Forum umiera.

Mymra

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2012
Posty
6
Witam,
Zauważyłem że już prawie nikt nie wchodzi na to forum. Moderatorzy nie odpisują i nie robią tego co powinni.

Proponuję zmienić ich na bardziej aktywnych. Bo przez obecnych tylko forum upada.

Np. dział "sprzedam / kupię". Tam musi zatwierdzić moderator temat. Jak ja dodaje post to muszę czekać ze 2 dni aż ktoś wejdzie na to forum i go zaakceptuję...
 

johnnydoe

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 30, 2013
Posty
44
To nie wina moderatorów tylko atrakcyjności forum i na tym trzeba się skoncentrować. Jeśli na forum 40% postów dot. włamywania na facebooka koleżanki to nie wymagaj od moderatorów, że będą z pasją wchodzić i kasować zbędne posty. Bez większych zmian w sposobie prowadzenia forum to syzyfowa praca. Co z tego, że moderatorzy będę usuwać zbędne posty jeżeli inne się pojawiać nie będą?
Właściciel forum powinien się zastanowić co zmienić żeby forum znowu żyło pełnią życia. Ja nie mam pomysłu.

(Masz 6 postów i żądasz zmiany moderatorów, śmiesznie to wygląda.)
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Pisałem w dziale dla modów i adminów, że wg. mnie dobry byłby nowy start. Hackhound.org było ogromną i inteligentną społecznością, a jak wszystko zaczęło iść w złym kierunku admini usunęli forum i postawili od nowa z innym układem kategorii, od razu zwerbowali dobrych, młodych i pełnych zapału modów oraz ludzi do analizy toolsów czy ktoś nie próbuje infekować użytkowników. Za długi staż i udzielanie są odpowiednie rangi.

Nie mówię, żeby wszystko usunąć i postawić od nowa cały skrypt, ale np. wybrać ważne/ciekawe/pamiątkowe/aktualne tematy i je zostawić a resztę usunąć i zrobić nowe przemyślane kategorie.
 

johnnydoe

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 30, 2013
Posty
44
Dodatkowo zrobić ranking użytkowników widoczny dla każdego i punktacje wypowiedzi. I odpowiednie rangi. Usuwanie treści forum to głupota, to forum ma 11 lat, po usunięciu większości treści usunie się też w cholere informacji. Ale przerobienie tego to dobry pomysł. Prowadzenie fanpage na FB i twitterze też się przyda.
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Ja sam nie wiem co robic, jak jest np. 20 tematów i np. 3 są OK, a 17 to jakieś prośby o gotowy kod jakiegoś keyloggera lub o pomoc we włamaniu. Mi sie nie chce takich tematow czytac, a co dopiero usuwac...
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Byłbym za rewaloryzacją regulaminu i dodanie punktu dotyczącego tematów o treściach błagalnych "o hasła do facebuków." Bardzo stara akcjia "Tibii stop" przyniosła wtedy rezultaty. Dobrym pomysłem by było przywrócenie oficjalnego kanału IRC z klientem na stronie www (dla laików). Fajnie by było ściągnąć społeczność inteligencką która się integruje jak kiedyś, istnieją jeszcze tutaj takie szersze powiązania poza forum? Kiedyś na starym skrypcie istniał przycisk pomógł, nie jest to fajna sprawa bo widzę że są tu osoby co chcą się chyba ścigać a tu nie o to chodzi.


Podsumowując brakuje społeczności, słowo haker szyldujące forum jest przeinaczone, są tylko pytania i kilku programistów.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
Zamiast przycisku pomógł możnaby wprowadzić system powiedzmy 'reputacji' taki jak jest chociazby na Hackforums, z tym że żulenie 'Repa' skutkowałoby warnem/banem, tam to jakos funkcjonuje, nie wiem może ludzie 'undergroundowo' wymuszaja repy, ale wiekszosc jest raczej sprawiedliwych na zasadzie ktoś wrzucil cos ciekawego, pomógł mi to odwdzięcze mu się, co do usuwania contentu forum, mysle ze to kiepski pomysl poniewaz google czesto zwraca to forum przy wpisywaniu chociazby prosby o wlamanie na facebooka itp. jezeli pol tego zostanie usuniete, mniej ludzi będzie zaglądać :)
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Rzadko tutaj wchodzę aby przeglądać forum ale od kiedy pamiętam zawsze była masa tego typu tematów (wcześniej hasła do GG czy jakiś tam czatów albo popularnych forów itp). Na pewno nie podnosi to poziomu konwersacji ale za to przyciąga użytkowników. Raczej bym skłaniał się do pozostawienia na razie bez zmian forum i zastanowienie się nad konkretnymi zmianami (dodaniem działów).
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Również twierdzę, że przydałaby się przebudowa działów i ogólnie jakieś konkretniejsze zmiany.
Wszystko zależy od Achatesa.
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Αvenger;147396 napisał:
Wszystko zależy od Achatesa.

Achates im starszy tym mniej mowi...

Ps. Ktos wie co sie stalo z Aniolkiem? ; )

DevilTeam, hack.pl rowniez zalane powalonymi watkami...
 
