firewall

george

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 15, 2002
Posty
8
Mam taka prosbe do was... powiedzcie mi jakie sa dobre firewalle na kompa, ja mam na dysku instalke do zone alarm, ale nie wiem czy jego zainstalowac, czy jakis inny... moze znacie jakies lepsze... prosze o wypowiadanie sie na temat... jesli mozecie podajcie jakie macie wy macie i jezeli byscie mogli napiszcie, czy jest trudny w konfiguracji...

btw. Czy mozna zaczac czytac Biblie TCP/IP Stevens'a na poczatek, czy moze najpierw administracja Linuxem... moj brat student kupil i nie wiem czy oplaca mi sie zaczac czytac...
 

Druid

Użytkownik
Dołączył
Listopad 13, 2002
Posty
68
Mim zdaniem jak tak czytalem to doszlem do wniosku ze jednym znajlepszyh friewalli byl Kerio Profesjonal wiem bo mam.
A tak miedzy nami to zenajlepiej pisac samemu friewalle (hociaz ze ja niema) w sumie to jak ktos zna wszystkie na swiecie to natknie sie na twuj i co w tedy domysl sie.
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
A ja polecam caly zestaw o nazwie norton 2003 i tam jest wszystko. Co do ksiazek to obie sa dobre i proponuje obie przeczytac. Jesli czegos nie bedziesz rozumial to szukaj po roznych stronkach - a trudno ci powiedziec ktora bo nie znamy twojego poziomu. Jesli uzywasz linuxa to moze najpierw to drugie a pozniej dopiero to pierwsze.
 

aniolek-tasmanski

Były Administrator
Dołączył
Październik 31, 2002
Posty
514
Witam...

Sygate Personal Firewall Pro 5.0

Bardzo prosty w obsludze, jaki i w instalacji
(latwiejszy od AZ) bezproblemowy, czytelny.
iiiii w przeciwienstwie do AZ.. nie ma "sklerozy"
(pamieta swoje ustawienia.. :wink:)

pozdrawiam... :wink:
 

zeusik_

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 27, 2002
Posty
586
a ja niczego nie uzywam i ciesze sie jak male dzieciatko
<


wszystkie wymienione przez poprzednikow sa dobre, slyszalem ze zone alarm jest nawet gut,

hm...a po co komu firewall, jak ktos bedzie chcial go ominac to i tak to zrobi, d; - )
 

m4k3r_x

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
160
zeusik: no niby mozna i tak, ale chocby mozna robic tak, ze specjalnie czekasz az cie jakis los zaatakuje, patrzysz na loga, masz jego IP i wio do niego jazda...
<
:D:D:D HEHEHE No ale tak to oczywiscie kwestia bezpieczenstwa, czyli co kto lubi...
<
Ja tam firewall'a mam i juz. Slyszalem, ze extra jest jak sie ma dwa postawione, ael nie probowalem szczerze mowiac...
 

Atid

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 2, 2002
Posty
589
Zeusik my sie nie zabezpieczamy przed hakerami tylko przed smarkami ktore beda chcialy wrzucic nam trojanka albo inny glopi sposob
<
A tak pozatym to ja tesh nic nie uzywam ;p
 
Do góry Bottom