Formatowanie nie widzialnego dysku

octonapewno

Użytkownik
Dołączył
Maj 22, 2008
Posty
110
mam taki problem z kompem a dokladnie z jednym z dyskow, na jednym z nich mam zainstalowanego Ubuntu a drugim sa pliki z czasow jak mialem windowsa i na ten drugi chce zainstalowac wlasnie od nowa windowsa tylko ze jak wkladam plytke do cd-romu wszytsko idzie dobrze ale gdy chce wybrac juz dysk na ktorym ma byc zainstalowany wybieram ten drugi z plikami starego windowsa to wyskakuje mi ze nie da rady i to samo jest wlasnie jak biore na dysk gdzie jest Linux i tutaj jest moje pytanie czy jest jakis darmowy program do formatowania dyskow z poziomu Linuxa ale tego dysku ktroego Linux nie widzi a moze w terminali jakos da sie to zrobic ale ja niew iem jak wiec prosilbym o pomoc.

PS. Prosze nie pisac zebym skorzystal z google ani innej wyszukiwarki bo to caly czas robie i nie moge znalezc
 

lukiganiasuki :D

Użytkownik
Dołączył
Maj 7, 2008
Posty
56
Jesli dobrze cie zrozumialem to powinienes wlozyc Live CD Ubuntu i z poziomu instalacji usun partycje z windowsem, nastepnie wloz plytke z winda i zainstaluj. Bo chcesz usunac tamtego windowsa?
 

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Partycję możesz sformatować przez fdisk, cfdisk, gparted. Sprawdź "fdisk -l", czy widzi wszystkie napędy. Aby przeprowadzić operację na partycjach, musisz je najpierw odmontować
 
Do góry Bottom