest to wtyczka o którą najczęściej pytają początkujący hakiersi . Dzięki niej można zobaczyć IP osoby, z którą rozmawiamy, wiemy też jak osoba jest niewidoczna . niestety aby te czynności działały to osoba, którą sprawdzamy musi mieć nas w kontaktach i miec włączone połączenia bezpośrednie czyli peer to peer (p2p), a opcję tą możemy znaleźć w opcjach gadu-gadupołączenia i tam musimy zaznaczyć używaj połączeń bezpośrednich (ta opcja musi być zaznaczona u ciebie i u osoby której chcesz zobaczyć IP)

3.4 CloneGG

Napewno kiedyś zastanawialiscie się czy można na raz siedzieć na dwuch numerach GG. Tak można i do tego służy właśnie ta wtyczka, nic innego tutaj nie trzeba pisać, ale przydaje się bardzo bobrze do robienie kawałów znajomym

3.5 URL Images

Jak sama nazwa wskazuje wstawia on obrazki bezpośredni ze stron w sieci web aby wsadzić taki obrazek to należy najpierw sobie znaleźć taki obrazek na jakiejś stronce i wziąść jej URL, aby go zdobić należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nim, wybrać włściwości, a potem skopiować jego adres URL Następnie w PGG uruchomić wtyczką i nacisnąć przycisk nowy, pokaże się nowe okienko, w tym oknie należe w nazwie wpisać nazwe pod jaką będziesz miał ten obrazek a w URL chyba wiesz co. Wyłanczając obydwa okna należy wcisnąć OK teraz jak chcesz wkleić ten obrazek to musisz w oknie rozmów nacisnąć prawy przycisk myszy i będziesz miał tam ulubione, a w ulubionych pokaże ci się nazwa jakż dałes swojemu obrazkowi no i już masz swój obrazek wklejony w okno rozmów teraz tylko enter i osoba do której to wysłałeś zobaczy sobie to w swoim okienku

3.6 Config

jest to wtyczka, która pokazuje które wtyczki są uruchomione a które nie.

3.7 Ukrywacz

Jest to wtyczka za pomocą której możesz się ukrywać tylko przed jedną osobą. Chcąc się ukruć przed jedną osobą nie musisz teraz się ukrywać przed wszystkimi, wystarczy że naciśniesz na daną osobę prawym przyciskiem i zaznaczysz opcję ukryj status przed. Ale niestety aby tego dokonać musisz mieć zaznaczoną opcję pokazuj status tylko znajomym znajdującą się na dole gg po naciśnieęciu przycisku Mój status.

3.8 IZA

jest to wtyczka skonstruowana dla tych którzy pragną napisać jakąś wtyczką do PGG. wyświetla ona jakie pokiety są wysyłane i co jes wysyła itd. Poprostu pokazuje ona co się dzieje podczas wykonywania danych czynności. Jeżeli nie znasz się na programowaniu to nie zawracaj sobie nią głowy.

3.9 Podsumowanie

Opisalem pare wtyczek, jest ich o wiele więcej. Opsiałem tylko te które uważałem na najważniejsze i warte uwagi. Reszta wtyczek służy do plepszenia wyglądu GG itd. i są one jasno opisane w programie. Ja opisałem te z którymi miałem jakiekolwiek problemy i uznałem że warto je opisać.


4. Archiwum GG

4.1 Co to jest archiwum GG?

Archiwum GG jest to jego archiwum w którym się znajdują wszystkie prowadzone rozmowy oraz wysłane smsy i te które mają zostać wysłane później czyli "outbox".

4.2 Jak odczytać czyjeś archiwum GG?

Jest wiele sposobów aby to zrobić. Pierwszym sposobem, który mam zamiar opisać jest to jeden z najstarszych i najprostszych. Wystarczy iść do tej osoby, której archiwum chcemy poznać i poprostu przeczytać jego zawartość, ale to jest dość debilny sposób Następnym sposobem jest także jeżeli mamy dostęp fizyczny do komputera tej osoby, należe przegrać z gadu-gaduusers folder z nazwą jego użytkownika i skopiować do swojego folderu users, no i uruchamiamy swoje gg i mamy tam użytkownika swojej ofiary, a także jej nr gg i wszystko co jest możliwe . Jeżeli chcemy tak poprostu na chama to możemy skopiować z tej samej scieżki sam plik msgarch.dat i wyciągnąć z niego wszystkie rozmowy programem o nazwie dat2txt, ale nie polecam tego jest o dużo trudniejszy (dla niektórych ). Następnymi sposobami jest wyciągnięcie od kogoś tych archiwów za pomocą trojana albo zwykłej rozmowy z prośbą typu: cześć szwankuje mi moje gg bo mam brak pliku msgarch.dat, czu mógł byś mi podesłać swój plik o tej nazwie jeżeli masz ich więcej to wyslij mi wszystkie . To są najprostsze sposoby na chamskie zaglądanie w czyjeś prywatne rozmowy . Aha i jescze jedno, masz windowsa XP ? nie możesz znaleść folderu users ? poszukaj w folderze documents & settingsnazwa użytkownikaGadu-Gadu tutaj powinno być !!!


5. Numery GG

5.1 Co to jest numer GG ?

Jest to numer identyfikacyjny który posiada każdy użytkownik GG. Jest jakby dowodem osobistym

5.2 Jak ukraść komuś numer GG ?

Jak to zrobić? To nie jest znowu takie trudne. Można to zrobić tak jak już to opisywałem w części o archiwum. Tylko trzeba, albo wystarczy zwinąć komuś (lub o niego poprosić ) plik config.dat i już mamy numer GG ofiary. Jednak lepiej jest odrazu zwinąć komuś jego cału folder z userami gdyż wtedy mamy wszystko nawet jego liste kontaktów. Czasami się zdaża, że niektórzy mają założnoe hasło na swojego użytkownika i żęby na niego wejść to należy odczytać to hasło z config.dat moge do tego polecić program o nazwie "Gadu pasword reader by wedi" (można go ściągnąć z tąd www.wedi.prv.pl) jego zaletą jest to że ma interfejs graficzny i można normalnie go pod wina używać a nie jakiś tam szmelc pod dosa . Jest też jeszcze jeden sposób, jest dobry jeżeli mamy dostęp do maila ofiary, wystarczy nacisnąć przycisk zapomniałem hasła i gg wyśle to hasło na tego maila my wtedy odbieramy jego poczte i mamy hasełko ale pomiętajcie usuncie później tego maila żeby ofiara nie odebrała też maila od gg z napisaem że ktoś właśnie odczytał twoje hasło


made by sWhite

Maciex
 
Do góry Bottom