Ostatnia edycja:

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Ale po co według Was, przyciągać niewartościową treścią ludzi? Takie pozycjonowanie jest nieetyczne ;D Chyba nie chodzi o liczby, widzicie tu multum reklam?
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
HCP chyba nie może narzekać na pozycjonowanie ;D Zmiana regulaminu? Już to widzę, żeby mod co parę godzin wchodził i wywalał co jest niezgodnie z regulaminem - przecież tego jest za dużo.

Przekopiowanie tylko wartościowej treści? Przeglądnięcie jej? Przy 150k postów - takie rzeczy to tylko w chinach.

Ja myślę, że tego już nikt nie uratuje niewielkim nakładem pracy. Byłem tu ostatni raz z 3 miesiace temu, w dziale z programowaniem przybyło 6 postów. A to chyba głównie te działy powinny kwitnąć.
 
Ostatnia edycja:

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
A ja Wam cos wszystkim powiem o.o Narzekaliscie x lat temu i narzekacie w dalszym ciagu...ze to zle ze tamto niedobrze..najpierw bo Tiia, potem ze wlamania na gg itd. Dajcie pomysl normalny i sensowny ktory ma rece i nogi to pewnie bedzie wykorzystnay. Reputacje i 'piwo' czy 'pomogl' sa do bani wg mnie. to nie rozowe forum dla making friends. Konkretne forum o konkretnej tematyce a nie leum poleum. Lubie/nie lubie a jak sie ktos wkurzy na kogos to go usunie z grona znajomych a ten w odwecire 'haknie' jego gg lol

Nam tez chcialoby sie wiecej robic gdybysmy zauwazyli wasz wklad w to forum a nie wieczne biadolenie. Pomyslow pewnie jest mnostwo ale trzeba spojrzec tez realnie i tego wam w wiekszosci chyba brakuje
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
a Ty mr Mymra z 5 postami powinienes wiedziec, ze nasi moderatrzy sa w miare mozliwosci zaangazowani w to co robia, ale jak czytaja takie posty jak Twoj to im sie odechciewa. Wiec chyba trzebaby wymienic Ciebie na innego uzytkownika a nie ich.
 

stuudent

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 20, 2013
Posty
13
Dajcie pomysl normalny i sensowny ktory ma rece i nogi to pewnie bedzie wykorzystnay.

Może zamiast o tematyce hacking'u zrobić coś przeciwnego a mianowicie o ochronie przed hacking'em. Ktoś pisze że padał ofiarą hakera podaje wszystkie potrzebne informacje i wywiązuje się dyskusja jak do tego doszło i co należało zrobić by tego uniknąć. Jedni piszą co można by jeszcze zrobić by zabezpieczyć się przed atakiem a kolejni ujawniają luki tego sposobu i tak dyskusja trwa i trwa a gdy się zakończy wszystkie wpisy przydadzą się też innym oglądającym. No to jest już jeden pomysł. Kto następny ?
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
A ja Wam cos wszystkim powiem o.o Narzekaliscie x lat temu i narzekacie w dalszym ciagu...ze to zle ze tamto niedobrze..najpierw bo Tiia, potem ze wlamania na gg itd. Dajcie pomysl normalny i sensowny ktory ma rece i nogi to pewnie bedzie wykorzystnay. Reputacje i 'piwo' czy 'pomogl' sa do bani wg mnie. to nie rozowe forum dla making friends. Konkretne forum o konkretnej tematyce a nie leum poleum. Lubie/nie lubie a jak sie ktos wkurzy na kogos to go usunie z grona znajomych a ten w odwecire 'haknie' jego gg lol

Nam tez chcialoby sie wiecej robic gdybysmy zauwazyli wasz wklad w to forum a nie wieczne biadolenie. Pomyslow pewnie jest mnostwo ale trzeba spojrzec tez realnie i tego wam w wiekszosci chyba brakuje

Pracuje nad tym, niestety jestem ograniczony czasowo.
Ps. potrzebuje odpowiedniej rangi, Achates wtajemniczony.

Może zamiast o tematyce hacking'u zrobić coś przeciwnego a mianowicie o ochronie przed hacking'em. Ktoś pisze że padał ofiarą hakera podaje wszystkie potrzebne informacje i wywiązuje się dyskusja jak do tego doszło i co należało zrobić by tego uniknąć. Jedni piszą co można by jeszcze zrobić by zabezpieczyć się przed atakiem a kolejni ujawniają luki tego sposobu i tak dyskusja trwa i trwa a gdy się zakończy wszystkie wpisy przydadzą się też innym oglądającym. No to jest już jeden pomysł. Kto następny ?

Ku temu sluzy dzial "security" ?
 
Ostatnia edycja:

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Może zamiast o tematyce hacking'u zrobić coś przeciwnego a mianowicie o ochronie przed hacking'em. Ktoś pisze że padał ofiarą hakera podaje wszystkie potrzebne informacje i wywiązuje się dyskusja jak do tego doszło i co należało zrobić by tego uniknąć. Jedni piszą co można by jeszcze zrobić by zabezpieczyć się przed atakiem a kolejni ujawniają luki tego sposobu i tak dyskusja trwa i trwa a gdy się zakończy wszystkie wpisy przydadzą się też innym oglądającym. No to jest już jeden pomysł. Kto następny ?

To jest pomysł na dział, a nie na całe forum... I tak jak napisał Hunter, dział Security już jest.
 
Do góry Bottom