formatowanie kompa

Kejlog

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2005
Posty
37
Ostatnio z kolegą formatowaliśmy mi kompa. Chciałem wszystko wyczyścić ale coś poszło nie po naszej myśli. Niby wszystko jes OK ale jak włączam komputer to są do wyboru 2x "windows xp professional" (ten pierwszy jest świeżo po formacie, a ten drugi to jest stary i zawirusowany). Na dodatek usunęła mi się jedna partycja (dysk e:) i są teraz tylko c: i d: ( i 2x na napędy). Oba systemy są na 2 oddzielnych dyskach. Pytanie:

1. Jak usunąć jeden wpis niepotrzebnego xp (przyjmując, że sformatowałem go ręcznie i nie działa)? @edit coś trzeba w biosie ustawiać/kasować?
2. Jak sformatowanego xp z dysku d: przenieść na dysk c: (katalog WINDOWS itp.). Ciągle wyskakuje mi błąd.

PS: Czy coś jes niejasne?
PS2: Dzięki z góry.
 

tianhao

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 19, 2004
Posty
307
Originally posted by Kejlog
Ostatnio z kolegą formatowaliśmy mi kompa. Chciałem wszystko wyczyścić ale coś poszło nie po naszej myśli. Niby wszystko jes OK ale jak włączam komputer to są do wyboru 2x "windows xp professional" (ten pierwszy jest świeżo po formacie, a ten drugi to jest stary i zawirusowany). Na dodatek usunęła mi się jedna partycja (dysk e:) i są teraz tylko c: i d: ( i 2x na napędy). Oba systemy są na 2 oddzielnych dyskach. Pytanie:

1. Jak usunąć jeden wpis niepotrzebnego xp (przyjmując, że sformatowałem go ręcznie i nie działa)? @edit coś trzeba w biosie ustawiać/kasować?
2. Jak sformatowanego xp z dysku d: przenieść na dysk c: (katalog WINDOWS itp.). Ciągle wyskakuje mi błąd.

PS: Czy coś jes niejasne?
PS2: Dzięki z góry.

1.Konsola odzyskiwania ,,bootcfg"
2.Hmm copy? albo podlacz do innego kompa i rzpegraj
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by Kejlog
Niby wszystko jes OK ale jak włączam komputer to są do wyboru 2x "windows xp professional" (ten pierwszy jest świeżo po formacie, a ten drugi to jest stary i zawirusowany).

Edytuj c:/boot.ini w edytorze tekstowym np notatnik. I wykasuj niepotrzebny wpis i zapisz pod tą samą nazwą.

Pozdrawiam

PS. Jeśli pomogłem to ...
<
 

chomik07

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 9, 2006
Posty
14
a jak nie chcesz nic pisac i edytowac to : moj komputer/wlasciwisci/zaawansowane/ [sekcja uruchamianie i odzyskiwanie] ustawienia
Tam mozesz albo wyedytowac ten plik boot.ini albo ustawic czas jaki ma byc na wybor - badz odznaczasz ptaszka i nie ma wyboru
 

Kejlog

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 19, 2005
Posty
37
Dzięki wszystkim! Pierwszy punk problemu rozwiązany ( dzięki Pkoperowi, który dostał punkt). Teraz- jak przenieść pliki systemowe z dysku d: na c:?
3@up(dobrze napisane ;/ ?)
Nie ma innego kompa.
 

chomik07

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 9, 2006
Posty
14
Ad 2 - a może obraz dysku GHOST'em ?? jak masz nagrywarke to odraz nagra ci odrazu na plyte. Lecz obawiam się o rejestry gdyż beda tam wpisy odnoszace sie do dysku D a tam już nie bedzie tych danych
 
Do góry Bottom