formatowanie dysku po winem xp

pioter35

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
3
poradźcie jak sformatowa dysk c na którym mam system win xp ?

z góry wielkie dzięki
 

pioter35

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
3
szukałem ale nic nie znalazłem. Sytuacja jest taka, że po starcie z dysku startowego jak napiszę format c: "bad command", nie ma takiej komendy. Z kolei z dysku instalacyjnego nie wiem jak formatowac

pzdr
 

Kornik52

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 12, 2004
Posty
848
Originally posted by pioter35
ale tworzyłem ją właśnie w systemie xp

Zformatuj z plyty od xp! Wkladasz plytke od xp resetujesz kompa i naciskasz F8 dalej lecisz jak tam instrukcja mowi :]
 

esdedwa

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
78
ustaw w biosie 'pierszwsze bootowanie' jako : CDROM
Zachowaj zmiany
Włóż płytke XP i czekaj az sama sie odpali ..

Jezeli nie poskutkuje tzn ze masz felernegoXP

Odpal instalatora i sformatuj z niego dysk...
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
ja tam urzywam dyskietki od ME i nie ma problemów.
tylko jak masz NTFS to raczej z dosa jej nie sformatujesz
 

żwirek

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 4, 2003
Posty
11
wiem ze mozna bylo napisac komende(kilka linijek) w notatniku i zapisac ją w odpowiednim formacie. wystarczylo to uruchomic i zrobic reset kompa i dysk byl czysty.... tylko jak to napissac, moze ktos wie?
 

żwirek

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 4, 2003
Posty
11
no tak, ale... zeby bylo polecienie ktore samo wybierze "T" i zamknie okienko konsoli.... wiesz, zeby komus do autostartu na lanie wrzucic....hehehe
kiedys cos takiego mialem ale poszlo przy formacie :]
 

DJBOSS666

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2003
Posty
302
Kazuya: chcesz parition Magic 8 sformatować system w którym ów działa Partition magic
<
hym
<
nie da się sformatować dysku C z pozycji bycia w windowsie (czyli mając uruchomiony system windows
<
)

Kazuya: chyba że Tobie chodziło wykorzystanie Partition magic w bootowalnym Linuksie z płyty tak zwane Live CD
<
wtedy można
<


Pozdrawiam

DJBOSS666
 

Jonny

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 7, 2002
Posty
401
Originally posted by pioter35
ale tworzyłem ją właśnie w systemie xp
No i nie zadziala bo to juz nie jest jakis tam dos tylko cmdline a tam takiego polecenia NIE MA !!!!!. Dysk startowy rob pod win9x.
 

Morfal

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 7, 2005
Posty
26
na pewno masz dysk na NTFS wiec nie baw sie w robienie dyskow startowych ktore musisz uruchomic pod DOS'em bo to nic nie da.

Ustaw w BIOS'ie first boot: CD-ROM i odpal normalnie instalacje windowsa... zachowuj sie tak jakbys normalnie chcial go zainstalowac, a instalator sam dojdzie do opcji formata.

Jezeli masz dysk na FAT32 to robisz dysk startowy w jakims windows'ie typu 9x,me i formatujesz normalnie w DOS'ie.
 

Bercik

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 12, 2004
Posty
713
Oczywiście partycje FAT również da się sformatować bootowalną płytą Windowsa.
 
Do góry Bottom